Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Okulary przeciwsłoneczne W stronę słońca PRO-TEST: Nr 5 (88) maj 2009 Okulary przeciwsłoneczne W stronę słońca Im bliżej lata, tym więcej promieni słonecznych dosięga naszych oczu. Słońce jest coraz wyżej i coraz dłużej na niebie. Ostre słoneczne światło jest niebezpieczne dla naszych oczu. Dla ich dobra warto zainwestować w okulary przeciwsłoneczne. Ale nie każde ochronią nas równie skutecznie.

Okulary to nie tylko ozdoba i modny dodatek, ale przede wszystkim niezbędna więcej
Mity diety Prawda czy fałsz? PRO-TEST: Nr 4 (87) kwiecień 2009 Mity diety Prawda czy fałsz? Powtarzane z ust do ust przeróżne prawdy na temat jedzenia i odżywiania znamy doskonale. Które z nich są prawdziwe, a które wyssane z palca? Demaskujemy 12 mitów diety.

Mit 1: Jajka podwyższają poziom cholesterolu.
FAŁSZ U większości ludzi jedzenie jajek nie powoduje podwyższenia poziomu niezdrowego cholesterolu we krwi. Tylko osoby z podatne więcej
Dieta Sekrety szczupłych PRO-TEST: Nr 3 (86) marzec 2009 Dieta Sekrety szczupłych Z problemem nadwagi i otyłości zmaga się coraz więcej Polaków. Ale część z nas nie tyje z upływem lat. Czy te osoby zawdzięczają swoją szczupłą sylwetkę genom? Czy może w utrzymanie formy wkładają mnóstwo pracy?

Żeby poznać prawdę o zwyczajach żywieniowych, sportowych i doświadczeniach z odchudzaniem osób z nadwagą, osób, które skutecznie więcej
Zęby Wszystko o zębach PRO-TEST: Nr 2 (85) luty 2009 Zęby Wszystko o zębach Lśniąco biały uśmiech to ozdoba każdej twarzy. Co robić, aby mieć piękne, zdrowe zęby? Oto garść porad, czyli: Co każdy przed przystąpieniem do pielęgnacji zębów powinien wiedzieć.

Mycie

Kwestia technikiMycie zębów – wydawałoby się: nic prostszego. Otóż nie! Nieumiejętne obchodzenie się ze szczoteczką nierzadko prowadzi do uszkodzeń zębów.

Niektórzy więcej
Leki przeciwbólowe  Walka  z bólem PRO-TEST: Nr 11 (82) listopad 2008 Leki przeciwbólowe Walka z bólem Środki przeciwbólowe to jedne z najczęściej przyjmowanych leków bez kontroli lekarza. Koncerny farmaceutyczne próbują przekonać nas reklamami do swoich „cudownych środków na każdy ból i dla każdego”. Problem w tym, że reklama przedstawia wyłącznie zalety produktu...

Reklamowanie leków budzi wiele wątpliwości, dlatego wprowadzono szereg więcej
Reklamy żywności dla dzieci  Reklama kontra zdrowie PRO-TEST: Nr 11 (82) listopad 2008 Reklamy żywności dla dzieci Reklama kontra zdrowie Otyłość to problem, który dotyczy już nie tylko dorosłych. Według danych International Obesity Taskforce jedno na dziesięcioro dzieci na świecie jest otyłe lub ma nadwagę. To oznacza, że problem dotknął już 155 mln młodych ludzi na świecie. Przyczyna tkwi między innymi w reklamach żywności skierowanych do dzieci.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) więcej
Feromony Zapach seksu PRO-TEST: Nr 10 (81) październik 2008 Feromony Zapach seksu Co decyduje o tym, że ktoś nam się wyjątkowo podoba? Co nami kieruje, kiedy zakochujemy się od pierwszego wejrzenia i przyciągamy jak magnesy? Rzadko potrafimy to sobie racjonalnie wytłumaczyć. Częściej dochodzi do głosu nasza podświadomość. A tą kierują feromony. W jakim stopniu? Czy można dopomóc podświadomości?

„Chcesz mieć każdą kobietę?” więcej
Praca Nuda w pracy PRO-TEST: Nr 10 (81) październik 2008 Praca Nuda w pracy Czy kiedy rano wstajesz do pracy, od razu zaczynasz zastanawiać się, czym się zająć, aby dzień szybciej dobiegł końca? Czy w godzinach pracy surfujesz po stronach internetowych niezwiązanych z twoim zajęciem? Jeśli tak, to znaczy, że i ciebie dopadł problem dużej części pracowników – nuda.

Aż 21% Amerykanów nudzi się w pracy. W ankiecie przeprowadzonej więcej
Prawdy i mity na temat sportu i odchudzania Jak ćwiczyć najefektywniej? PRO-TEST: Nr 10 (81) październik 2008 Prawdy i mity na temat sportu i odchudzania Jak ćwiczyć najefektywniej? Jak często ćwiczyć, żeby schudnąć? Jaki sport pomoże nam najskuteczniej pozbyć się zbędnych kilogramów? Czy lepiej stawiać na maksymalny wysiłek czy na długi czas ćwiczeń? Odpowiedzi na te i inne pytania, które możemy przeczytać w wielu mediach i w internecie, to często tylko mity i obiegowe opinie. Nawet specjaliści od fitnessu mogą się w tych kwestiach mylić…. więcej
Kontrola rajstop Nogi bez wad PRO-TEST: Nr 9 wrzesień 2008 Kontrola rajstop Nogi bez wad Noszenie rajstop to dla wielu kobiet prawdziwa trauma, ale niestety w wielu przypadkach i konieczność. Od jakości rajstop bardzo zależy komfort ich noszenia. Jak się okazuje, często nie ma co na nią liczyć.

Blisko 40% partii wyrobów pończoszniczych skontrolowanych wiosną tego roku przez Inspekcję Handlową miało różnego rodzaju nieprawidłowości. Najczęściej więcej