Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Materiały prasowe
Warszawa, 26 września 2012 r. Test zmywarek: Problemy z czystością Tylko osiem z 20 przetestowanych zmywarek zasłużyło na dobre oceny. Wszystkie mają mniejsze lub większe problemy ze zmywaniem. Badane modele różnią się znacznie poborem prądu i wody – wynika z najnowszego testu Fundacji Pro-Test.

[Warszawa, 26.09.2012] W międzynarodowym teście z udziałem Fundacji Pro-Test w badaniach laboratoryjnych sprawdzono jakość 20 modeli zmywarek.

Okazało się, że żadne z urządzeń nie myje lepiej niż dostatecznie. W czterech urządzeniach czystość naczyń wyjmowanych ze zmywarki trzeba było ocenić jedynie miernie.

Najoszczędniejsza zmywarka z testu, Bosch SMS69U38EU, zużywa w programie ekologicznym 7,6 l wody na cykl i 0,57 kWh energii. Dla porównania najmniej oszczędny w tym samym programie Zanussi ZDI13001XA potrzebuje ponad dwa razy więcej wody (19 l) i prawie dwukrotnie więcej prądu (1 kWh).

Oprócz jakości zmywania oraz poboru energii i wody eksperci ocenili w dziewięciu zmywarkach wolnostojących i jedenastu do zabudowy także czas trwania różnych programów, hałas, wygodę użytkowania zmywarek, jakość ich wykonania i w końcu instrukcje obsługi.

Najwyższą ogólną ocenę w teście uzyskała zmywarka Bosch SMS69U38EU, która kosztuje 3225 zł. Podobny efekt zmywania uzyskają użytkownicy znacznie tańszej zmywarki – Hotpoint-Ariston LFT 116A/HA za 975 zł. Najgorzej w badaniach wypadł zaś model Zanussi ZDT 13011 FA, na który trzeba wydać 1471 zł. Pełne wyniki testu na www.Pro-Test.pl.


Dodatkowe informacje:
Redakcja Pro-Test
tel. 609 125 137
e-mail: redakcja@Pro-Test.pl
www.Pro-Test.pl

Fundacja Pro-Test jest wydawcą internetowego konsumenckiego magazynu „Pro-Test” i należy do międzynarodowej organizacji testującej produkty, ICRT (International Consumer Research&Testing), zrzeszającej 44 instytucje konsumenckie z 39 państw.

Załączniki do artykułu Test zmywarek: Problemy z czystością