Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Materiały prasowe
Warszawa, 13 grudnia 2010 r. 3D, LCD, plazma czy LED? 50 TELEWIZORÓW W TEŚCIE: Czy warto już przed tegoroczną Gwiazdką kupić telewizor 3D? Na to i inne pytania dotyczące jakości telewizorów odpowiedź dały wyniki najnowszego testu. Choć żaden 50 przetestowanych telewizorów nie zasłużył na ocenę bardzo dobrą, konsumenci mogą wybierać wśród wielu dobrych modeli. Zaskoczyły natomiast jedynie mierne noty dwóch telewizorów Philipsa.

[Warszawa, 13.12.2010] W międzynarodowym teście z udziałem Fundacji Pro-Test szczegółowym badaniom laboratoryjnym poddano 50 modeli telewizorów o przekątnych ekranu od 32 do 52 cali. Wśród nich znalazło się pięć telewizorów 3D. To jeszcze nowość na rynku. Mimo to zakup takiego urządzenia może opłacać się już dziś: dwa (Samsung i Sony) z pięciu modeli 3D z testu mają dobrą jakość również zwykłego – dwuwymiarowego – obrazu. Ale pozostałe trzy wypadły jedynie dostatecznie.

Najlepszym telewizorem w teście okazał się czterdziestocalowy Samsung LE40C750. Również wśród mniejszych telewizorów urządzenia tego producenta znalazły się na czele rankingu.

Zawiodły za to dwa modele Philipsa z nowej, niedrogiej linii. Niemiłym zaskoczeniem okazała się w ich przypadku jakość obrazu przy sygnale z anteny analogowej oraz przez HDMI, a także płynność ruchu oceniona przez ekspertów niedostatecznie.

W teście udział wzięły telewizory następujących marek: LG, Samsung, Sony, Panasonic, Philips, Sharp i Toshiba. Wszystkie zostały poddane licznym badaniom, które pozwoliły ocenić ich jakość. Najważniejsze było badanie jakości obrazu. Oceniano też dźwięk, funkcje dodatkowe telewizorów, łatwość obsługi i zużycie energii elektrycznej. Pełne wyniki testu na www.Pro-Test.pl.
Szczegółowe informacje:
Redakcja Pro-Test
tel. 0-609-125-137, (22) 825-51-26
e-mail: redakcja@Pro-Test.pl
www.Pro-Test.pl

Fundacja Pro-Test jest wydawcą internetowego konsumenckiego magazynu „Pro-Test” i należy do międzynarodowej organizacji testującej produkty, ICRT (International Consumer Research & Testing), zrzeszającej 44 instytucje konsumenckie z 39 państw.

Załączniki do artykułu 3D, LCD, plazma czy LED?