Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Materiały prasowe
Warszawa, 17 czerwca 2009 r. Test preparatów antycellulitowych: Brak efektów – wszystkie niedostateczne Wszystkie produkty antycellulitowe przebadane w teście niemieckiej Fundacji Warentest, opublikowanym przez "Świat Konsumenta", otrzymały oceny niedostateczne, ponieważ żaden z nich nie był skuteczny w działaniu przeciw cellulitowi.  


Specjalistyczne laboratorium przebadało osiem produktów, które według deklaracji producentów, mają działać antycellulitowo. Testowi poddano siedem kosmetyków i jedno urządzenie do masażu. 300 ochotniczek wypróbowywało badane produkty przez cztery tygodnie.  


Na widoczne zmniejszenie cellulitu po czterech tygodniach stosowania nie miał wpływu ani najdroższy w teście Plasticity Gel Christiana Diora (ok. 215 zł/200 ml), ani tańsze kosmetyki marek L'Oréal, Garnier czy Nivea. Podobny wynik laboratorium odnotowało w przypadku masażera do redukcji cellulitu.  


Obietnice w rodzaju: "Good-bye Cellulite" czy "rezultaty widoczne po 8 dniach" nie zostały spełnione. Badacze nie odnotowali redukcji cellulitu, ani nawet jego złagodzenia. – Pieniądze, które mamy wydać na preparaty antycellulitowe, lepiej zainwestować w dobry program sportowy i wyważoną dietę ubogą w tłuszcze. Taka walka z widocznymi grudkami tłuszczu na skórze prędzej przyniesie oczekiwane efekty – radzą eksperci badający preparaty. Przetestowane produkty sprawią wprawdzie, że skóra będzie nieco gładsza i bardziej zadbana, jednak za dużo mniejsze pieniądze ten sam efekt można osiągnąć, stosując zwykły dobry balsam do ciała. 

Szczegółowe wyniki testu znajdują się w "Świecie Konsumenta"  nr 6/2009 na www.swiatkonsumenta.pl. Zleceniodawcą testu była niemiecka Fundacja Warentest. W razie zainteresowania szczegółami prosimy o kontakt. 


Dodatkowe informacje:

Fundacja PRO-TEST

Redakcja "Świata Konsumenta"

tel. 0-609 125 137

e-mail: redakcja@swiatkonsumenta.pl

www.swiatkonsumenta.pl

Załączniki do artykułu Test preparatów antycellulitowych: Brak efektów – wszystkie niedostateczne