Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Test samochodów supermini Euro NCAP – na wszelki wypadek PRO-TEST: Nr 2 (74) luty 2008 Test samochodów supermini Euro NCAP – na wszelki wypadek Być może tytuł jest nieco przesadzony – testy Euro NCAP nie sprawdzają zachowania pojazdów podczas wszelkich możliwych rodzajów wypadków. Sprawdzają je jednak w tych najczęstszych i najniebezpieczniejszych.

Każdego roku na polskich drogach ginie ponad 5 tys. osób, na europejskich – 40 tys. Jeszcze więcej traci zdrowie, znaczna część nieodwracalnie. więcej
Test samochodów Fiat Panda kontra Suzuki Ignis PRO-TEST: Nr 1 (73) styczeń 2008 Test samochodów Fiat Panda kontra Suzuki Ignis Fiat Panda z napędem na cztery koła to połączenie zwinnego auta miejskiego z prawdziwym ogierem bezdroży. Jest stosunkowo przestronny i wygodny dla pasażerów jak na swoje rozmiary zewnętrzne. Jest też najmniejszą z terenówek i – trzeba przyznać – w tej roli nie zawodzi. Ale nie pod każdym względem jest tak kolorowo… Drugi niewielki samochód, który przeszedł próbę pod naszym więcej
 Wszystko o oponach - jak dbać, testy, opony zimowe PRO-TEST: Nr 12 (72) grudzień 2007 Wszystko o oponach - jak dbać, testy, opony zimowe Testy pokazują, że z roku na rok jakość opon jest coraz lepsza. Nie znaczy to jednak, że niezależnie od tego, którą markę i model wybierzemy, możemy czuć się na drodze równie bezpiecznie – wręcz przeciwnie. Podczas gdy jeszcze niedawno opony były obliczane na przejechanie 50 tys. km, dziś ich trwałość wydłużyła się nawet trzykrotnie. Dlatego też są poddawane coraz bardziej restrykcyjnym testom. więcej
 Jazda we mgle - bezpieczeństwo PRO-TEST: Nr 10 (70) październik 2007 Jazda we mgle - bezpieczeństwo Jedną z głównych przyczyn wypadków i wielkich karamboli na drogach jest mgła. Podpowiadamy, jak zachować się podczas jazdy przez białą jak mleko przestrzeń, by bezpiecznie dotrzeć do celu?
więcej
 Kontrola stacji paliw PRO-TEST: Nr 10 (70) październik 2007 Kontrola stacji paliw Jakość paliw w Polsce pogorszyła się w porównaniu z poprzednim rokiem. Prawie 4,5% zbadanych stacji sprzedawało benzynę lub olej napędowy złej jakości.
więcej
 Czego potrzebuje silnik? PRO-TEST: Nr 10 (70) październik 2007 Czego potrzebuje silnik? Każdemu kierowcy może zdarzyć się pomyłka: na stacji benzynowej z pośpiechu lub z roztargnienia zatankuje niewłaściwe paliwo. Czy silnik to wybaczy? Nie każdy. Ale jeszcze nie wszystko stracone - wystarczy zastosować się do naszych rad.
więcej
Kontrola paliwa Paliwo pod lupą PRO-TEST: Nr 4 (65) kwiecień 2007 Kontrola paliwa Paliwo pod lupą Poprawia się jakość paliw w Polsce - wynika z kontroli przeprowadzonych przez Inspekcję Handlową w 2006 r. Niewiele ponad 2% zbadanych stacji sprzedawało benzynę lub olej napędowy złej jakości. To aż trzykrotnie mniej niż rok wcześniej.

Inspektorzy skontrolowali losowo wybrane stacje benzynowe i hurtownie. Okazuje się, że większość konsumentów już nie więcej
 Gdzie chrzczą paliwo? PRO-TEST: Nr 4 (54) kwiecień 2006 Gdzie chrzczą paliwo? Ponad 6% stacji benzynowych w Polsce sprzedaje paliwo niewłaściwej jakości - wynika z kontroli przeprowadzonych w 2005 r przez Inspekcję Handlową. Poniżej drukujemy drugą część listy stacji benzynowych, w których - jak wykazała kontrola - sprzedawane paliwo było niewłaściwej jakości (stacje z pozostałych województw podaliśmy w nr 3/2006 "Świata Konsumenta").
więcej
 Gdzie chrzczą paliwo? PRO-TEST: Nr 3 (53) marzec 2006 Gdzie chrzczą paliwo? Ponad 6% stacji benzynowych w Polsce sprzedaje paliwo niewłaściwej jakości - wynika z kontroli przeprowadzonych w 2005 r przez Inspekcję Handlową. Aż co trzeci przedsiębiorca, u którego w poprzednich latach zakwestionowano jakość benzyny lub oleju napędowego, nadal oferuje wadliwe paliwo.

W zeszłym roku inspektorzy skontrolowali 596 losowo wybranych stacji benzynowych. więcej
 On, ona i samochód PRO-TEST: Nr 4 (43) kwiecień 2005 On, ona i samochód Występując w roli kierowcy chcesz jak najszybciej i jak najbezpieczniej (choć często tego nie widać) dotrzeć do celu. Skupiasz się więc (a przynajmniej powinieneś) na przepisach ruchu drogowego (one wcale nie są tylko dla zainteresowanych). Czy wiesz, że ta, wydawać by się mogło, mechaniczna czynność, prowadzenie samochodu, jest wizytówką twojej osoby?

Psychologowie więcej