Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Test smakołyków dla dzieci Zdradliwe łakocie PRO-TEST: Nr 12 (39) grudzień 2004 Test smakołyków dla dzieci Zdradliwe łakocie Żywieniowcy alarmują, że dieta naszych dzieci obfituje w produkty o znikomej wartości odżywczej. Gotowe wyroby, które znajdziemy w sklepach, bogate są w cukry i tłuszcze. Trudno też znaleźć produkty wolne od substancji dodatkowych poprawiających smak, zapach, czy trwałość.

Ten aspekt wartości odżywczej nie jest oczywiście eksponowany przez producentów, natomiast więcej
Test produktów śniadaniowych dla dzieci Sprawdź, co je twoje dziecko PRO-TEST: Nr 11 (38) listopad 2004 Test produktów śniadaniowych dla dzieci Sprawdź, co je twoje dziecko Dzieci uwielbiają kolorowe opakowania ozdobione postaciami ulubieńców z filmów i bajek, produkty skierowane specjalnie do nich lub zawierające prezenty, takie jak magnesiki, naklejki i drobne zabawki. Także produkty o intensywnych barwach, bardzo słodkie i pachnące przyciągają uwagę dzieci i są chętnie przez nie wybierane. Czy taka dieta jest dla maluchów najlepsza?

Pod lupę wzięliśmy produkty z następujących grup więcej
Test prezerwatyw Pewne jak nigdy PRO-TEST: Nr 10 (37) październik 2004 Test prezerwatyw Pewne jak nigdy Jeszcze w żadnym z testów niemieckiej Fundacji Warentest prezerwatywy nie były tak pewne jak dziś. Tylko jedna jedyna sztuka spośród 14 tys. przetestowanych w aktualnym teście prezerwatyw miała dziurkę. Dziś niepokoić może co najwyżej zawartość w kondomach rakotwórczych substancji, nitrozamin. Na szczęście to "nowe" ryzyko jest znikome.

Zła wiadomość dotarła więcej
Test podpasek Z pewną taką nieśmiałością PRO-TEST: Nr 9 (36) wrzesień 2004 Test podpasek Z pewną taką nieśmiałością Dobra podpaska ma być wygodna, wręcz nieodczuwalna, a przy tym musi charakteryzować się dużą wchłanialnością. W sklepach mamy do wyboru kilka marek podpasek. Sprawdziliśmy w akredytowanym laboratorium, które są najlepsze.

Co zbadaliśmy?

Przeciekanie

To badanie dotyczyło wydajności podpaski (wydajność ta z więcej
 Test wód niegazowanych PRO-TEST: Nr 7/8 (35) lipiec/sierpień 2004 Test wód niegazowanych Do testu wybraliśmy 16 najpopularniejszych niegazowanych wód butelkowanych dostępnych na polskim rynku. Akredytowane laboratoria przebadały zarówno wody mineralne, źródlane, jak i stołowe. Oceniano produkty zakupione w dużych sieciach handlowych i będące, zgodnie z deklaracją producenta, w okresie pełnej przydatności do spożycia.

Wraz z korzystnymi przemi więcej
 Test warzywno-mięsnych dań gotowych dla niemowląt i małych dzieci PRO-TEST: Nr 7/8 (35) lipiec/sierpień 2004 Test warzywno-mięsnych dań gotowych dla niemowląt i małych dzieci Warzywno-mięsne dania gotowe przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci to produkty bezmleczne, tzw. baby foods. Zalecane są od szóstego miesiąca życia jako samodzielne dania stanowiące pełnowartościowy posiłek. Przed podaniem wymagają jedynie podgrzania, więc są wygodnym w użyciu uzupełnieniem diety dziecka.
więcej
Test mikrofalówek Grillowanie na mikrofali PRO-TEST: Nr 5 (33) maj 2004 Test mikrofalówek Grillowanie na mikrofali ..:: AGD i RTV ::..

Czy mikrofalówki z funkcją grilla mogą zastąpić piekarnik? Czy służą wyłącznie do rozmrażania i podgrzewania żywności? Sprawdzono to w teście 14 takich urządzeń. więcej
Test kremów do rąk Pogromca plam? PRO-TEST: Nr 5 (33) maj 2004 Test kremów do rąk Pogromca plam? Kremy do rąk przeciw plamom pigmentacyjnym wbrew wszelkim obietnicom nie zastąpią specjalistycznych preparatów na nielubiane przez nikogo plamy, które pojawiają się na starzejącej się skórze.
więcej
 Test pieprzu - powtórzenie PRO-TEST: Nr 4 (32) kwiecień 2004 Test pieprzu - powtórzenie Okazuje się, że połowa badanych marek pieprzu z rynku polskiego nie spełnia normy, bo zawiera zbyt dużo wody. Czy właśnie takiego pieprzu używacie? Sprawdziliśmy go w teście międzynarodowym, który publikowaliśmy już we wrześniu zeszłego roku, a dziś powtarzamy.
więcej
Test rajstop Kwestia oczka PRO-TEST: Nr 4 (32) kwiecień 2004 Test rajstop Kwestia oczka Rajstopy powinny idealnie przylegać do nogi, dobrze wyglądać i przy tym nie psuć się po pierwszym założeniu. Tymczasem niektóre opadają i już od nowości powstają na nich przesunięcia przędzy. Inne znów łatwo się zaciągają i dziurawią. Testowi poddano aż 40 marek rajstop.
więcej