Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Co otrzymujesz kupując
Abonament roczny
NIEOGRANICZONY DOSTĘP NA STRONIE DO PONAD 400 TESTÓW
Nr 9 wrzesień 2008
Pojedynczy numer gazety w wersji elektronicznej
Cena
98,00 zł
15,99 zł
Wszystkie artykuły w numerze
 Test karmy dla kotów PRO-TEST: Nr 9 wrzesień 2008 Test karmy dla kotów Zwierzę domowe to dla wielu równoprawny członek rodziny. O jego zdrowie dbamy, jak o własne. Dlatego chcemy podawać mu jak najsmaczniejsze i – co ważne – jak najzdrowsze posiłki. Która karma dostępna w sklepach będzie najlepszym wyborem?

Wybór karm dla naszych czworonożnych przyjaciół jest coraz większy. Karma sucha, karma mokra, różnorodność więcej
 Test szamponów zwiększających objętość PRO-TEST: Nr 9 wrzesień 2008 Test szamponów zwiększających objętość Jaka jest rada na oklapnięte, cienkie włosy? Szampon zwiększający ich objętość. Wyniki testu pokazują, że efekt utrzyma się przez kilka godzin po umyciu. Jednak nie każdy tego typu szampon będzie równie skuteczny.

Żaden z przetestowanych szamponów zwiększających objętość włosów nie został oceniony bardzo dobrze. Tylko cztery spośród prezentowanych więcej
 Test kuchenek mikrofalowych PRO-TEST: Nr 9 wrzesień 2008 Test kuchenek mikrofalowych Kuchenka mikrofalowa to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce szybko, łatwo i małym nakładem energii (również elektrycznej) podgrzać obiad, upiec kurczaka, przyrządzić ciasto, grillowany stek lub rozmrozić danie skute lodem. Producenci dzisiejszych mikrofalówek obiecują nam ogromne możliwości. Na ile kuchenki sprawdzają się w codziennym użytkowaniu?

Na więcej
 Test dań dla dzieci PRO-TEST: Nr 9 wrzesień 2008 Test dań dla dzieci Czy gotowe dania w słoiczkach przeznaczone dla małych dzieci mogą być zanieczyszczone szkodliwymi substancjami? Wydaje się, że nie, bo należą do najdokładniej kontrolowanych produktów żywnościowych. Przynajmniej pod kątem zawartości pestycydów. Ale okazuje się, że do dania mogą przedostawać się szkodliwe związki z wieczka.

Epoksydowany olej sojowy to więcej
 Zakupy przez internet PRO-TEST: Nr 9 wrzesień 2008 Zakupy przez internet Zakupy bez wychodzenia z domu? Kupowanie przez internet zyskuje coraz więcej zwolenników. Czy jest bezpieczne? Kontrola wirtualnych sklepów pokazała, że nie zawsze. Bywa, że błędy popełniają też sami konsumenci. Mogą ich uniknąć, jeżeli poznają swoje prawa i będą dokładnie czytać warunki transakcji.

Niestety brak podstawowych informacji związanych z więcej
 Kontrola rajstop PRO-TEST: Nr 9 wrzesień 2008 Kontrola rajstop Noszenie rajstop to dla wielu kobiet prawdziwa trauma, ale niestety w wielu przypadkach i konieczność. Od jakości rajstop bardzo zależy komfort ich noszenia. Jak się okazuje, często nie ma co na nią liczyć.

Blisko 40% partii wyrobów pończoszniczych skontrolowanych wiosną tego roku przez Inspekcję Handlową miało różnego rodzaju nieprawidłowości. Najczęściej więcej
 Przetestowana nowość PRO-TEST: Nr 9 wrzesień 2008 Przetestowana nowość iPhone 3G wprowadzony niedawno na rynek przez Apple to kolejny gadżet tej firmy, który od początku postrzegany jest jak produkt kultowy. Czy zasługuje na takie miano?

Aby odpowiedzieć na to pytanie iPhone został poddany szczegółowym testom, w których rozłożono go na czynniki pierwsze.

Pod wrażeniem wyświetlacza

Najpierw więcej
 Konsument w Chinach PRO-TEST: Nr 9 wrzesień 2008 Konsument w Chinach Pekin to ocean małych, ruchliwych i niesamowicie krzykliwych osób, które urodziły się chyba tylko po to, by zapełnić rynek konsumencki sobą oraz towarami. Hobby polegające na robieniu zakupów w Pekinie można spokojnie uznać za sport ekstremalny o podwyższonym ryzyku... Warto jednak to ryzyko ponieść, gdyż same zakupy w Pekinie są niemal jak cudowny sen na jawie... więcej
 Napęd hybrydowy PRO-TEST: Nr 9 wrzesień 2008 Napęd hybrydowy W czasach, kiedy ceny benzyny osiągają coraz wyższe pułapy, przez głowy kierowców częściej przemyka tajemnicze słowo „hybryda”…

Napęd hybrydowy to połączenie silnika spalinowego i elektrycznego. Samochód-hybryda spala więc znacznie mniej benzyny niż auto o tradycyjnym napędzie. Zyski wydają się oczywiste: Po pierwsze to mniejsze rachunki więcej
 Mało znany owoc PRO-TEST: Nr 9 wrzesień 2008 Mało znany owoc Ananas (Ananas comosus) pochodzi z południowej Brazylii i Paragwaju. Wyrasta z ułożonych w rozetę dużych liści o 90 cm długości i 6 cm szerokości. Owoc osiąga 1-4 kg. Jego miąższ jest soczysty, o żółtej barwie, apetycznym aromacie i pysznym smaku. Zdrewniały środek owocu nie jest jadalny.

Bromelina zawarta w świeżych ananasach wspomaga trawienie. Ponadto więcej