Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Materiały prasowe
Warszawa, 12 grudnia 2011 r. Test ekspresów do kawy: Espresso za 6 tysięcy Tylko dwa ekspresy ciśnieniowe z najnowszego testu Fundacji Pro-Test zaparzają dobrą kawę. Tymczasem ceny testowanych urządzeń dochodzą do niemal 6 tys. zł. Najlepszą kawę zaparza ekspres na kapsułki. To jednocześnie najtańszy model z testu.

Polacy coraz chętniej kupują ekspresy ciśnieniowe. Zainteresowanie nimi wzrasta szczególnie przed Bożym Narodzeniem. Dlatego Fundacja Pro-Test, przeprowadzająca niezależne testy produktów, właśnie teraz opublikowała test 15 ciśnieniowych ekspresów do kawy. Badaniom, przeprowadzonym w specjalistycznym laboratorium, poddano 12 wysokociśnieniowych ekspresów automatycznych oraz trzy – na kapsułki. Testowane ekspresy do kawy są dostępne w polskich sklepach w cenach od 329 do 5990 zł.

Po wysokiej cenie ekspresów do kawy mamy prawo spodziewać się dobrej jakości. Taką też dostaniemy – wszystkie przetestowane urządzenia okazały się dobre w ostatecznym rankingu. Ale myli się ten, kto sądzi, iż wyższa cena oznacza lepszą jakość. Jeden z najdroższych ekspresów z testu – Philips Saeco HD 8943 za blisko 5000 zł – znalazł się pod koniec rankingu. Najwyższą ocenę w teście otrzymały dwa ekspresy: Siemens SN30 za 329 złorazDeLonghi ECAM23.450 S za 3559 zł. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że ten pierwszy jest ekspresem na kapsułki. A takie kapsułki kosztują z reguły więcej od zwykłej kawy. Z drugiej jednak strony, biorąc pod uwagę wielokrotnie wyższą cenę ekspresów automatycznych, zaoszczędzona kwota zwróciłaby się dopiero po wielu latach codziennego używania ekspresu. Niewątpliwym minusem ekspresów na kapsułki jest jednak fakt, że ich właściciele są zdani na kawę tylko jednego producenta.Pełne wyniki testu 15 ekspresów do kawy na www.Pro-Test.pl.
Dodatkowe informacje:
Redakcja Pro-Test
tel. 0-609-125-137, (22) 825-51-26
e-mail: redakcja@Pro-Test.pl
www.Pro-Test.pl

Fundacja Pro-Test jest wydawcą internetowego konsumenckiego magazynu „Pro-Test” i należy do międzynarodowej organizacji testującej produkty, ICRT (International Consumer Research&Testing), zrzeszającej 44 instytucje konsumenckie z 39 państw.

Załączniki do artykułu Test ekspresów do kawy: Espresso za 6 tysięcy