Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Materiały prasowe
Warszawa, 03 października 2012 r. Apple iPhone 5 przetestowany Prawie wszystkie badane parametry iPhone’a 5 zostałyocenione dobrze lub bardzo dobrze. Jedyną jego poważną wadą okazała się bateria, która zbyt szybko się wyładowuje – wynika z testu, który Fundacja Pro-Test przeprowadziła w specjalistycznym laboratorium.

[Warszawa, 03.10.2012] Polska premiera iPhone’a 5 odbyła się 28. września. Kilka dni po niej Fundacja Pro-Test przedstawia wyniki testu nowego smartfona, który przeprowadziła w laboratorium w Niemczechwraz ze swoimi partnerskimi organizacjami konsumenckimi z innych krajów.

iPhone 5 jest lżejszy, bardziej płaski i nieco większy od swojego poprzednika. Większy jest też jego wyświetlacz, który zyskał nowe proporcje – 16:9. Okazuje się, że do tej zmiany niektórzy producenci muszą jeszcze dostosować swoje aplikacje, ponieważ podczas ich używania na ekranie widać po bokach dwa czarne paski.

Pomijając tę niedogodność, jakość wyświetlacza nowego iPhone’a przekonała do siebie badaczy z laboratoriummiędzy innymi nasyceniem barw. Dzięki bardzo dobremu wyświetlaczowi, a także szybkiemu procesorowi korzystanie z internetu jest w przypadku iPhone 5 przyjemnością.

Pozytywnie eksperci z laboratoriumocenili też jakość odtwarzacza muzyki w nowym smartfonieApple’a. Ale największym hitem okazał się aparat. Robi dobre zdjęcia nawet przy słabym oświetleniu. Zaś filmy HD mają lepszą jakość od filmów robionych którymkolwiek przetestowanym dotychczas przez Pro-Test telefonem.

Powyższe zalety iPhone’a 5 zakłóca tylko szybkość, z jaką wyładowuje się jego bateria. Na przykład podczas surfowania po internecie wystarcza ona tylko na 2,5 godziny.Dla porównania iPhone 4S wytrzymywał 3,5 godziny korzystania z sieci, a wielu konkurentów Apple’a – jeszcze więcej.
Pełne bezpłatne wyniki testu iPhone’a 5 na www.Pro-Test.pl.


Dodatkowe informacje:
Redakcja Pro-Test
tel. 609 125 137
e-mail: redakcja@Pro-Test.pl
www.Pro-Test.pl

Fundacja Pro-Test jest wydawcą internetowego konsumenckiego magazynu „Pro-Test” i należy do międzynarodowej organizacji testującej produkty, ICRT (International Consumer Research&Testing), zrzeszającej 44 instytucje konsumenckie z 39 państw.

Załączniki do artykułu Apple iPhone 5 przetestowany