Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Co otrzymujesz kupując
Abonament roczny
NIEOGRANICZONY DOSTĘP NA STRONIE DO PONAD 400 TESTÓW
Nr 11 (60) listopad 2006
Pojedynczy numer gazety w wersji elektronicznej
E-prenumerata półroczna
E-prenumerata obejmuje 6 kolejnych e-numerów gazety
Cena
98,00 zł
12,99 zł
49,00 zł
Wszystkie artykuły w numerze
 Test szminek PRO-TEST: Nr 11 (60) listopad 2006 Test szminek Wyjątkowa wytrzymałość i doskonała pielęgnacja ust - takie są zapewnienia producentów szminek. Ale tylko jeden z nich rzeczywiście je spełnia - tylko jedna z 14 przetestowanych w laboratorium szminek okazała się bardzo dobra. Która?

Już 5 tys. lat temu kobiety wiedziały, że intensywna czerwień ust przyciąga męskie spojrzenia. Usta malowały już więc mieszkanki więcej
 Dobrze znany owoc PRO-TEST: Nr 11 (60) listopad 2006 Dobrze znany owoc Wiśnia (Prunus cerasus L.) rodzi niewielkie, okrągłe, ciemnoczerwone owoce z pestką w środku. Są bardzo soczyste i nieco kwaśne. Istnieje około 60 różnych gatunków wiśni. Rosną one w strefie umiarkowanej półkuli północnej, głównie we wschodniej Azji. Japonia zwana jest nawet krajem kwitnącej wiśni. Dlaczego?
więcej
 Listy PRO-TEST: Nr 11 (60) listopad 2006 Listy Po publikacji testu wózków w nr 10/2006 "Świata Konsumenta" do redakcji przychodzi mnóstwo listów od naszych czytelników, głównie zatroskanych rodziców, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich dzieci. Publikujemy kilka z tych listów.
więcej
 Strona Hałata PRO-TEST: Nr 11 (60) listopad 2006 Strona Hałata Jedna z zasad prawa rzymskiego przyjmuje, że prawo nie interesuje się o drobiazgami. W zdrowiu publicznym zasada de minimis non curat lex ma zastosowanie w odniesieniu do oceny ryzyka, czyli wspartego naukowo procesu składającego się z czterech etapów: identyfikacji zagrożenia, charakterystyki niebezpieczeństwa, oceny ekspozycji i charakterystyki ryzyka. Poziom ryzyka de minimis jest zbyt więcej
 Kupujemy robot kuchenny PRO-TEST: Nr 11 (60) listopad 2006 Kupujemy robot kuchenny Kroi, uciera, rozdrabnia, miksuje, miesza, ugniata, ubija, sieka - robot jest w kuchni niezastąpioną pomocą. Jaki wybrać, żeby wyręczał nas jak najlepiej?

W tym artykule:

- Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, żeby nie przepłacić
- Dowiesz się, co radzą sprzedawcy zajmujący się sprzętem kuchennym i jakie widzą plusy i minusy poszczególnych marek robotó więcej
 Akupunktura PRO-TEST: Nr 11 (60) listopad 2006 Akupunktura Medycyna alternatywna nie istnieje, a takie metody leczenia, jak akupunktura są nieużyteczne - takie głosy ciągle docierają do opinii publicznej. Mimo to alternatywne metody leczenia cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością. Dlaczego?
Wallace Sampson, emerytowany profesor nauk medycznych z Uniwersytetu Stanforda w USA swoich opinii na temat medycyny alternatywnej nie owija więcej
 Porady konsumenckie PRO-TEST: Nr 11 (60) listopad 2006 Porady konsumenckie Nie każdy wypadek konsumencki, czyli taki, który zdarzył się w czasie wolnym, w domu, na placu zabaw i tym podobnych miejscach, związany jest z używaniem niebezpiecznego produktu. Niestety, wiele z nich spowodował po prostu... brak wyobraźni, niefrasobliwość, a nawet bezmyślność konsumentów.

Gotowy produkt, który kupujemy, przeszedł najczęściej długą drogę od więcej
 Porady konsumenckie PRO-TEST: Nr 11 (60) listopad 2006 Porady konsumenckie Bezpieczeństwo produktu jest pojęciem dość słabo znanym. Czasem intuicyjnie wyczuwamy, że nabyty przez nas towar może być niebezpieczny, stwarzać zagrożenie dla zdrowia, mienia a nawet naszego życia. Ale czy jest jakaś definicja "bezpiecznego" produktu? Kto odpowiada za jego bezpieczeństwo? Jak unikać zagrożenia?

Kiedy produkt jest bezpieczny?

Odpowiedź więcej
 Porady konsumenckie PRO-TEST: Nr 11 (60) listopad 2006 Porady konsumenckie Czy warto zaprzątać sobie głowę bezpieczeństwem produktu?

A cóż to za problem - produkt jest dobry lub zły. Gdy jest zły, reklamujemy go u sprzedawcy i wymieniamy na nowy (taki sam) lub naprawiamy, często korzystamy z gwarancji i udajemy się do serwisu, czasem zupełnie popsuty wyrzucamy. Ktoś sprzedał nam bubel, ale rzadko myślimy - niebezpieczny bubel!

Jak więcej