Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Materiały prasowe
Warszawa, 09 czerwca 2010 r. Test fotelików samochodowych: Niebezpieczna podróż To, że fotelik jest dopuszczony do sprzedaży i ma homologację wcale nie oznacza jeszcze, że jest bezpieczny – wynika z najnowszego międzynarodowego testu z udziałem Fundacji Pro-Test, w którym szczegółowym badaniom poddano 28 fotelików samochodowych dostępnych na polskim rynku.

W ramach testu foteliki samochodowe dla dzieci w różnym wieku zostały sprawdzone pod względem bezpieczeństwa w testach zderzeniowych. Eksperci ocenili także sposób ich obsługi oraz komfort dziecka.

Z testu wynika, że jeden z badanych fotelików tylko w miernym stopniu zapewnia bezpieczeństwo dziecku podczas wypadku. To Cam Viaggiosicuro S 157, który nie zdał egzaminu zarówno podczas zderzenia bocznego, jak i czołowego. Zaś trzy foteliki wypadły miernie w ogólnej klasyfikacji (Casualplay Prima Fix, Brevi Grand Prix T2 i Cam Viaggiosicuro S 157). Tylko jeden model okazał się natomiast bardzo dobry.

Co ciekawe, to czy dany fotelik będzie bezpieczny czy nie, zależy nie tylko od jego konstrukcji, ale i od sposobu jego mocowania w samochodzie. I tak foteliki montowane na specjalnych bazach okazywały się z reguły lepsze niż te same modele bez bazy przypięte zapięciem Isofix. Jeszcze inaczej zachowywały się natomiast w testach zderzeniowych, kiedy były przypięte pasami bezpieczeństwa. Warto tu zaznaczyć, że system mocowania Isofix nie zawsze zapewnia lepszą ochronę dziecku podczas wypadku niż zwykłe pasy. Pełne wyniki testu na www.Pro-Test.pl.

Dodatkowe informacje:
Redakcja Pro-Test
tel. 0-609-125-137, (22) 825-51-26
e-mail: redakcja@Pro-Test.pl
www.Pro-Test.pl

Fundacja Pro-Test jest wydawcą internetowego konsumenckiego magazynu „Pro-Test” i należy do międzynarodowej organizacji testującej produkty, ICRT (International Consumer Research & Testing), zrzeszającej 44 instytucje konsumenckie z 39 państw.

Załączniki do artykułu Test fotelików samochodowych: Niebezpieczna podróż