Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Co otrzymujesz kupując
Abonament roczny
NIEOGRANICZONY DOSTĘP NA STRONIE DO PONAD 400 TESTÓW
Nr 5 (88) maj 2009
Pojedynczy numer gazety w wersji elektronicznej
Cena
98,00 zł
15,99 zł
Wszystkie artykuły w numerze
 Test telewizorów PRO-TEST: Nr 5 (88) maj 2009 Test telewizorów 14 TELEWIZORóW W TEŚCIE: Wielkie pudło o małym, wypukłym ekranie – pamiętacie jeszcze swój stary telewizor kineskopowy? W wielu domach taki sprzęt przeszedł już dawno do lamusa, a jego miejsce zajęła płaska plazma albo elegancki ekran LCD.

Telewizorów kineskopowych nie już uświadczymy w wielu sklepach. A nawet jeśli jakieś gdzieś się jeszcze ostały, więcej
 Test kolektorów słonecznych PRO-TEST: Nr 5 (88) maj 2009 Test kolektorów słonecznych Po co trwonić olej, gaz czy prąd, skoro wodę w domu można podgrzewać równie dobrze przy użyciu energii słonecznej? Większość kolektorów słonecznych z przedstawianego przez nas testu spisuje się bez zarzutu.

Coraz więcej osób dochodzi do wniosku, że powinniśmy lepiej wykorzystywać przyjazną środowisku naturalnemu energię słoneczną. Niewielu jednak więcej
 Test proszków do prania PRO-TEST: Nr 5 (88) maj 2009 Test proszków do prania Czy proszek do prania kupiony w Polsce jest taki sam, jak proszek o tej samej nazwie dostępny w sklepach na Zachodzie? Okazuje się, że nie. Międzynarodowy test z udziałem „Świata Konsumenta” pokazuje, że wciąż mamy do czynienia z podwójnymi standardami. Jego wyniki są jednak zaskakujące.

Wybór proszków do prania jest spory. Co pewien czas reklamy więcej
 Zachowania konsumentów PRO-TEST: Nr 5 (88) maj 2009 Zachowania konsumentów Europejscy konsumenci jeszcze nigdy nie poświęcali tak dużo uwagi analizie wydatków i oszczędzaniu, jak dziś. Zachowania dzisiejszego konsumenta zmieniły się w ostatnich miesiącach w sposób najbardziej znaczący od czasów II Wojny Światowej – wynika ze studium, badającego globalny kryzys gospodarczy i jego wpływ na zachowania wydatkowe konsumentów.

Konsumentów więcej
 Uwaga na… PRO-TEST: Nr 5 (88) maj 2009 Uwaga na… Używany do impregnowania produktów skórzanych, takich jak buty czy meble biocyd fumaran dimetylu zagraża zdrowiu konsumentów. Dlatego od 1. maja obowiązuje zakaz importowania produktów, głównie z Chin, zawierających więcej niż 0,1 mg tej substancji w kilogramie produktu.

Biocyd fumaran dimetylu (z ang. DMF – dimethyl fumarate) to substancja chemiczna, która więcej
 Okulary przeciwsłoneczne PRO-TEST: Nr 5 (88) maj 2009 Okulary przeciwsłoneczne Im bliżej lata, tym więcej promieni słonecznych dosięga naszych oczu. Słońce jest coraz wyżej i coraz dłużej na niebie. Ostre słoneczne światło jest niebezpieczne dla naszych oczu. Dla ich dobra warto zainwestować w okulary przeciwsłoneczne. Ale nie każde ochronią nas równie skutecznie.

Okulary to nie tylko ozdoba i modny dodatek, ale przede wszystkim niezbędna więcej
 Konsument w Holandii PRO-TEST: Nr 5 (88) maj 2009 Konsument w Holandii Nigdzie nie spotkamy tylu rowerów w jednym miejscu, tak dużych okien w domach, tak kolorowych tulipanów, tak liberalnego prawa, tylu kanałów i tylu wiatraków, co w Holandii.

Holandia leży w sercu Europy, a mimo to wyjątkowe tylko dla tego państwa cechy, niespotykane gdzie indziej, można wyliczać jeszcze długo. Również zakupy w Holandii są niepowtarzalne.
więcej
 Mało znane warzywo PRO-TEST: Nr 5 (88) maj 2009 Mało znane warzywo Karczoch (Cynara scolymus) uprawiany głównie w rejonie Morza Śródziemnego, a także w USA, jest rośliną osiągającą wysokość do 2 metrów. Na grubej łodydze wyrastają koszyczki kwiatowe z mięsistymi okrywami. Jada się właśnie te koszyczki kwiatowe, ale jeszcze zanim się rozwiną. Najpierw należy je ugotować, a następnie je odrywając kolejne płatki, maczać w sosie. Karczochy można też smażyć, piec lub nadziewać więcej