Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Materiały prasowe
Warszawa, 30 czerwca 2009 r. Test 42 diet – dieta albo cud Kolejna dieta cud – modna, popularna, polecana przez znajomych, szybka i… niebezpieczna dla zdrowia. "Dieta albo cud. Test 42 diet" – pierwsza tego typu książka w Polsce – pomaga wybrać dietę skuteczną i wskazuje, których unikać. 


Mało która osoba usiłująca schudnąć przypuszcza, że większość metod odchudzających pozbawiona jest podstaw merytorycznych, ignoruje normy żywieniowe i nie dba o zdrowie. Dieta kopenhaska, metoda Montignaca, dieta Kwaśniewskiego, dieta 1000 kcal – to tylko kilka spośród 42 najpopularniejszych programów żywieniowych poddanych profesjonalnej ocenie. Książka "Dieta albo cud. Test 42 diet", która właśnie się ukazała, została opracowana przez ekspertów w dziedzinie dietetyki z poradni dietetycznej Dietosfera oraz przez miesięcznik "Świat Konsumenta" i Fundację PRO-TEST, należącą do międzynarodowej organizacji testującej produkty, ICRT.  


Każdą z 42 diet poddano ocenie na podstawie trzech głównych czynników: zdrowotności, praktyczności i działania. Czynniki te zostały dodatkowo podzielone na podpunkty. Oceniono zatem: realizację zapotrzebowania na podstawowe składniki odżywcze oraz na witaminy i składniki mineralne, urozmaicenie, łatwość przygotowania, koszt diety, dostępność produktów, działanie krótkoterminowe i występowanie efektu jo-jo.  


Wśród najgorzej ocenionych diet znalazły się także te najpopularniejsze.  


"Dieta albo cud" oprócz testu diet przedstawia także mało znane dotąd fakty dotyczące produktów, które jadamy każdego dnia. Rozwiewa wątpliwości i obala mity na temat żywności. Analizuje wciąż powtarzane stereotypy i podpowiada, które z nich są prawdziwe, a które z prawdą mają niewiele wspólnego. Produkty z codziennej listy zakupów przeciętnego konsumenta zostały rozłożone na czynniki pierwsze. 


Książka będzie dostępna od lipca w Empiku i dobrych księgarniach. 
"Dieta albo cud. Test 42 diet"

Wydawca: Fundacja PRO-TEST

Liczba stron: 220

Okładka: twarda

Projekt okładki: Andrzej Pągowski

Wydanie ilustrowane

Dodatkowe informacje:

Redakcja "Świata Konsumenta"

tel. 0-609 125 137

www.swiatkonsumenta.pl; redakcja@swiatkonsumenta.pl

Dietosfera

tel. (0-22) 258 97 47

www.dietosfera.pl; kontakt@dietosfera.pl

Załączniki do artykułu Test 42 diet – dieta albo cud