Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Suplementy diety dla dzieci Ryzyko zamiast zdrowia PRO-TEST: Nr 7-8 (79) lipec-sierpień 2008 Suplementy diety dla dzieci Ryzyko zamiast zdrowia Mają wzmacniać odporność, zapobiegać niedoborom witamin albo przeciwdziałać szkolnemu stresowi – wielu rodziców uważa, że ich dziecko jest w pełni zdrowe jedynie, gdy zażywa tabletki z witaminami i minerałami. Tymczasem efekt może być odwrotny. Przedawkowanie – to najczęstszy skutek zażywania przebadanych suplementów. W jednym z preparatów naukowcy wykryli nawet śladowe ilości substancji podejrzewanej o powodowanie raka. więcej
Kontrola oznakowania kosmetyków Do poprawek nie tylko kosmetycznych PRO-TEST: Nr 7-8 (79) lipec-sierpień 2008 Kontrola oznakowania kosmetyków Do poprawek nie tylko kosmetycznych Tylko 17% konsumentów czyta informacje podane na opakowaniach kosmetyków. Tymczasem adnotacje dotyczące składu czy terminów przydatności produktu są bardzo ważne, ponieważ decydują o tym, czy będziemy mogli bezpiecznie stosować kosmetyk. Niestety nie zawsze konsumenci otrzymują wszystkie niezbędne informacje.

Prawie w co drugim sklepie z kosmetykami możemy więcej
Test golarek, depilatorów i kremów do depilacji Gładko do celu PRO-TEST: Nr 7-8 (79) lipec-sierpień 2008 Test golarek, depilatorów i kremów do depilacji Gładko do celu Ścinać czy wyrywać? Golarki, depilatory i kremy usuwające niechciane włoski powinny na skórę działać tak delikatnie, jak to tylko możliwe. Powinny być też skuteczne – muszą pozostawiać gładką skórę. Które najlepiej spełnią to zadanie, a które nas zawiodą?

Golenie na mokro jest szybkie i nieskomplikowane. Jedna z badanych golarek stosowanych na więcej
 Odchudzanie – radykalnie czy racjonalnie? PRO-TEST: Nr 7-8 (79) lipec-sierpień 2008 Odchudzanie – radykalnie czy racjonalnie? Jak rozpoznać, że tabletka na odchudzanie, po którą sięgamy, to produkt godzien zaufania? Jak uniknąć podejrzanych preparatów, które mogą wyrządzić nam więcej szkód niż pożytku? I w końcu jak schudnąć bez efektu jojo? więcej
Porównanie diet Motylem byłem… PRO-TEST: Nr 5 (77) maj 2008 Porównanie diet Motylem byłem… Wiosna to czas, kiedy chcemy schudnąć. Chwytamy się różnych znanych diet, do których zachęcają nas reklamy i gwiazdy Hollywood. Które diety są naprawdę skuteczne, a które mogą zrujnować nasze zdrowie? Sprawdź, jak skuteczność najpopularniejszych diet oceniają eksperci. Dieta idealna – czy taka istnieje?

Pod lupę bierzemy diety: South Beach – więcej
Kosmetyki naturalne Natura w kosmetykach PRO-TEST: Nr 5 (77) maj 2008 Kosmetyki naturalne Natura w kosmetykach Coraz częściej poszukujemy kosmetyków na bazie składników naturalnych, bez chemicznej mieszanki konserwantów, barwników i substancji zapachowych. Powrót do natury widać też na etykietach kosmetyków. Tylko że nie wszystko, co nazwano „naturalnym” jest takie w rzeczywistości.

Czy jednak „naturalne” znaczy lepsze? I w ogóle ile jest natury więcej
 Słońce z tubki - samoopalacze PRO-TEST: Nr 5 (66) maj 2007 Słońce z tubki - samoopalacze Piękna opalenizna bez wystawiania skóry na szkodliwe działanie promieni słonecznych? Tak, to możliwe dzięki samoopalaczowi - zdrowemu sposobowi na brązową skórę.

Nie chcesz rezygnować z brązowej skóry, a jednocześnie pragniesz uniknąć konsekwencji promieniowania słonecznego: szybszego starzenia się skóry, a tym bardziej nowotworu? A może chcesz utrzymać letnią opaleniznę, podczas gdy za oknem już jesienne słoty? Jest na to kilka sposobów więcej
 Usta - usta - pocałunki PRO-TEST: Nr 5 (66) maj 2007 Usta - usta - pocałunki Nawet dzieci wiedzą, że pocałunki są pełne magii - to przecież dzięki nim śpiąca królewna obudziła się ze snu, a paskudna ropucha przemieniła w pięknego księcia. Czy jako dorośli wciąż dostrzegamy tą niezwykłość spotkań usta - usta? Czy pozostaje ona częścią bajkowego świata? Przekonajmy się, czy całowanie się opłaca.

Już wieki temu nad tą zwykłą więcej
Alergia Uczuleni na wiosnę PRO-TEST: Nr 4 (65) kwiecień 2007 Alergia Uczuleni na wiosnę Zatkany nos, ból gardła, kaszel, łzawiące oczy, napady kichania. Objawy przeziębienia? Niekoniecznie. Może się okazać, że to pyłkowica, rodzaj alergii, którą wywołują pyłki drzew, traw, chwastów. Uczulonych na nie jest 10-20% Polaków.

Najczęstszą dolegliwością przy pyłkowicy jest nieżyt nosa - tzw. katar sienny i zapalenie spojówek. Jeżeli te objawy więcej
 Nerwowa sprawa - stres PRO-TEST: Nr 3 (64) marzec 2007 Nerwowa sprawa - stres Bezsenność, nadciśnienie tętnicze, wrzody żołądka i dwunastnicy, a nawet zawał serca - takie mogą być skutki nadmiernego stresu. Na jego działanie narażeni jesteśmy wszyscy, bo nasza psychika przeciążona jest nadmiarem obowiązków, konfliktów w pracy i w domu. Czy ze wszechobecnym w naszym życiu stresem w ogóle można walczyć?
więcej