Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Co otrzymujesz kupując
Abonament roczny
NIEOGRANICZONY DOSTĘP NA STRONIE DO PONAD 400 TESTÓW
Nr 3 (42) marzec 2005
Pojedynczy numer gazety w wersji elektronicznej
Cena
98,00 zł
15,99 zł
Wszystkie artykuły w numerze
 Test jogurtów truskawkowych PRO-TEST: Nr 3 (42) marzec 2005 Test jogurtów truskawkowych Jogurt pito już w starożytności. Sporządzano go z mleka bawolego, koziego lub krowiego. Dzisiaj produkowany jest na skalę przemysłową i ceniony przez żywieniowców i konsumentów ze względu na właściwości odżywcze, dietetyczne i smakowe.

Jogurt to fermentowany produkt mleczny otrzymywany przez ukwaszenie mleka charakterystycznymi kulturami bakterii. Surowce i dodatki więcej
 Test wód pięciogalonowych PRO-TEST: Nr 3 (42) marzec 2005 Test wód pięciogalonowych 1 miejsce: Staropolanka - bardzo dobra (4,75)
2 miejsce: Bonart - dobra (4,50)
3 miejsce: Dar Natury - dobra (4,35)
4 miejsce: PiastPol - dobra (3,95)
5 miejsce: Ustronianka - dostateczna (3,42)
6 miejsce: Eden - dostateczna (3,20)


Pierwsze miejsce w teście zajęła woda Staropolanka z ogólną oceną bardzo dobrą (4.75). Woda ta w poszczególnych więcej
 Mało znany owoc PRO-TEST: Nr 3 (42) marzec 2005 Mało znany owoc Daktyl (Phoenix dactylifera) rośnie na palmie uprawianej głównie w tropikach. To podłużne (Arabowie nazywają je "palcami światłości"), około ośmiocentymetrowe owoce z pestką. Ich skórka ma kolor żółty lub brązowoczerwony, a miąższ jest jasny i dość twardy.
więcej
 Dwie strony lady PRO-TEST: Nr 3 (42) marzec 2005 Dwie strony lady Z markami żyje się łatwiej. Nie musimy znać się na pralkach, odkurzaczach, komputerach czy aparatach cyfrowych. Wystarczy zdecydować się na wybór marki Bosch, Electrolux, Vobis czy Canon, by wolny czas przeznaczyć na sprawy przyjemniejsze niż porównywanie nieznanych produktów.

Uznane marki dają gwarancję jakości, kojarzą się z tradycją, stanowią uosobienie prestiżu, więcej
 Strona Hałata PRO-TEST: Nr 3 (42) marzec 2005 Strona Hałata Na plakacie Andrzeja Pągowskiego do filmu "Kabaret" z oczu Lizy Minelli spływają łzy. Już w 1931 r. w klubie Kit Kat w Berlinie wiedziano jakich to demokratycznych wyborów dokonają obywatele Republiki Weimarskiej - ofiary zasady "Geld regiert die Welt", czyli "money makes the world go ‘round".

Na przedwiośniu również Polakom proponowano walkę ras i klas w zamian za stan, w którym "pieniądz rządzi wszystkimi i wszystkim". więcej
 Kupujemy odkurzacz PRO-TEST: Nr 3 (42) marzec 2005 Kupujemy odkurzacz Nie każdy odkurzacz skutecznie wyciągnie kurz z dywanu i nie każdy idealnie sprzątnie w kątach i zakamarkach. Jaki więc wybrać? Na co zwracać uwagę podczas kupowania odkurzacza?

Kiedy chcemy kupić nowy odkurzacz, o poradę najczęściej prosimy sprzedawcę w sklepie. Pomocne w wyborze najlepszego urządzenia są też testy porównawcze produktów. My wybraliśmy więcej
 Telefon komórkowy a zdrowie PRO-TEST: Nr 3 (42) marzec 2005 Telefon komórkowy a zdrowie Fale elektromagnetyczne, które przenoszą wysyłane SMS-y i nasze rozmowy telefoniczne, są posądzane o szkodliwy wpływ na zdrowie - od wywoływania bólów głowy po raka mózgu. Czy słusznie? Które modele telefonów komórkowych są najbezpieczniejsze?

Telefon komórkowy to nic innego niż nadajnik i odbiornik fal radiowych. Fale te przenoszą rozmowy i wysyłane wiadomości. więcej
 PRO-TEST: Nr 3 (42) marzec 2005 W marcu jak w garncu - częściej ulegamy infekcjom. Leczenie zwykle kończy się podaniem antybiotyku. Trudno dziś namawiać ludzi do całkowitej rezygnacji z farmakoterapii. Można jednak sięgnąć też do medycyny ludowej.

Z dobrodziejstw medycyny naturalnej można korzystać nawet, gdy zakupy robi się w hipermarkecie lub osiedlowym warzywniaku.
więcej