Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Testy: Nowe etykiety energetyczne
Testy: Zobacz nową etykietę! PRO-TEST: Nr 3 (219) marzec 2021
 Nowe etykiety energetyczne Nowe etykiety energetyczne Zobacz nową etykietę! - Nowe etykiety będą miały prostszą skalę (od A do G), dzięki czemu łatwiej porównasz efektywność energetyczną różnych produktów.
- Unijna etykieta energetyczna jest uniwersalna pod względem języka, co jest ułatwieniem dla konsumentów z różnych państw członkowskich Unii, w których mówi się 24 językami.
- Po zeskanowaniu kodu QR w prawym górnym rogu będziesz mieć dostęp do szczegółowych informacji o produkcie zawartych w europejskim rejestrze produktów do celów etykietowania energetycznego (EPREL). Baza danych EPREL pomoże krajowym organom nadzoru rynku w zweryfikowaniu, czy dany produkt spełnia wymogi w zakresie efektywności energetycznej oraz czy informacje na etykiecie są prawidłowe.
- Nowe etykiety mogą również zawierać ikony z użytecznymi informacjami, z których w łatwy sposób dowiesz się o pojemności lub wymiarach produktu, o poziomie hałasu lub zużyciu wody.

Innowacje i rozwój jeszcze bardziej energooszczędnych, zrównoważonych produktów nadal trwają, więc w przyszłości konieczne będą kolejne zmiany skali, gdy kategorie A i B zostaną już w dużej mierze zapełnione.

Dodatki do artykułu Zobacz nową etykietę!