Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
 Pachnące drzewko PRO-TEST: Nr 4 grudzień 2001 Pachnące drzewko Zapach choinki, obok woni potraw wigilijnych, jest czymś, co pamięta się przez całe życie. Trudno wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia bez pachnącego drzewka. Świerk, jodła czy sosna, ubrana w bombki i kolorowe ozdoby, w każdym domu zajmuje honorowe miejsce. Bez choinki i prezentów, które wokół niej ustawiamy, święta nie miałyby swego niepowtarzalnego klimatu.

więcej
 Sezon narciarski rozpoczęty PRO-TEST: Nr 4 grudzień 2001 Sezon narciarski rozpoczęty Wybór nart to nie lada problem - musimy zdecydować się, jakiej firmy sprzęt wybrać oraz jaki model nart jest dla nas najodpowiedniejszy. Co sezon producenci przygotowują nowości. Kto gubi się w gąszczu ofert salonów narciarskich, niech przeczyta nasz przewodnik po najnowszych modelach nart.

Kiedy kupujemy narty, powinniśmy zdecydować się, na czym najbardziej nam zależy: więcej
 Prezenty Gwiazd PRO-TEST: Nr 4 grudzień 2001 Prezenty Gwiazd Lubimy święta. Lubimy dawać i dostawać prezenty. Jednak wybór odpowiednich podarków nie jest sprawą prostą. Jak radzą sobie z nią gwiazdy? Czym kierują się przy wyborze prezentów dla najbliższych? Co podarują im w te święta? Jakie są ich wymarzone prezenty? Na te pytania odpowiedziało nam osiem znanych osób.

Ewa Bem, piosenkarka:

Ja kupuję prezenty więcej
 Nie handluj w niedziele PRO-TEST: Nr 4 grudzień 2001 Nie handluj w niedziele Dla mnie to głupota - zagaił kierowca, gdy utkwiliśmy w korku. W radiu mówiono akurat o zakazie handlu w niedzielę. - Jedni ustawę uchwalają, drudzy za miesiąc ją obalają, a my za to wszystko płacimy! I to ile! - Taksówkarz trafił w sedno, bez studiów ekonomicznych i sztabu politycznych doradców. Pozostaje pytanie: Dlaczego do równie logicznego wniosku nie doszli uczeni posłowie? więcej
 Prawa niemieckiego konsumenta PRO-TEST: Nr 4 grudzień 2001 Prawa niemieckiego konsumenta Niemcy stawiają na jakość

Państwo niemieckie bardzo dba o konsumenta. Do tego stopnia, że dawne Ministerstwo Wyżywienia, Rolnictwa i Lasów zamieniono w Niemczech na Ministerstwo Ochrony Konsumenta, Wyżywienia i Rolnictwa. Dlaczego? Bo od czasu kryzysu związanego z chorobą szalonych krów prawa konsumenta w Niemczech są najważniejsze. Teraz priorytetem nowego ministerstwa jest ich ochrona. więcej
 Zakupy z Justyną Steczkowską PRO-TEST: Nr 4 grudzień 2001 Zakupy z Justyną Steczkowską POLSKA ELEGANCJA

ŚWIAT KONSUMENTA: Czy lubisz zakupy?
JUSTYNA STECZKOWSKA:
Lubię, jak każda kobieta. Bardzo często mam odwieczny kobiecy dylemat, iż nie mam w co się dzisiaj ubrać, dlatego też staram się co jakiś czas kupić coś nowego, aby ten dylemat pogłębić (cha, cha...).

ŚK: Czym są dla Ciebie zakupy?
JS:
Zakupy to pewna sfera intymności. więcej
 Płyty na gwiazdkę - Świat Muzyki PRO-TEST: Nr 4 grudzień 2001 Płyty na gwiazdkę - Świat Muzyki Chcemy zaprezentować Państwu nowości ze Świata Muzyki. Mamy nadzieję, że choć trochę pomożemy Państwu w wyborze odpowiedniej płyty na odpowiednią okazję: czy to do samochodu, czy na romantyczną kolację lub prezent gwiazdkowy.


DEZIRE "Gryź"

Czy to będzie nowa gwiazda polskiej sceny muzycznej? Tego dziś nie wie nikt. Nie chciałbym prorokować, więcej
 Kupiłeś wadliwy towar - co dalej? - porady konsumenckie PRO-TEST: Nr 3 listopad 2001 Kupiłeś wadliwy towar - co dalej? - porady konsumenckie Konsument nie zawsze jest zorientowany, kiedy sprzedawca ponosi odpowiedzialność za sprzedanie wadliwego towaru. Co zrobić, jeżeli towar ma wadę, której nie odkryliśmy w sklepie? Zgodnie z prawem rękojmi, możemy zwrócić wadliwy towar i domagać się jego wymiany na nowy, bez wad.

Kodeks cywilny posługuje się pojęciem wady prawnej i wady fizycznej. Wada prawna zachodzi więcej
 Tropem oszustów PRO-TEST: Nr 3 listopad 2001 Tropem oszustów Kłamstwo podobno ma krótkie nogi. Oszustwo - nie. Szerzy się wszędzie - w sklepach, aptekach, zakładach usługowych, na bazarach i stacjach benzynowych. Rozpowszechniają je oszuści - wyrafinowani "psychologowie", którzy każdego potrafią wykorzystać do swoich celów. Gdzie można ich spotkać? Wszędzie tam, gdzie w grę wchodzą pieniądze. Na co dzień pozostają bezkarni. Demaskuje ich jednak strona internetowa Piotra Chlipalskiego: www.oszust.com. więcej
 Chleba naszego powszedniego PRO-TEST: Nr 3 listopad 2001 Chleba naszego powszedniego Podstawowym składnikiem zbóż, a co za tym idzie, powstającego z nich chleba, jest skrobia. Zalety pachnącego "żytniego" o chrupiącej skórce na tym jednak się nie kończą. Zboże to dla człowieka pokarm życia. Jego ziarna zawierają, oprócz węglowodanów, białko, substancje mineralne (m.in. żelazo, magnez, potas i cynk) oraz witaminy B, A i E. Jeszcze więcej wartości odżywczych więcej
PRO-TEST na Facebooku