Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Materiały prasowe
Warszawa, 09 kwietnia 2010 r. Test pralek: Jakość wychodzi w praniu Najlepszą okazała się pralka Miele, a najgorszą – Amica. Ale dobra pralka wcale nie musi być droga – wynika z najnowszego testu Fundacji Pro-Test.

W międzynarodowym teście z udziałem Fundacji Pro-Test szczegółowym badaniom w laboratorium poddano 17 modeli pralek. Wśród nich znalazły się urządzenia: AEG-Electrolux, Amica, Ardo, Bosch, Candy, Gorenje, Hoover, Indesit, Miele, Panasonic, Siemens, Whirlpool.

Każda z pralek została wystawiona przez ekspertów na ciężką próbę. Urządzenia były dokładnie sprawdzane pod względem różnych kryteriów, w tym jakości prania, płukania, wirowania, łatwości obsługi czy hałasu. W ten sposób możliwe było wykrycie wielu słabych stron pralek, które konsumenci sami zauważyliby dopiero w domu.

Co wykazał test?

Wśród najwyżej ocenionych pralek, oprócz drogich modeli, znalazło się kilka w naprawdę korzystnej cenie. Co więcej, okazało się też, że jedna z najdroższych pralek została oceniona jedynie miernie. Ale kwota, jaką konsumenci muszą wydać na pralkę w momencie jej zakupu, to dopiero początek kosztów, które będą z nią związane. Dlatego Fundacja Pro-Test sprawdziła w teście także, które pralki są naprawdę oszczędne, a które pochłaniają duże ilości wody i prądu.

Najlepszy w teście okazał się badany model pralki Miele. Najniżej oceniona została natomiast testowana pralka Amica.

Dodatkowe informacje:
Redakcja Pro-Test
tel. 0-609-125-137, (22) 825-51-26
e-mail: redakcja@Pro-Test.pl
www.Pro-Test.pl

Fundacja Pro-Test jest wydawcą internetowego konsumenckiego magazynu "Pro-Test" i należy do międzynarodowej organizacji testującej produkty, ICRT (International Consumer Research & Testing), zrzeszającej 44 instytucje konsumenckie z 39 państw.

Załączniki do artykułu Test pralek: Jakość wychodzi w praniu