Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Artykuły: Święta
Udostepnij
Artykuły: Kalendarz adwentowy własnej roboty PRO-TEST: Nr 11 (182) listopad 2017
 Święta Święta Kalendarz adwentowy własnej roboty Kalendarz adwentowy sprawia, że oczekiwanie na święta jest jeszcze bardziej ekscytujące. Zwłaszcza dla dzieci. Jednak czekoladki z kalendarzy adwentowych dostępnych w sklepach mogą zawierać szkodliwe substancje – wynika z testu. Z kalendarza nie musisz jednak rezygnować. Po prostu zrób go sam!

O tym, że czekoladki z kalendarzy adwentowych zwierają szkodliwe substancje pisaliśmy tutaj . W każdym z 24 przebadanych kalendarzy badacze wykryli szkodliwe oleje mineralne i ich pochodne. Dlatego w tym roku przedstawimy prosty projekt kalendarza adwentowego, który z łatwością wykonasz w domu z pomocą dzieci.

Lista potrzebnych materiałów:

1. Kolorowe arkusze brystolu
2. Sznurek
3. Samoprzylepne haczyki
4. Klipsy do papieru
5. Klej, ołówek, nożyczki
6. Dalmierz, np. Bosch Zamo, lub metrówka.

Krok 1

Zmierz szerokość okna, na którym chcesz umieścić Twoją dekorację. Możesz wykorzystać do tego dalmierz laserowy. Dalmierze to urządzenia pomiarowe gwarantujące precyzję i wygodę pomiarów. Następnie potnij sznurek na odpowiednio długie kawałki. Pamiętaj, żeby po zmierzeniu okna, założyć więcej sznurka, na przykład dodatkowe 10 cm z każdej strony – na obu końcach zrobimy pętelki do zaczepienia sznurka.

Krok 2

Zrób pętelki na końcach sznurków. Po obu stronach okna zamocuj samoprzylepne haczyki i zawieś na nich sznurki. Masz już "ramę" swojej dekoracji, teraz będziemy ją wypełniać "treścią". To doskonała okazja do wspólnej zabawy dla całej rodziny!

Krok 3

Na sznurkach możesz przyczepić samodzielnie zrobione obrazki, na przykład namalowane przez Twoje pociechy kartki kalendarza adwentowego czy zdjęcia. Możecie też narysować i powycinać szablony domku – płaskie lub trójwymiarowe. Jeśli zrobisz je trójwymiarowo, w środku będzie można ukryć drobne niespodzianki czy prezenty na każdy dzień. Masz dzieci? Z pewnością będą zachwycone, jeśli do poszczególnych "domków" włożysz drobne słodycze czy inne niespodzianki, na przykład sentencje lub życzenia na każdy dzień.

Krok 4

Domki przymocuj do sznurków klipsami do papieru. Dzięki temu Twoje maluchy będą mogły co rano zdjąć jeden domek, zobaczyć, jaką niespodziankę kryje i odwiesić z powrotem. W nowym roku możesz zamienić okienny kalendarz na tablicę informacyjną dla Twojej rodziny lub poprzyczepiać noworoczne postanowienia. Miłej zabawy!