Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Deweloperzy Nie daj się oszukać! PRO-TEST: Nr 5 (99) maj 2010 Deweloperzy Nie daj się oszukać! "Na każdą kieszeń", "Pod klucz", "Pewna inwestycja" – takimi hasłami deweloperzy kuszą konsumentów. Okazuje się jednak, że łamanie przez nich prawa nie należy do rzadkości…

Często decydujemy się na zakup mieszkania na etapie, w którym jedyną namacalną rzeczą, jest… dziura w ziemi. O tym, że na jej miejscu ma pojawić się mieszkanie, które więcej
Niebezpieczne zabawki Uwaga zabawka! PRO-TEST: Nr 1 (95) styczeń 2010 Niebezpieczne zabawki Uwaga zabawka! Prawie co czwarta zabawka ma jakieś wady i niedociągnięcia, związane również z bezpieczeństwem. To wyniki kontroli przeprowadzonej w ostatnim czasie na polskim rynku. Czy to znaczy, że zabawa stała się ryzykowna?

Koń na biegunach, kolorowe klocki, nowa lalka prosto z reklamy… Po świętach w pokojach naszych dzieci przybyło nowych zabawek. Czy jednak Święty więcej
Źródła światła Przewodnik po oświetleniu energooszczędnym PRO-TEST: Nr 12 (94) grudzień 2009 Źródła światła Przewodnik po oświetleniu energooszczędnym Wycofanie z rynku do 2012 r. żarówek ma zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Przy okazji pozwoli nam trochę zaoszczędzić. Ale jeśli nie tradycyjna żarówka, to co będzie nam przyświecać? Podpowiadamy, wśród jakich źródeł światła możemy dziś wybierać.

Od czasu wynalezienia żarówki przez Edisona przed 130 laty jej parametry znacznie się więcej
Świetlówka kontra żarówka Pożegnanie z żarówką PRO-TEST: Nr 9 (91) wrzesień 2009 Świetlówka kontra żarówka Pożegnanie z żarówką 1 września na dobre pożegnaliśmy żarówki. Na razie tylko te stuwatowe i o wyższej mocy oraz matowe, ale do 2013 roku ze sklepów znikną już wszystkie. Co stoi za decyzją Unii Europejskiej o zakończeniu ery żarówek? Co ona oznacza dla nas, konsumentów?

130 lat po tym, jak Tomasz Edison wynalazł żarówkę, nadszedł czas, aby się z nią pożegnać. Na pierwszy więcej
Woda Kropla do kropli, czyli…jak oszczędzać na wodzie? PRO-TEST: Nr 3 (86) marzec 2009 Woda Kropla do kropli, czyli…jak oszczędzać na wodzie? Woda to pieniądz – można by sparafrazować znane przysłowie o czasie. Każdego dnia z naszych kranów leją się grube pieniądze. A podwyżki cen za wodę co jakiś czas uderzają po kieszeniach konsumentów. Oszczędzanie wody ma jednak znaczenie nie tylko czysto finansowe – jest też ratunkiem dla naszej planety.

Wprowadzenie w życie choćby jednego czy dwóch więcej
Świetlówka kontra żarówka Koniec  ery żarówek PRO-TEST: Nr 1 (84) styczeń 2009 Świetlówka kontra żarówka Koniec ery żarówek W 2012 r. na dobre pożegnamy się z żarówkami. Ale bez obaw, nie zapanuje ciemność. Tradycyjne, energochłonne żarówki zostaną zastąpione świetlówkami energooszczędnymi.

Dyrektywa Unii Europejskiej określiła dokładny harmonogram zastępowania starych żarówek świetlówkami – od 1 września 2009 r. do końca 2016 r. Dopiero w ostatnim okresie więcej
Kupujemy grill Uczta z rusztu PRO-TEST: Nr 6 (78) czerwiec 2008 Kupujemy grill Uczta z rusztu Czas grillowania w pełni. Jeśli nie masz jeszcze grilla albo chcesz swój stary ruszt wymienić na lepszy model, nie zwlekaj. Ale zanim udasz się na zakupy, przeczytaj nasz krótki przewodnik. Przedstawiamy 7 prostych zasad pomocnych w wyborze grilla, z którego będziesz zadowolony:

Duży ruszt. Zwróć uwagę, aby miejsce na grillowane przysmaki było więcej
Środki na owady Ostre cięcie PRO-TEST: Nr 6 (78) czerwiec 2008 Środki na owady Ostre cięcie Im bliżej lata, tym więcej pojawia się wokół nas owadów. Niektóre z nich potrafią uprzykrzyć wycieczkę do lasu czy wypad nad jezioro. Komary mogą dać się porządnie we znaki, a kleszcze bywają naprawdę niebezpieczne. Czy dostępne w sklepach środki na owady nas ochronią?

Komary: Krwawe łowy
Przed komarami nie uciekniemy ani w dzień, więcej
Kupujemy materac Na ziarnku grochu? PRO-TEST: Nr 6 (78) czerwiec 2008 Kupujemy materac Na ziarnku grochu? W łóżku spędzamy średnio jedną trzecią naszego życia. Dlatego wybór dobrego materaca jest bardzo ważny. Czasem wystarczy zmienić materac, aby przestała nas męczyć bezsenność. W przypadku materaca nie chodzi jednak tylko i wyłącznie o wygodę. Bywa, że śpimy na prawdziwej mieszance toksycznych związków chemicznych.

Kupowanie nowego materaca do łatwych więcej
Kontrola produktów dziecięcych Ryzykowne dzieciństwo PRO-TEST: Nr 5 (77) maj 2008 Kontrola produktów dziecięcych Ryzykowne dzieciństwo Kiedy kupujemy jakikolwiek produkt oczekujemy, że będzie spełniał wszystkie standardy jakości. A już na pewno spodziewamy się tego po produktach, z których będą korzystać małe dzieci – konsumenci najbardziej wrażliwi i wymagający największej ochrony. Czy możemy polegać na jakości artykułów dziecięcych?

Na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i więcej