Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Artykuły: Płyn do spryskiwaczy
Udostepnij
Artykuły: Zanim pryśniesz PRO-TEST: Nr 10 (92) październik 2009
 Płyn do  spryskiwaczy Płyn do spryskiwaczy Zanim pryśniesz Jesienią, kiedy na drodze plucha, częściej używamy płynu do spryskiwaczy, żeby przetrzeć zabrudzone szyby samochodu. Wtedy w aucie rozchodzi się chemiczny zapach płynu. Czy to znaczy, że wdychamy opary trującej substancji? Jak wybrać bezpieczny płyn i na co zwracać uwagę, kiedy pryskamy na szybę?

Duszności, piekące oczy, bóle głowy, pieczenie w ustach, zmiana smaku – taki wpływ na ludzki organizm może mieć płyn do samochodowych spryskiwaczy, jeżeli jego opary wdycha osoba cierpiąca na alergię lub wrażliwa na któryś ze składników płynu.

Odciąć powietrze

Opary płynu do spryskiwaczy czujemy, ponieważ po pryśnięciu na szybę, przedostają się one do wnętrza samochodu wlotem powietrza. Jak powiedział nam przedstawiciel niemieckiego automobilklubu ADAC, wlot powietrza w prawie wszystkich samochodach znajduje się przy przedniej szybie, na tzw. podszybiu. – Co prawda stare samochody miały ten wlot usytuowany w przedniej części maski, ale zaniechano takiej konstrukcji, bo do wnętrza auta przedostawał się cały brud pochodzący z przodu samochodu – tłumaczy. Dodaje też, że producenci uatrakcyjniają zapach różnymi aromatami i każdy może sobie wybrać zapach, który mu najbardziej odpowiada. ...Czy chcesz poznać pełną treść tego artykułu? Musisz dokonać jego zakupu.
Opłaty możesz dokonać przelewem lub kartą
Z Waszych wpłat finansujemy kolejne testy
Co otrzymujesz kupując
Abonament roczny
NIEOGRANICZONY DOSTĘP NA STRONIE DO PONAD 400 TESTÓW
Nr 10 (92) październik 2009
Pojedynczy numer gazety w wersji elektronicznej
Płyn do spryskiwaczy
Zanim pryśniesz

Pojedynczy artykuł w wersji elektronicznej
E-prenumerata półroczna
E-prenumerata obejmuje 6 kolejnych e-numerów gazety
Cena
98,00 zł
12,99 zł
0,00 zł
49,00 zł
Dodatki do artykułu Płyny w teście
Zdradliwe choinki
Nasza rada