Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Materiały prasowe
Warszawa, 01 marca 2010 r. Test notebooków: Wyścig osiągów Za zwycięzcę testu trzeba zapłacić najwięcej. Pozostałe dobrze ocenione notebooki kosztują ponad połowę mniej – wynika z testu opublikowanego przez Fundację Pro-Test.

W ramach testu specjalistyczne laboratorium przebadało 12 notebooków różnych marek. Okazało się, że na dobry przenośny komputer nie trzeba wydawać fortuny.

Prawie wszystkie przetestowane laptopy okazały się dobre zarówno pod względem swoich osiągów, jak i codziennego użytkowania.

Piętą achillesową badanych komputerów jest akumulator. Na niektórych notebookach nie da się nawet obejrzeć całego filmu DVD bez konieczności podłączania sprzętu do kontaktu. Tylko akumulator testowanego modelu Dell został oceniony na piątkę.

Wśród laptopów pracujących w systemie Windows najlepsze okazały się: Samsung, Dell i Acer. Wyżej oceniono tylko Apple MacBook Pro. Jednak za niego zapłacimy dwukrotnie więcej.

Test notebooków został zlecony przez niemiecką Fundację Warentest. W Polsce wyniki testu opublikował lutowy numer magazynu „Pro-Test” na www.Pro-Test.pl.

Pełne wyniki testu i dodatkowe informacje:
Redakcja Pro-Test
tel. 0-609-125-137, (22) 825-51-26
e-mail: redakcja@Pro-Test.pl
www.Pro-Test.pl

Fundacja Pro-Test jest wydawcą internetowego magazynu „Pro-Test”. Fundacja Pro-Test oraz niemiecka Fundacja Warentest należą do międzynarodowej organizacji testującej produkty, ICRT (International Consumer Research & Testing), zrzeszającej 44 instytucje konsumenckie z 39 państw.

Załączniki do artykułu Test notebooków: Wyścig osiągów