Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Materiały prasowe
Warszawa, 13 lutego 2013 r. Najlepsze i najgorsze: Test 15 czytników e-booków Kindle to najpopularniejszy czytnik e-booków, ale wybór dobrych czytników jest znacznie większy – wynika z niezależnego testu 15 modeli czytników.

W międzynarodowym teście z udziałem Fundacji Pro-Test badaniom w laboratorium poddano 15 modeli czytników e-booków. Ocenie poddano ich wyświetlacze, łatwość i szybkość użycia, komfort czytania, baterię, możliwości konfiguracji, funkcje dodatkowe i obsługiwane formaty, a także jakość wykończenia.

Tylko dwa czytniki można było ocenić bardzo dobrze. Większość otrzymała ocenę dobrą, a trzy – jedynie dostateczną.

Pietą achillesową większości testowanych czytników okazały się: możliwość przeszukiwania internetu (funkcja przydatna do kupowania e-booków) oraz synchronizacja z innym urządzeniem (np. komputerem).

Jedną z najważniejszych cech dobrego czytnika jest wyświetlacz. Najlepiej w teście wypadły modele, których producenci wykorzystali technologię e-ink, czyli wirtualnego atramentu, sprawiającego wrażenie, że czytamy prawdziwą książkę. Z kolei wyświetlacze TFT znacznie gorzej sprawdzają się w roli tła do czytania, ponieważ bardziej męczą oczy.

Z rodzajem wyświetlacza wiąże się też konieczność częstszego lub rzadszego ładowania baterii. Dwa urządzenia z testu otrzymały za ten badany parametr najniższą możliwą ocenę – niedostateczną. Są to:Amazon Kindle FireiTrekstor E-book Reader 3.0.

Najwyżej w teście badacze ocenili dwa modele z Amazonu: Kindle Paperwhite 3G i Kindle Paperwhite WiFi. Zaś najniższą notę przyznali czytnikowi Energy Book 1162.

Pełne wyniki testuna stronie Pro-Testu.
Dodatkowe informacje:
Redakcja Pro-Test
tel. 609 125 137
e-mail: redakcja@Pro-Test.pl
www.Pro-Test.pl

Fundacja Pro-Test jest wydawcą internetowego konsumenckiego magazynu "Pro-Test" i należy do międzynarodowej organizacji testującej produkty, ICRT (International Consumer Research&Testing), zrzeszającej 44 instytucje konsumenckie z 39 państw.

Załączniki do artykułu Najlepsze i najgorsze: Test 15 czytników e-booków