Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Co otrzymujesz kupując
Abonament roczny
NIEOGRANICZONY DOSTĘP NA STRONIE DO PONAD 400 TESTÓW
Nr 4 (120) kwiecień 2012
Pojedynczy numer gazety w wersji elektronicznej
Cena
119,00 zł
18,99 zł
Wszystkie artykuły w numerze
 Test drukarek PRO-TEST: Nr 4 (120) kwiecień 2012 Test drukarek 15 DRUKAREK W TEŚCIE: Tylko jeden model drukuje bardzo dobrze. W dodatku jest jednym z dwóch najtańszych w teście. A co najciekawsze, to drukarka laserowa, a te do tej pory uchodziły za drogie. I jeszcze jedna niespodzianka: najgorzej wypadła najdroższa drukarka. Notabene atramentowa.

Wybór drukarki musisz zacząć od decyzji, jaki jej rodzaj będzie najlepiej więcej
 Test odkurzaczy PRO-TEST: Nr 4 (120) kwiecień 2012 Test odkurzaczy 18 ODKURZACZY W TEŚCIE: Wynik tego testu zaskoczył wszystkich: najlepszy jest odkurzacz o najmniejszej mocy!

Nitki na podłodze, kurz na parkiecie, paproszki w kącie – to wyzwanie dla odkurzacza. Który radzi sobie z nim najlepiej? Philips, Electrolux, Rowenta, Hoover, Siemens czy może Miele albo Fagor?

Brudna robota

W laboratorium więcej
 Test mikserów ręcznych PRO-TEST: Nr 4 (120) kwiecień 2012 Test mikserów ręcznych 16 MIKSERÓW W TEŚCIE: Wyniki testu zaskoczyły nawet badaczy z laboratorium: Tani mikser z hipermarketu był lepszy od drogiego, klasycznego modelu, kilka urządzeń poległo podczas zagniatania ciasta drożdżowego, a większość potrafi spienić mleko na piankę do kawy.

W teście wzięło udział 16 mikserów, w tym 13 ręcznych oraz trzy ze stojakiem i miską. więcej
 Odchudzanie PRO-TEST: Nr 4 (120) kwiecień 2012 Odchudzanie Okazuje się, że nie wszystkie zasady dotyczące odżywiania i odchudzania powtarzane od lat są prawdziwe. Oto osiem mitów dotyczących naszej diety:

MIT 1: Od jedzenia wieczorem tyjemy

„Rano jedz jak cesarz, w południe – jak szlachcic, a wieczorem – jak żebrak” – zapewne nieraz słyszeliście to powiedzenie. więcej
 Dieta PRO-TEST: Nr 4 (120) kwiecień 2012 Dieta Tłuszcz, węglowodany, sól – wiemy, że nie powinno ich być w naszej diecie za dużo. Tylko jak dużo to za dużo? Oto dokładna odpowiedź.

TŁUSZCZ

Tłuszcze są bardzo ważnym składnikiem naszej diety. Musimy je jeść, żeby zachować zdrowie. Ale istotny jest rodzaj tłuszczów, jakie wybieramy. Generalnie tłuszcze dzielimy na dwa rodzaje więcej
 Mało znany owoc PRO-TEST: Nr 4 (120) kwiecień 2012 Mało znany owoc Migdał to owoc migdałowca (Prunus amygdalus), drzewa osiągającego nawet 30 m wysokości, które pochodzi z Azji, a dziś uprawiane jest głównie w basenie Morza Śródziemnego. Migdały to podłużne, szpiczaste na końcu orzechy, otoczone brązową łuską.

Migdały dodaje się do ciast i innych deserów. Wytwarza się z nich też olejek migdałowy wykorzystywany w kosmetykach, a także do… smarowania maszyn więcej