Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Co otrzymujesz kupując
Abonament roczny
NIEOGRANICZONY DOSTĘP NA STRONIE DO PONAD 400 TESTÓW
Nr 6 (100) czerwiec 2010
Pojedynczy numer gazety w wersji elektronicznej
Cena
98,00 zł
15,99 zł
Wszystkie artykuły w numerze
 Test kasków rowerowych dla dzieci  i młodzieży PRO-TEST: Nr 6 (100) czerwiec 2010 Test kasków rowerowych dla dzieci i młodzieży 11 KASKÓW W TEŚCIE: Tanie kaski nie dają dostatecznej ochrony. Ale i wydanie sporej sumy na kask nie zawsze zagwarantuje bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów, takich jak jazda na rowerze czy na deskorolce – wynika z testu 11 modeli kasków dla dzieci i młodzieży.

Najtańszy kask z testu – za 40 zł – został oceniony w badaniach niedostatecznie. Dlaczego? więcej
 Test farb do włosów PRO-TEST: Nr 6 (100) czerwiec 2010 Test farb do włosów 16 FARB DO WŁOSÓW W TEŚCIE: Jeśli sama farbujesz włosy, wypadnie to taniej niż u fryzjera. Ale aż cztery z 16 przetestowanych farb o odcieniach brązu i kasztanowych wypadły jedynie miernie. Dlatego jeśli chcesz cieszyć się lśniącymi włosami i długotrwałym kolorem, sprawdź w teście, którą farbę warto wybrać, a które omijać szerokim łukiem.

Ten więcej
 Test fotelików samochodowych PRO-TEST: Nr 6 (100) czerwiec 2010 Test fotelików samochodowych 28 FOTELIKÓW W TEŚCIE: To, że fotelik jest dopuszczony do sprzedaży i ma homologację wcale nie oznacza jeszcze, że jest bezpieczny. Poddaliśmy 28 fotelików testom zderzeniowym i badaniom sposobu obsługi oraz wygody dziecka. Jeden z nich tylko w miernym stopniu zapewnia bezpieczeństwo dziecku. Trzy zaś wypadły miernie w ogólnej klasyfikacji. Jest i jeden model bardzo dobry. więcej
 Dezodoranty PRO-TEST: Nr 6 (100) czerwiec 2010 Dezodoranty Nawet w upalne dni nie musimy przejmować się brzydkim zapachem potu. Nowoczesne dezodoranty zlikwidują problem. Często będą skuteczne nawet po 24 godzinach od aplikacji. Tylko który wybrać? Kłopoty z podjęciem decyzji mogą mieć prozaiczną przyczynę – brak podstawowej wiedzy o sposobie działania antyperspirantów i dezodorantów. A to dwa inne kosmetyki.

Pracują więcej
 Przesyłki  kurierskie PRO-TEST: Nr 6 (100) czerwiec 2010 Przesyłki kurierskie Wysyłasz przesyłkę? Sprawdź, jakie pułapki czekają na ciebie ze strony nieuczciwych firm kurierskich. Okazuje się, że w regulaminach nawet dużych i znanych firm aż roi się od zapisów niezgodnych z prawem.

22 decyzje, 5 postępowań w toku i łącznie ponad 300 tys. zł kar – to wynik kontroli 30 firm kurierskich z całej Polski. Urząd Ochrony Konkurencji więcej
 Zdrowe odżywianie PRO-TEST: Nr 6 (100) czerwiec 2010 Zdrowe odżywianie Za mało pijemy! – alarmują lekarze i dietetycy. A przecież dostarczenie naszemu organizmowi odpowiedniej ilości płynów jest bardzo ważne. Dwa litry dziennie to absolutne minimum. Jeszcze więcej potrzebujemy, jeśli uprawiamy sport, wykonujemy ciężką fizyczną pracę albo teraz, gdy nadchodzą upały.

Człowiek wytrzyma bez jedzenia wiele tygodni, ale bez wody więcej
 Zanim  ruszysz PRO-TEST: Nr 6 (100) czerwiec 2010 Zanim ruszysz Przewożony samochodem pies czy kot jest w razie wypadku tak samo jak człowiek narażony na niebezpieczeństwo. Co więcej, samo zwierzę może stać się przyczyną wypadku groźnego w skutkach, jeśli nie przewozimy go w odpowiednich warunkach.

Niestety, jak się okazuje tylko nieliczne z przewożonych autem czworonogów są odpowiednio zabezpieczone. Specjalnie przeprowadzony więcej
 Dobrze  znany owoc PRO-TEST: Nr 6 (100) czerwiec 2010 Dobrze znany owoc W końcu nadszedł wyczekiwany, lecz krótki czas truskawek (fragaria vesca). Te czerwone, soczyste i aromatyczne owoce występują w ponad 1000 odmianach.

Truskawki są delikatne, szybko się psują i tracą swój aromat, dlatego najlepiej zjeść je zaraz po zerwaniu, a najpóźniej po dwóch dniach. Ostrożnie umyjmy truskawki w zimnej wodzie, a dopiero potem oddzielmy więcej