Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Testy: Test stoków narciarskich w Austrii
Testy: WYBRANE, ZBADANE, OCENIONE PRO-TEST: Nr 2 (185) luty 2018
 Test stoków narciarskich w Austrii Test stoków narciarskich w Austrii WYBRANE, ZBADANE, OCENIONE W teście wykonanym przez Fundację Pro-Test przebadano siedem miejscowości narciarskich w austriackim regionie Ski amadé położonych w Salzburger Sportwelt. O wyniku w teście decydowała: w 50% ocena stoków, w 30% – ocena wyciągów i w 20% – ocena infrastruktury. W teście uczestniczyło czterech narciarzy (dwóch mężczyzn i dwie kobiety) w różnym wieku i o różnym doświadczeniu w jeździe na nartach.

STOKI - 50%

Sprawdzono, jakie jest przygotowanie stoków, przy czym wzięto pod uwagę warunki bezpieczeństwa. Oceniono przygotowanie tras przez ratraki. Ocenie poddano także różnorodność tras narciarskich oraz ich przystosowanie dla małych dzieci i narciarzy początkujących. Zwracano uwagę także na zatłoczenie na stokach. Atrakcyjność tras to kolejny parametr, który oceniano: sprawdzano między innymi, czy trasy są szerokie czy wąskie oraz czy są atrakcyjne dla narciarzy wymagających. W końcu sprawdzono, czy testowany region oferuje dodatkowe atrakcje takie, jak muldy, skocznie, rampy czy halfpipy.

WYCIĄGI - 30%

Sprawdzono, czy wyciągi są nowe czy stare, a także ich wygodę, łatwość wejścia i wyjścia oraz fakt, czy się na nich marznie i czy chronią przed wiatrem i opadami. Ocenie poddano także czas oczekiwania w kolejce.

INFRASTRUKTURA - 20%

Oceniono bary i restauracje na stokach. Pod uwagę wzięto ich liczbę, a co za tym idzie – zatłoczenie. Oceniono także jakość obsługi, czystość i menu. Sprawdzono też toalety pod kątem wygody korzystania z nich przez narciarzy w strojach i butach narciarskich. Na ocenę wpływ miały też sklepy przy wyciągach oraz możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego i wynajęcia instruktora. W końcu ocenie poddano parkingi, w tym dystans, jaki trzeba pokonać z samochodu do wyciągu oraz łatwość znalezienia wolnego miejsca.

Dodatki do artykułu WYBRANE, ZBADANE, OCENIONE
Załączniki do artykułu Tabela w wersji PDF