Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Zdrowy wzrok Przebywanie na dworze poprawia wzrok PRO-TEST: Nr 6 (233) czerwiec 2022 Zdrowy wzrok Przebywanie na dworze poprawia wzrok Ostatnie lata pandemii sprawiły, że coraz więcej dzieci musi nosić okulary. Wśród dorosłych zamknięcie w domach i większa ilość pracy przed monitorem niż dawniej także przyczyniły się do nasilenia krótkowzroczności. Jeśli dodamy do tego mniejszą ilość czasu spędzanego na dworze, mamy gotowy przepis na epidemię krótkowzroczności. Eksperci już właśnie tak mówią o rosnącej liczbie osób z coraz słabszym wzrokiem. więcej
Tatuaż Nie wszystkie tatuaże bezpieczne PRO-TEST: Nr 5 (232) maj 2022 Tatuaż Nie wszystkie tatuaże bezpieczne Kiedyś symbol buntu, kryminału i pozostawania poza normą, dzisiaj jest czymś niemal tak powszechnym, jak zwykła biżuteria. Czy to znaczy, że tatuaż jest w dzisiejszych czasach całkowicie bezpieczny?

Boom na ozdabianie ciała artystycznymi tatuażami rozpoczął się w Polsce na początku lat 90. i trwa do dzisiaj. Wcześniej na przedramionach i torsach naszych rodaków więcej
Zanim rozpalisz grill Grillowanie bezpieczne i zdrowe PRO-TEST: Nr 4 (231) kwiecień 2022 Zanim rozpalisz grill Grillowanie bezpieczne i zdrowe Aby tradycji stało się zadość, w czasie majówki trzeba rozpalić grilla. Tylko jak grillować bezpiecznie? Jak rozpalić grilla? Jak przyrządzać grillowane potrawy, aby były zdrowsze i jeszcze smaczniejsze? A jeśli kupujesz nowy grill, na co koniecznie musisz zwrócić uwagę?

Zacznijmy od wyboru grilla. Oto siedem prostych zasad pomocnych w wyborze grilla, z którego będziesz zadowolony więcej
Alergie Czas pyłków PRO-TEST: Nr 3 (230) marzec 2022 Alergie Czas pyłków Zatkany nos, ból gardła, kaszel, łzawiące oczy, napady kichania. Objawy przeziębienia? Niekoniecznie. Może okazać się, że to pyłkowica, rodzaj alergii, którą wywołują pyłki drzew, traw, chwastów. Objawy różnych alergii ma aż 50% Polaków.

Najczęstszą dolegliwością przy pyłkowicy jest nieżyt nosa i zapalenie spojówek. Jeżeli "przeziębiamy się" więcej
Pasty do zębów Wyciskając tubę PRO-TEST: Nr 2 (229) luty 2022 Pasty do zębów Wyciskając tubę Białe, bielsze, superbiałe? Jaką pastę do zębów wybrać, by zyskać lśniąco biały uśmiech? Zwykłą czy taką, która obiecuje naszym zębom pierwotną biel? Uwaga – niekiedy takie specjalistyczne pasty mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Lśniąco biały uśmiech jest ozdobą twarzy. Nic więc dziwnego, że wiele osób kupuje relatywnie drogie pasty do zębów, których producenci więcej
Mało znane grzyby Trufle PRO-TEST: Nr 1 (228) styczeń 2022 Mało znane grzyby Trufle Trufle (Tuber aestivum), zwane też czarnymi diamentami stołu, to najdroższe grzyby świata. Co sprawia, że kosztują majątek? I czy rzeczywiście warte są swojej ceny?

Wygląd trufli – niewielkich, brunatnych porowatych bryłek – nie wskazuje na to, że są tak wykwintne i kosztują od 1000 do nawet 30 tys. zł za kilogram. Za to ich smak i aromat są na tyle wyjątkowe, że ponoć raz spróbowawszy, nie da się o nich zapomnieć. więcej
Sól Czy sól szkodzi? PRO-TEST: Nr 12 (227) grudzień 2021 Sól Czy sól szkodzi? Zbyt dużo soli szkodzi. Tymczasem większość Polaków każdego dnia zjada więcej soli niż potrzebuje ich organizm. Jak zmniejszyć ilość soli w naszej diecie?

Chlorek sodu – to nic innego, jak właśnie sól. To, co w soli może szkodzić zdrowiu, to sód.

Wraz z solą dostarczamy organizmowi około 90% całego pochłanianego sodu. Średnio 65-75% z niego więcej
Polacy w sieci Ile czasu spędzamy w internecie PRO-TEST: N1 11 (226) listopad 2021 Polacy w sieci Ile czasu spędzamy w internecie 23 lata, 5 miesięcy i 16 dni – tyle czasu w sieci spędza przeciętny Polak. To aż jedna trzecia życia!

To wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie dostawcy usług VPN NordVPN. W typowym tygodniu Polacy korzystają z internetu przez prawie 51 godzin. To odpowiada ponad dwóm dniom! Łącznie daje to 110 dni w roku oraz więcej niż 23 lata życia.

Z tych więcej
Płyny do spryskiwaczy Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim kupisz płyn do spryskiwaczy PRO-TEST: Nr 10 (225) październik 2021 Płyny do spryskiwaczy Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim kupisz płyn do spryskiwaczy Od płynu do spryskiwaczy w dużym stopniu zależy bezpieczeństwo na drodze, ale... znasz ten chemiczny zapach, który rozchodzi się w aucie, jak spryskasz szybę? Czy to znaczy, że wdychasz wtedy opary trującej substancji? Jak wybrać bezpieczny płyn i na co zwracać uwagę, kiedy pryskamy na szybę?

Duszności, piekące oczy, bóle głowy, pieczenie w ustach, zmiana więcej
Test pierwszej poduszki powietrznej dla rowerzystów Hövding 3: Bardzo bezpieczny, o ile... zadziała PRO-TEST: Nr 9 (224) wrzesień 2021 Test pierwszej poduszki powietrznej dla rowerzystów Hövding 3: Bardzo bezpieczny, o ile... zadziała "Najbezpieczniejszy kask rowerowy świata nie jest kaskiem" – tak reklamuje marka Hövding swoją poduszkę powietrzną dla rowerzystów. Za taką ochronę trzeba słono zapłacić, bo aż 1500 zł. Ale czy jest ona skuteczna? Test z manekinem dał odpowiedź na to pytanie.

Hövding rzeczywiście nie jest kaskiem, choć pełni jego funkcję. Zakłada się go jak kołnierz więcej