Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Materiały prasowe
Warszawa, 15 października 2013 r. Test:Apple iPhone 5c i 5s Szybkie i drogie

Szybkie, poręczne, innowacyjne i… drogie – takie są nowe smartfonyApple’a –iPhone’y 5c i 5s – przetestowane w laboratorium w Niemczech przezorganizacje konsumenckie z różnych krajów, w tymFundację Pro-Test.W ramach testu eksperci porównali także 34 inne modele smartfonów. Okazało się, że nowe produkty Apple’a wcale nie są najlepsze.

[Warszawa, 15.10.2013] Polska premiera iPhone’ów 5c i 5s zapowiadana jest na 25. października. Jak na razie znamy ich ceny tylko w ofercie Plusa i… nie należą one do niskich. 3900 zł za najtańszą wersję iPhone’a 5c (16 GB) to naprawdę sporo. Nawet jak na Apple’a. iPhone 5s o takiej samej pamięci ma kosztować 5599 zł.

iPhone 5c, poza kolorową obudową i ulepszoną baterią, nie ma do zaoferowania więcej od swojego poprzednika.

Z kolei 5s, dostępny w kolorach: złotym, srebrnym i szarym, punktuje paroma innowacjami. Jedna z jego nowych funkcji to zabezpieczenie w postaci skanera linii papilarnych (Touch-ID), zresztą złamane przez hakerów krótko po ukazaniu się nowego telefonu na rynku.

Druga innowacja to podwójna lampa błyskowa. Ma ona za zadanie wprowadzać więcej naturalności w zdjęcia dzięki temu, że miesza światło białe i żółte. Filmy o 120 klatkach na sekundę pozwalają na tworzenie nagrań w zwolnionym tempie. Jedno jest pewne: Jakość zdjęć jest w 5s lepsza niż w jakimkolwiek innym telefonie komórkowym dotychczas testowanym przez Pro-Test. Jest również lepsza od i tak dobrej jakości zdjęć iPhone’a 5c.

Konstruktorzy nowych iPhone’ów zapewne wzięli sobie do serca krytykę baterii, która w ich poprzedniku bardzo szybko się wyładowywała. W nowym modelu wbudowana na stałe bateria jest już bardziej wytrzymała – pracuje dłużej niż dawniej.

Jakość mowy badacze ocenili dobrze, czułość sieci – już niekoniecznie. Jeśli w złym miejscu chwycimy telefon, antena traci zasięg.

Wyświetlacz w formacie 16:9 jest jednym z najlepszych na rynku: Idealna ostrość, świetnie odzwierciedlone kolory, dobra czytelność nawet w świetle słonecznym, także gdy promienie odbijają się od ekranu.

I na koniec przydatna wiadomość na jesienne słoty: Nawet deszcz nie jest nowym iPhone’om straszny – oba bez problemu przeszły badanie, w którym sprawdzano ich odporność na zamoczenie.

W teście, oprócz iPhone’ów, eksperci zbadali także 34 inne modele smartfonów. Pięć z nich otrzymało wyższe oceny od nowości Apple’a.
Dodatkowe informacje:
Redakcja Pro-Test
tel. 609 125 137
e-mail: redakcja@Pro-Test.pl
www.Pro-Test.pl

Fundacja Pro-Test jest wydawcą internetowego konsumenckiego magazynu "Pro-Test" i należy do międzynarodowej organizacji testującej produkty, ICRT (International Consumer Research&Testing), zrzeszającej 44 instytucje konsumenckie z 39 państw.

Załączniki do artykułu Test:Apple iPhone 5c i 5s