Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Materiały prasowe
Warszawa, 18 grudnia 2012 r. Złudne świąteczne promocje Fundacja Pro-Test ostrzega: Świąteczne promocje są najczęściej pozorne. Produkty oferowane w okazyjnych cenach w jednym sklepie, w wielu innych są tańsze.

[Warszawa, 18.12.2012] W gorącym okresie przedświątecznych zakupów Fundacja Pro-Test sprawdziła, czy promocje są dla konsumentów naprawdę korzystne. Pod lupę wzięła sześć losowo wybranych "promocyjnych" ofert różnych sklepów. Gdyby konsument z nich skorzystał… straciłby 245 zł.

Fundacja Pro-Test wyszukała sześć produktów idealnie nadających się na świąteczne prezenty, oferowanych w "promocji" (aparat fotograficzny, konsolę do gier, smartfon, wodę toaletową, wiertarkę i maszynkę do strzyżenia). Następnie sprawdziła, czy przypadkiem w innych sklepach nie są one oferowane w niższych cenach.

Okazało się, że każdy z prezentów można było kupić taniej. W dodatku w sklepach, w których często nie były one wcale oferowane jako okazja czy promocja.

Na każdym z sześciu prezentów Pro-Test zaoszczędził od kilkunastu do ponad stu złotych. Łącznie zaoszczędzona kwota wyniosła 245 zł.

Pro-Test radzi więc konsumentom, aby mimo gorączki przedświątecznych zakupów nie ufali ślepo w zapewnienia sprzedawców o okazyjnych cenach.Więcej informacji na stronie Pro-Testu.

Dodatkowe informacje:
Redakcja Pro-Test
tel. 609 125 137
e-mail: redakcja@Pro-Test.pl
www.Pro-Test.pl

Fundacja Pro-Test jest wydawcą internetowego konsumenckiego magazynu "Pro-Test" i należy do międzynarodowej organizacji testującej produkty, ICRT (International Consumer Research&Testing), zrzeszającej 44 instytucje konsumenckie z 39 państw.

Załączniki do artykułu Złudne świąteczne promocje