Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Materiały prasowe
Warszawa, 03 listopada 2010 r. Test żelazek: Tylko dwa bardzo dobre Dobre żelazko skróci czas prasowania i ułatwi wykonywanie tej raczej nielubianej czynności. Za to kupno nisko ocenionego żelazka przysporzy nam problemów przede wszystkim z odkładającym się osadem – to wyniki najnowszego testu 30 żelazek.

[Warszawa, 03.11.2010] Najlepsze żelazka w teście biją na głowę swoją konkurencję. Okazało się, że na rynku dostępne są zarówno żelazka bardzo dobre, jak i jedynie mierne. Przy czym wysoka jakość nie zawsze idzie w parze z wysoką ceną.

Aby znaleźć żelazko najszybsze, najtrwalsze, takie, w którym nie tworzy się osad z kamienia i którym łatwo się prasuje, Fundacja Pro-Test poddała szczegółowym badaniom w laboratorium 30 modeli tych urządzeń. Wśród nich znalazły się zarówno klasyczne żelazka parowe, jak i żelazka systemowe, zwane też generatorami pary, popularnych marek, takich jak: Ariete, Bosch, Braun, DeLonghi, Fagor, Philips, Rowenta, Severin, Siemens i Tefal, w cenach od 86 do 1099 zł.

Najlepsze w teście okazały się dwa generatory pary: Tefal za 649 zł i niewiele droższy Philips za 699 zł. Oba otrzymały ocenę bardzo dobrą. Tuż za nimi, z oceną dobrą, uplasowało się znacznie tańsze klasyczne żelazko parowe Braun za 199 zł. Oszczędnym konsumentom można polecić najtańsze z dobrze ocenionych żelazek – klasyczny model DeLonghi za 98 zł. Z jego stopą trzeba jednak postępować delikatnie, gdyż jej odporność na zarysowania to słaby punkt tego żelazka.

Najniżej natomiast eksperci ocenili dwa modele klasycznych żelazek parowych: Philips i Severin. Pełne wyniki testu na www.Pro-Test.pl.

Dodatkowe informacje:
Redakcja Pro-Test
tel. 0-609-125-137, (22) 825-51-26
e-mail: redakcja@Pro-Test.pl
www.Pro-Test.pl

Fundacja Pro-Test jest wydawcą internetowego konsumenckiego magazynu „Pro-Test” i należy do międzynarodowej organizacji testującej produkty, ICRT (International Consumer Research & Testing), zrzeszającej 44 instytucje konsumenckie z 39 państw.

Załączniki do artykułu Test żelazek: Tylko dwa bardzo dobre