Test płynów do mycia naczyń Król piany? PRO-TEST: Nr 7-8 (68) lipiec-sierpień 2007 Test płynów do mycia naczyń Król piany? Trudno znaleźć osobę, która lubiłaby zmywać naczynia. To jedna z najbardziej uciążliwych i czasochłonnych prac domowych. Obliczono, że w czteroosobowej rodzinie zmywa się w ciągu jednego roku stertę naczyń złożoną z około 18 tys. sztuk noży, widelców, łyżek i łyżeczek, około 13 tys. talerzy, 6 tys. filiżanek i szklanek oraz 3 tys. sztuk innych naczyń. Czy nie warto więc zastanowić się nad wyborem lepszego płynu do zmywania? więcej
Test tabletek do zmywarek Z siłą wodospadu... PRO-TEST: Nr 6 (67) czerwiec 2007 Test tabletek do zmywarek Z siłą wodospadu... Zmywanie naczyń to codzienny, uciążliwy obowiązek wymagający wiele pracy i czasu, a w dodatku nieobojętny dla skóry naszych rąk. Wiąże się z dużym zużyciem wody, środków myjących, a także energii. Dlatego też coraz częściej zastępujemy mycie ręczne - mechanicznym.

Oferta różnych środków do zmywarek jest coraz większa. Producenci prześcigają się w tworzeniu więcej
Test wiertarko-wkrętarek Poręczność to nie wszystko PRO-TEST: Nr 3 (64) marzec 2007 Test wiertarko-wkrętarek Poręczność to nie wszystko 18 akumulatorowych wiertarko-wkrętarek musiało przejść ciężką próbę. W teście sprawdzono ich trwałość, funkcje, łatwość obsługi oraz zawartość szkodliwych związków w uchwytach. Tylko jedno urządzenie okazało się bardzo dobre. Znalazło się też jedno niedostateczne.

Ciągłe przerywanie pracy ze względu na rozładowaną wiertarkę? To może być irytujące. więcej
Test wózków spacerowych Ryzykowna jazda PRO-TEST: Nr 10 (59) październik 2006 Test wózków spacerowych Ryzykowna jazda Lekki, wygodny i zwrotny - taki powinien być wózek dla dziecka. Niepraktyczny, za ciężki i zawierający szkodliwe substancje - taki okazuje się często w rzeczywistości.

Takie płyną wnioski z testu wózków spacerowych wykonanego przez niemiecką Fundację Warentest. Gdzie jak gdzie, ale w wózkach dla dzieci substancji szkodliwych być nie powinno. A okazuje się, że prawdopodobieństwo, więcej
Test elektronicznych niań Nocny strażnik PRO-TEST: Nr 1 (51) styczeń 2006 Test elektronicznych niań Nocny strażnik Dzięki elektronicznej niani nawet w innym pokoju rodzice wiedzą, co dzieje się z ich małym dzieckiem. Na co powinni zwracać uwagę przy wyborze takiego urządzenia? Produktowi jakiej firmy mogą zaufać?

Jakość dźwięku i obrazu, zasięg działania, odporność na zakłócenia, smog elektroniczny - to, nie licząc ceny, najistotniejsze parametry, które musimy poznać, zanim kupimy babyfon, zwany też elektroniczną nianią więcej
Test farb do wnętrz Puszczaj farbę PRO-TEST: Nr 7-8 (46) lipiec sierpień 2005 Test farb do wnętrz Puszczaj farbę Malowanie ścian to sporo pracy i zachodu. Powinniśmy wybrać taką farbę, która nam tę pracę ułatwi, a przy tym da efekt, jakiego oczekiwaliśmy. Nie może być też zbyt droga i - co najważniejsze - zbyt szkodliwa dla zdrowia. Jaką więc farbę wybrać?

Niestety białe farby do ścian dostępne w polskich sklepach nie wypadły w teście zbyt dobrze. Najgorzej jest z deklaracjami więcej
Test mydeł w płynie Czystość w płynie PRO-TEST: Nr 1 (40) styczeń 2005 Test mydeł w płynie Czystość w płynie Tradycyjne mydło w kostce, używane od stuleci do mycia i prania, znalazło mocnego konkurenta w postaci mydła w płynie. To dwa całkiem inne pod względem towaroznawczym produkty o podobnych właściwościach i przeznaczeniu.

Mydła to sole wyższych kwasów tłuszczowych, natomiast wprowadzone na rynek w latach 80. mydła w płynie produkowane są na bazie syntetycznych środków więcej
Test środków do prania kolorowego Proszek proszę! PRO-TEST: Nr 12 (39) grudzień 2004 Test środków do prania kolorowego Proszek proszę! Najważniejszy wynik testu: cztery tanie marki sieci handlowych piorą dokładnie tak samo dobrze jak markowy Persil firmy Henkel. Generalnie najlepiej wypadają proszki - płynne środki do prania gorzej usuwają brud.

Szef firmy Henkel, Ulrich Lehner uważa, że tanie środki do prania dyskontowych sieci Aldi i Lidl wypadały w testach niemieckiej Fundacji Warentest zbyt dobrze - taką wiadomość podały niedawno agencje informacyjne. więcej
Test proszków, płynów i tabeletek do prania Co pierze na biało? PRO-TEST: Nr 1 (17) styczeń 2003 Test proszków, płynów i tabeletek do prania Co pierze na biało? W Niemczech większość proszków do prania jest tańsza i lepsza, niż u nas. Wielu Polaków ten fakt wykorzystuje i w środki piorące zaopatruje się u naszych zachodnich sąsiadów. Produkty jakich firm są najlepsze? Ile różnych środków do prania potrzebnych jest nam w domu? Odpowiedzi poniżej.

Żaden ze środków do prania w płynie, obecnie bardzo więcej
PRO-TEST na Facebooku