Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Co otrzymujesz kupując
Abonament roczny
NIEOGRANICZONY DOSTĘP NA STRONIE DO PONAD 400 TESTÓW
Nr 7-8 (90) lipec-sierpień 2009
Pojedynczy numer gazety w wersji elektronicznej
Cena
98,00 zł
15,99 zł
Wszystkie artykuły w numerze
 Test wypożyczalni samochodów
PRO-TEST: Nr 7-8 (90) lipec-sierpień 2009 Test wypożyczalni samochodów Urlop na południu Europy często wiąże się z wypożyczeniem samochodu. Dzięki niemu nie jesteśmy przywiązani tylko i wyłącznie do najbliższej okolicy hotelu. Ale okazuje się, że nie zawsze możemy liczyć na bezpieczny samochód i bezproblemowe podpisanie umowy.

Wyniki testu 60 wypożyczalni samochodów z siedmiu europejskich krajów, będących częstymi więcej
 Test telefonów komórkowych PRO-TEST: Nr 7-8 (90) lipec-sierpień 2009 Test telefonów komórkowych 44 KOMóRKI W TEŚCIE: Poddaliśmy dla Was szczegółowym badaniom w laboratorium aż 44 modele telefonów komórkowych. Każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie: są i urządzenia multimedialne idealne do robienia zdjęć czy słuchania muzyki, i smartfony z pełną klawiaturą przeznaczone do korzystania z poczty i surfowania po internecie, i w końcu proste telefony służące głównie do rozmawiania. Ale nie wszystkie komórki przeszły test bez potknięcia. więcej
 Test aparatów cyfrowych PRO-TEST: Nr 7-8 (90) lipec-sierpień 2009 Test aparatów cyfrowych 18 APARATóW W TEŚCIE: Jak wybrać najlepszy aparat cyfrowy spośród setek dostępnych modeli, które wydają się niewiele różnić od siebie? Przecież prawie każdy ma stabilizator obrazu, mnóstwo megapikseli i system rozpoznawania twarzy. W rzeczywistości jest jednak ogromna różnica między najlepszymi a najgorszymi aparatami cyfrowymi na rynku.

Aparat cyfrowy więcej
 Telefon komórkowy a zdrowie
PRO-TEST: Nr 7-8 (90) lipec-sierpień 2009 Telefon komórkowy a zdrowie Fale elektromagnetyczne, które przenoszą wysyłane SMS-y i nasze rozmowy telefoniczne, są posądzane o szkodliwy wpływ na zdrowie – od wywoływania bólów głowy po raka mózgu. Czy słusznie? Które modele telefonów komórkowych są najbezpieczniejsze?

Telefon komórkowy to nic innego niż nadajnik i odbiornik fal radiowych. Fale te przenoszą rozmowy i wysyłane więcej
 Walka z nałogiem PRO-TEST: Nr 7-8 (90) lipec-sierpień 2009 Walka z nałogiem Wykształceni młodzi mężczyźni i młode kobiety na odpowiedzialnych stanowiskach, utrzymujący rodzinę – 95% alkoholików to właśnie tacy ludzie. Wcale nie osoby z marginesu społecznego pijące tanie wino i spirytus metylowy – to tylko stereotypowy obraz alkoholika.

- Co ty robisz?
- Piję.
- Dlaczego pijesz?
- Aby zapomnieć.
- O czym zapomnieć? więcej
 Nieuczciwe reklamy PRO-TEST: Nr 7-8 (90) lipec-sierpień 2009 Nieuczciwe reklamy Chudniesz w zgodzie z naturą bez żadnych skutków ubocznych ani efektu jo-jo – to jedno z haseł promujących produkty z Zielarni Ojca Klimuszko. Prezes UOKiK-u uznała, że reklama wprowadzała konsumentów w błąd.

46% Polaków cierpi na nadwagę i otyłość, jedna piąta przynajmniej raz w życiu odchudzała się – wynika z badań TNS OBOP z 2008 r. Podejmując więcej
 Dostawcy  internetu PRO-TEST: Nr 7-8 (90) lipec-sierpień 2009 Dostawcy internetu Minęły czasy, w których dostęp do internetu stanowił dobro luksusowe. Coraz więcej Polaków korzysta z sieci, która stała się dla nas źródłem informacji, niezbędnym narzędziem pracy, płaszczyzną rozrywki multimedialnej czy nawet miejscem spotkań towarzyskich. Ale żeby móc korzystać z internetu, musimy najpierw skorzystać z usług dostawcy internetu. A to, jak się okazuje, nie zawsze jest łatwe i przyjemne. więcej
 Mało znany owoc PRO-TEST: Nr 7-8 (90) lipec-sierpień 2009 Mało znany owoc Durian (Durio zibethinus) to duży (ok. 3 kg) owoc o kolczastej, zielonobrązowej skórce, który pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej. Jego jadalny, słodki, kremowy, żółtawy miąższ zawiera nasiona o długości do 4 cm. Na temat walorów sensorycznych duriana opinie są rozbieżne. Jedni uważają ten owoc za wielki przysmak. Innych odstrasza intensywny zapach jego skórki przypominający zgniłą cebulę. więcej
 PRO-TEST: Nr 7-8 (90) lipec-sierpień 2009 Kolejna dieta cud – modna, popularna, polecana przez znajomych, szybka i… niebezpieczna dla zdrowia. „Dieta albo cud. Test 42 diet” – pierwsza tego typu książka w Polsce – pomaga wybrać dietę skuteczną i wskazuje, których unikać.

Mało która osoba usiłująca schudnąć przypuszcza, że większość metod odchudzających pozbawiona więcej