Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Alergia Wróg z powietrza PRO-TEST: Nr 4 (98) kwiecień 2010 Alergia Wróg z powietrza Za oknem coraz cieplej, przyroda budzi się do życia, rośliny rozkwitają… Wiosna nie dla wszystkich jest jednak powodem do radości. Dla niemal co piątego z nas to początek problemów.

Zatkany nos, łzawiące oczy, napady kichania, ból gardła, kaszel, do tego złe samopoczucie i zmęczenie. To niekoniecznie objawy przeziębienia. Takie symptomy ma pyłkowica, więcej
Odchudzanie Dieta na nowy rok PRO-TEST: Nr 1 (95) styczeń 2010 Odchudzanie Dieta na nowy rok Po sylwestrowych zabawach, jak co roku, przychodzi nam robić listę noworocznych postanowień. Na czołowym miejscu ponownie wpisujesz deklarację schudnięcia? Tym razem jednak chcesz to postanowienie spełnić? Jak tego dokonać?

Sekret skutecznego odchudzania tkwi w wyborze odpowiedniej diety. Tylko jak ją znaleźć w gąszczu propozycji na schudnięcie, których więcej
Zdrowie Sposoby na kaca PRO-TEST: Nr 1 (95) styczeń 2010 Zdrowie Sposoby na kaca Kiedy w Sylwestra wznosimy kolejny toast, rzadko zastanawiamy się, co będzie następnego dnia. Dla wielu osób noworoczny poranek oznacza jedno: w głowie buczy, w żyłach pulsuje, a żołądek ogłasza strajk. Najwyższy czas na środki zapobiegawcze!

Dlaczego poranek po suto zakrapianej imprezie to pasmo cierpień? Otóż alkohol pozbawia nasz organizm wody i związków więcej
 Pro-Test przeciw składnikom kosmetyków zaburzającym gospodarkę  hormonalną PRO-TEST: Nr 11 (93) listopad 2009 Pro-Test przeciw składnikom kosmetyków zaburzającym gospodarkę hormonalną Przyspieszenie dojrzewania nastolatków, spadek płodności, gwałtowny wzrost przypadków raka jądra – to tylko niektóre z problemów przypisywanych między innymi substancjom uszkadzającym układ hormonalny. 17 z nich występuje powszechnie w kosmetykach, które używamy na co dzień.

Szampon, żel pod prysznic, balsam do ciała, krem, dezodorant, tusz do rzęs, więcej
Bezpieczna żywność Chemiczne winogrona PRO-TEST: Nr 11 (93) listopad 2009 Bezpieczna żywność Chemiczne winogrona Lubisz smak winogron? Właśnie teraz, jesienią jest ich czas – soczyste kiście są teraz najsłodsze i najtańsze. Ale to tylko jedna strona medalu. Mogą być też nafaszerowane chemią.

Z badań wynika, że winogrona, choć smaczne i skądinąd bogate w witaminy, składniki mineralne i przeciwutleniacze, często zawierają zbyt dużo pozostałości trujących środków więcej
Grypa Uchroń się przed grypą PRO-TEST: Nr 10 (92) październik 2009 Grypa Uchroń się przed grypą Świńska grypa wciąż rozprzestrzenia się na świecie, ale szczyt zachorowań dopiero przed nami – ostrzegają eksperci. Tymczasem nie wolno lekceważyć i zwykłej grypy. Jej wirus również może być śmiertelny. Dlatego jeśli się szczepić, to także przeciw zwykłej, sezonowej grypie.

Szacuje się, że od grudnia do marca na świńską grypę może zachorować więcej
Solarium W promieniach sztucznego słońca PRO-TEST: Nr 10 (92) październik 2009 Solarium W promieniach sztucznego słońca Opalanie w solarium może być jeszcze bardziej niebezpieczne niż do tej pory sądzono. Mimo że lekarze ostrzegają przed rakiem skóry, solaria wcale nie zaczęły świecić pustkami. Wręcz przeciwnie, jesienią przybywa chętnych do podtrzymania uzyskanej latem opalenizny. Podpowiadamy, na co w szczególności powinni zwracać uwagę i rozwiewamy mity związane ze sztucznym opalaniem. więcej
Walka z nałogiem Ostatni kieliszek PRO-TEST: Nr 7-8 (90) lipec-sierpień 2009 Walka z nałogiem Ostatni kieliszek Wykształceni młodzi mężczyźni i młode kobiety na odpowiedzialnych stanowiskach, utrzymujący rodzinę – 95% alkoholików to właśnie tacy ludzie. Wcale nie osoby z marginesu społecznego pijące tanie wino i spirytus metylowy – to tylko stereotypowy obraz alkoholika.

- Co ty robisz?
- Piję.
- Dlaczego pijesz?
- Aby zapomnieć.
- O czym zapomnieć? więcej
Walka z nałogiem Ostatni papieros PRO-TEST: Nr 6 (89) czerwiec 2009 Walka z nałogiem Ostatni papieros 70% palaczy chce zerwać z nałogiem. Ilu z nich się to udaje? Jedynie 2-3% – alarmuje WHO. Najlepiej więc w ogóle nie zaczynać palić. Jeżeli jednak na tę radę już za późno, warto poszukać pomocy w środkach ułatwiających zerwanie z nikotyną i – co ważne – u psychologa.

– Rzucić palenie? Nic prostszego – mawiał Mark Twain. więcej
Opalanie Skóra pod  ochroną PRO-TEST: Nr 6 (89) czerwiec 2009 Opalanie Skóra pod ochroną Promienie letniego słońca na skórze... któż ich nie lubi? Słońce dodaje nam energii. Ale promieniowanie w zbyt dużych dawkach, w dodatku bez ochronnego kremu szkodzi. Jak uchronić się przed najgorszym?

Jasna skóra, a taką natura obdarzyła większość Polaków, zniesie tylko niewielkie ilości promieni słonecznych. 10-15 minut dziennie na słońcu bez żadnej więcej