Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Tatuaż Nie wszystkie tatuaże bezpieczne PRO-TEST: Nr 5 (232) maj 2022 Tatuaż Nie wszystkie tatuaże bezpieczne Kiedyś symbol buntu, kryminału i pozostawania poza normą, dzisiaj jest czymś niemal tak powszechnym, jak zwykła biżuteria. Czy to znaczy, że tatuaż jest w dzisiejszych czasach całkowicie bezpieczny?

Boom na ozdabianie ciała artystycznymi tatuażami rozpoczął się w Polsce na początku lat 90. i trwa do dzisiaj. Wcześniej na przedramionach i torsach naszych rodaków więcej
Zanim rozpalisz grill Grillowanie bezpieczne i zdrowe PRO-TEST: Nr 4 (231) kwiecień 2022 Zanim rozpalisz grill Grillowanie bezpieczne i zdrowe Aby tradycji stało się zadość, w czasie majówki trzeba rozpalić grilla. Tylko jak grillować bezpiecznie? Jak rozpalić grilla? Jak przyrządzać grillowane potrawy, aby były zdrowsze i jeszcze smaczniejsze? A jeśli kupujesz nowy grill, na co koniecznie musisz zwrócić uwagę?

Zacznijmy od wyboru grilla. Oto siedem prostych zasad pomocnych w wyborze grilla, z którego będziesz zadowolony więcej
Alergie Czas pyłków PRO-TEST: Nr 3 (230) marzec 2022 Alergie Czas pyłków Zatkany nos, ból gardła, kaszel, łzawiące oczy, napady kichania. Objawy przeziębienia? Niekoniecznie. Może okazać się, że to pyłkowica, rodzaj alergii, którą wywołują pyłki drzew, traw, chwastów. Objawy różnych alergii ma aż 50% Polaków.

Najczęstszą dolegliwością przy pyłkowicy jest nieżyt nosa i zapalenie spojówek. Jeżeli "przeziębiamy się" więcej
Pasty do zębów Wyciskając tubę PRO-TEST: Nr 2 (229) luty 2022 Pasty do zębów Wyciskając tubę Białe, bielsze, superbiałe? Jaką pastę do zębów wybrać, by zyskać lśniąco biały uśmiech? Zwykłą czy taką, która obiecuje naszym zębom pierwotną biel? Uwaga – niekiedy takie specjalistyczne pasty mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Lśniąco biały uśmiech jest ozdobą twarzy. Nic więc dziwnego, że wiele osób kupuje relatywnie drogie pasty do zębów, których producenci więcej
Mało znane grzyby Trufle PRO-TEST: Nr 1 (228) styczeń 2022 Mało znane grzyby Trufle Trufle (Tuber aestivum), zwane też czarnymi diamentami stołu, to najdroższe grzyby świata. Co sprawia, że kosztują majątek? I czy rzeczywiście warte są swojej ceny?

Wygląd trufli – niewielkich, brunatnych porowatych bryłek – nie wskazuje na to, że są tak wykwintne i kosztują od 1000 do nawet 30 tys. zł za kilogram. Za to ich smak i aromat są na tyle wyjątkowe, że ponoć raz spróbowawszy, nie da się o nich zapomnieć. więcej
Sól Czy sól szkodzi? PRO-TEST: Nr 12 (227) grudzień 2021 Sól Czy sól szkodzi? Zbyt dużo soli szkodzi. Tymczasem większość Polaków każdego dnia zjada więcej soli niż potrzebuje ich organizm. Jak zmniejszyć ilość soli w naszej diecie?

Chlorek sodu – to nic innego, jak właśnie sól. To, co w soli może szkodzić zdrowiu, to sód.

Wraz z solą dostarczamy organizmowi około 90% całego pochłanianego sodu. Średnio 65-75% z niego więcej
Polacy w sieci Ile czasu spędzamy w internecie PRO-TEST: N1 11 (226) listopad 2021 Polacy w sieci Ile czasu spędzamy w internecie 23 lata, 5 miesięcy i 16 dni – tyle czasu w sieci spędza przeciętny Polak. To aż jedna trzecia życia!

To wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie dostawcy usług VPN NordVPN. W typowym tygodniu Polacy korzystają z internetu przez prawie 51 godzin. To odpowiada ponad dwóm dniom! Łącznie daje to 110 dni w roku oraz więcej niż 23 lata życia.

Z tych więcej
Tajemnice żywności Co tkwi w kostce rosołowej? PRO-TEST: Nr 7-8 (223) lipiec-sierpień 2021 Tajemnice żywności Co tkwi w kostce rosołowej? Nowoczesny świat daje nam nowe rodzaje żywności, o których nasi przodkowie mogli co najwyżej pomarzyć. Produkty wysokoprzetworzone, bo o nich właśnie mowa, ułatwiają przygotowywanie posiłków. Weźmy taką kostkę rosołową: jest malutka i niepozorna, a może wyczarować zupę dla całej rodziny, wykwintny sos lub nadać smak daniom mięsnym i warzywnym. Tylko czy na pewno warto więcej
Dobrze znany owoc Truskawki PRO-TEST: Nr 6 (222) czerwiec 2021 Dobrze znany owoc Truskawki Na czerwiec czekamy między innymi za względu na truskawki. W krótkim sezonie na te soczyste i aromatyczne owoce możemy delektować się aż 2000 ich odmian.

Truskawki (fragaria vesca) są delikatne, więc niestety szybko się psują i tracą swój aromat. Dlatego najlepiej zjeść je zaraz po zerwaniu, a najpóźniej po dwóch dniach.

Truskawki zawierają więcej
Zdrowe odżywianie i odchudzanie Ile posiłków jeść w ciągu dnia? PRO-TEST: Nr 5 (221) maj 2021 Zdrowe odżywianie i odchudzanie Ile posiłków jeść w ciągu dnia? Jedzenie w biegu, na stojąco, na ulicy, w pociągu czy samochodzie stało się nierozerwalnym elementem naszego życia. Czy małe ssanie w żołądku między posiłkami i jego szybkie zaspokajanie jest odpowiedzialne za plagę otyłości?

Wielu specjalistów od żywienia tak właśnie uważa. Część z nich zaleca spożywanie dwóch, trzech posiłków w ciągu dnia, więcej