Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Materiały prasowe
Warszawa, 06 stycznia 2010 r. Test kremów  do rąk: Żaden nie działa Żaden z poddanych badaniom laboratoryjnym kremów do rąk na przebarwienia nie był w stanie, nawet w niewielkim stopniu, rozjaśnić skóry – wynika z testu opublikowanego przez Fundację Pro-Test. 


W ramach testu zleconego specjalistycznemu laboratorium badaniom poddano siedem kremów do rąk dostępnych w polskich sklepach, których producenci deklarują redukcję przebarwień skóry – tzw. plam pigmentacyjnych pojawiających się wraz z wiekiem głównie na dłoniach. Przetestowano takie marki kremów jak: Biotherm, Clinique, Dove, Eubos, Lancôme, La Roche-Posay i Nivea.  


Pomiary przy użyciu chromametru (urządzenia do mierzenia barw) wykazały brak jakichkolwiek zmian w kolorze skóry, w którą przez trzy miesiące wcierano kremy. Okazało się, że żaden z badanych produktów nie był w stanie, nawet w niewielkim stopniu, rozjaśnić plam pigmentacyjnych. Stąd ocena niedostateczna przyznana wszystkim kremom w teście. 


W ramach testu przeprowadzono też inne badania: m.in. sprawdzono właściwości kosmetyczne kremów oraz nawilżanie skóry. Pod tym względem testowane kosmetyki okazały się w większości dobre. A zatem zamiast specjalnego kremu na przebarwienia lepiej kupić zwykły krem do rąk – kosztuje znacznie mniej, a skórę będzie pielęgnował równie dobrze. 


Test kremów do rąk to kolejne w ostatnim czasie badanie kosmetyków, którego wyniki podważają deklaracje i zapewnienia producentów. Miesiąc temu Fundacja Pro-Test opublikowała wyniki testu kremów przeciwzmarszczkowych pod oczy, które – jak się okazało – w większości wcale nie redukują zmarszczek w sposób widoczny gołym okiem.  


Badania kremów do rąk zostały zlecone przez niemiecką Fundację Warentest. W Polsce wyniki testu opublikował styczniowy numer magazynu "Pro-Test" na www.Pro-Test.pl.

Pełne wyniki testu i dodatkowe informacje:

Redakcja Pro-Test

tel. 0-609-125-137, (22) 825-51-26

e-mail: redakcja@Pro-Test.pl

www.Pro-Test.pl  


Fundacja Pro-Test jest wydawcą internetowego magazynu "Pro-Test". Fundacja Pro-Test oraz niemiecka Fundacja Warentest należą do międzynarodowej organizacji testującej produkty, ICRT (International Consumer Research & Testing), zrzeszającej 44 instytucje konsumenckie z 39 państw.

Załączniki do artykułu Test kremów  do rąk: Żaden nie działa