Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Co otrzymujesz kupując
Abonament roczny
NIEOGRANICZONY DOSTĘP NA STRONIE DO PONAD 400 TESTÓW
Nr 10 (92) październik 2009
Pojedynczy numer gazety w wersji elektronicznej
Cena
98,00 zł
15,99 zł
Wszystkie artykuły w numerze
 Test lodówek PRO-TEST: Nr 10 (92) październik 2009 Test lodówek 21 LODÓWEK W TEŚCIE: Jej zakup oznacza zamrożenie gotówki na co najmniej 10 lat. Tyle powinna nam służyć lodówka, bo o niej właśnie mowa. Każda lodówka (a właściwie chłodziarko-zamrażarka, bo taka jest jej fachowa nazwa) z naszego testu została poddana rygorystycznym badaniom w specjalistycznym laboratorium. Wśród przetestowanych modeli znalazły się zarówno drogie więcej
 Test opon zimowych PRO-TEST: Nr 10 (92) październik 2009 Test opon zimowych 34 OPONY ZIMOWE W TEŚCIE: W najnowszym teście opon aż osiem modeli uzyskało najniższą z możliwych ocen. Na szczęście w sezonie 2009/2010 kierowcy mogą wybierać też wśród 11 bardzo dobrych, które z czystym sumieniem możemy polecić. Dobra wiadomość jest taka, że na najlepsze opony wcale nie trzeba wydać najwięcej.

Dobre lub bardzo dobre opony zimowe więcej
 Test naturalnych serków wiejskich ziarnistych PRO-TEST: Nr 10 (92) październik 2009 Test naturalnych serków wiejskich ziarnistych 12 SERKÓW W TEŚCIE: Naturalny serek wiejski – już sama nazwa wyklucza dodawanie przez producentów chemicznych konserwantów. Czy kupując serek wiejski otrzymujemy to, czego się spodziewamy? Z testu wynika, że aż co trzeci zbadany serek zawierał konserwanty chemiczne. Producenci nie informowali o tym konsumentów.

Pod nazwą „serek wiejski”(ang. Cottage Cheese) więcej
 Podróże PRO-TEST: Nr 10 (92) październik 2009 Podróże Czy na pewno wiesz już wszystko o znanych metropoliach? Okazuje się, że wiele miast – i tych bliskich, i dalekich – wciąż kryje niezwykłe miejsca, o których słyszało jeszcze niewielu.
Sposób na jesienną chandrę? Podróże – niezależnie od tego, czy bliskie czy dalekie, na długo czy na krótko – z pewnością oderwą od szarej codzienności. Oto więcej
 Grypa PRO-TEST: Nr 10 (92) październik 2009 Grypa Świńska grypa wciąż rozprzestrzenia się na świecie, ale szczyt zachorowań dopiero przed nami – ostrzegają eksperci. Tymczasem nie wolno lekceważyć i zwykłej grypy. Jej wirus również może być śmiertelny. Dlatego jeśli się szczepić, to także przeciw zwykłej, sezonowej grypie.

Szacuje się, że od grudnia do marca na świńską grypę może zachorować więcej
 Płyn do  spryskiwaczy PRO-TEST: Nr 10 (92) październik 2009 Płyn do spryskiwaczy Jesienią, kiedy na drodze plucha, częściej używamy płynu do spryskiwaczy, żeby przetrzeć zabrudzone szyby samochodu. Wtedy w aucie rozchodzi się chemiczny zapach płynu. Czy to znaczy, że wdychamy opary trującej substancji? Jak wybrać bezpieczny płyn i na co zwracać uwagę, kiedy pryskamy na szybę?

Duszności, piekące oczy, bóle głowy, pieczenie więcej
 Solarium PRO-TEST: Nr 10 (92) październik 2009 Solarium Opalanie w solarium może być jeszcze bardziej niebezpieczne niż do tej pory sądzono. Mimo że lekarze ostrzegają przed rakiem skóry, solaria wcale nie zaczęły świecić pustkami. Wręcz przeciwnie, jesienią przybywa chętnych do podtrzymania uzyskanej latem opalenizny. Podpowiadamy, na co w szczególności powinni zwracać uwagę i rozwiewamy mity związane ze sztucznym opalaniem. więcej
 PRO-TEST: Nr 10 (92) październik 2009 55% sklepów internetowych w UE oferujących sprzęt elektroniczny wprowadza konsumentów w błąd. W Polsce jest ich jeszcze więcej – wśród skontrolowanych sklepów odsetek tych, których klienci mogą czuć się oszukiwani, wynosi aż 80%.
Sklepy internetowe mnożą się jak grzyby po deszczu. Nic dziwnego: coraz chętniej robimy w nich zakupy. Nie wszystkie są jednak więcej