Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
 ciekawostki PRO-TEST: Nr 11 (15) listopad 2002 ciekawostki O SUCHYM DZIOBIE?

Na Zachodzie pojawił się nowy gadżet dla miłośników roślin. Chodzi o figurkę małego ptaszka (wielkości sikorki), która po wetknięciu do doniczki rozpoznaje, czy ziemia nie jest zbyt sucha. Jeżeli gleba wymaga podlania, ptaszek sygnalizuje to cichym ćwierkaniem. Urządzenie ma wbudowany specjalny czujnik, dzięki któremu reaguje na zmniejszenie oświetlenia więcej
 Awokado - Mało znany PRO-TEST: Nr 11 (15) listopad 2002 Awokado - Mało znany Awokado, czyli smaczliwka właściwa (Persea americana) to wiecznie zielone drzewo pochodzące z Ameryki Łacińskiej. Uprawia się je w obszarach tropikalnych. Pożywne owoce awokado (które w istocie jest warzywem) mają kształt gruszki, zielony kolor i jako jedyne na świecie zawierają tłuszcze.
Awokado, a ściślej jego zielonkawobiały miąższ o mazistej konsystencji, jada się głównie więcej
 Rysa zamiast wskazówki - Listy PRO-TEST: Nr 11 (15) listopad 2002 Rysa zamiast wskazówki - Listy Czego możemy spodziewać się po nowym zegarku? Że będzie działał przez długi czas, a jedyne, co może wymagać interwencji, to wyczerpana bateria. Pozory mylą.

Zegarek firmy Q&Q kupiłam w sklepie Apollo Electronics. Nie oczekiwałam niczego wspaniałego, bo czego można się spodziewać po zegarku za 50 zł? Ale nie przypuszczałam też, że tak szybko przestanie działać. więcej
 Sekreta toaletowe - Domowe sekrety PRO-TEST: Nr 11 (15) listopad 2002 Sekreta toaletowe - Domowe sekrety Proszek do paznokci

Staranne utrzymanie paznokci należy do najwyższej elegancyi i kokieteryi kobiecej. Starania około nich upiększają nawet niezbyt ładną rękę. Chcąc nadać paznokciom pewną, różowawą barwę, gładkość i połysk, należy je nacierać co parę dni następującym proszkiem: Jedną drachmę tlenku czystej cyny zaperfumować olejkiem lawendowym i zabarwić więcej
 Dobroczynne zioła - Apteka domowa PRO-TEST: Nr 11 (15) listopad 2002 Dobroczynne zioła - Apteka domowa Jednym z głównych działów, w który wyposażona powinna byś nasza apteczka domowa, jest zbiór olejów. Jak się przyrządza oleje (o ile nie dostanie ich gotowych w aptece), podanem jest przy każdej chorobie, w której się ich używa. Po przechowywaniu flaszeczek z olejkami poznaje się najprędzej, czy kto ma zamiłowanie do porządku i czystości.

Migdałowy olejek. więcej
 PRZEWODNIK (DEZ)INFORMUJE? - Przewodniki turystyczne PRO-TEST: Nr 11 (15) listopad 2002 PRZEWODNIK (DEZ)INFORMUJE? - Przewodniki turystyczne Na lewo Luwr, na prawo most Karola... Co roku za granicę wyjeżdżają miliony Polaków. Szukają zabytków, tłoczą się w muzeach, pozują przy każdym, stającym im na drodze, pomniku. Chcą spędzić Urlop Idealny: tanio, ciekawie i bez problemów. Dlatego przed podróżą wydają majątek na zagraniczne przewodniki. Czy jednak nie są to pieniądze wyrzucone w błoto?

Czego więcej
 Uwaga złodziej! - Alarmy PRO-TEST: Nr 11 (15) listopad 2002 Uwaga złodziej! - Alarmy Urządzeń powszechnego użytku służących do alarmowania lub powiadamiania o niebezpieczeństwie jest na rynku niewiele. Niekiedy ich nie widać, bo są tak małe. A poza tym - czy się o nie w ogóle pytać, skoro nie wiadomo, czy istnieją?

Tak czy owak sporadycznie można się na nie natknąć. Jeśli nie w sklepie, to na pewno w katalogach i folderach różnych firm (Conrad Electronic, Vivanco, Philips). więcej
 Barman, dwa tlenowe proszę - Bary tlenowe PRO-TEST: Nr 11 (15) listopad 2002 Barman, dwa tlenowe proszę - Bary tlenowe Trzeba przyznać, że czasy, w których przyszło nam żyć, do najzdrowszych nie należą. Z dnia na dzień rośnie zanieczyszczenie środowiska, coraz dłużej przebywamy w zamkniętych pomieszczeniach, mieszkaniach, biurach, wciąż mamy zbyt mało ruchu na świeżym powietrzu. A poza tym - gdzie znaleźć świeże powietrze?

Nie zawsze mamy czas i pieniądze na to, by wyrwać więcej
 Spłaty na raty - Kredyty ratalne PRO-TEST: Nr 11 (15) listopad 2002 Spłaty na raty - Kredyty ratalne Zdarza się, że brakuje nam gotówki na wymarzony zakup - rower, kuchenkę mikrofalową, samochód... Obecnie na raty można kupić już niemal wszystko, nawet droższą odzież. Wiele osób decyduje się w takiej sytuacji na kredyt ratalny. Oferty kredytów ratalnych są kuszące, przed dokonaniem zakupu warto im się jednak przyjrzeć z bliska.

Kredyt ratalny to taka pożyczka, więcej
 Od macho do fajtłapy - Mężczyźni z reklam PRO-TEST: Nr 11 (15) listopad 2002 Od macho do fajtłapy - Mężczyźni z reklam Kowboj z ogorzałą twarzą, a w oddali zachodzące za skały kanionu słońce; dentysta w białym kitlu ostrzegający przed próchnicą; fajtłapa usiłujący umyć okna tak, żeby nie było smug... Skąd my ich znamy? Z reklam oczywiście. Jesteśmy tacy jak oni? A może chcemy tacy być? Czy też osobowości bohaterów reklam to nic innego, jak odwzorowanie naszych osobowości?

Reklama więcej