Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Kategorie :: ������ywno������������
Sport i turystyka AGD i RTV Dom i ogród Motoryzacja Żywność Zdrowie i uroda
Test wód pięciogalonowych NUMER Z WODĄ PRO-TEST: Nr 3 (42) marzec 2005 Test wód pięciogalonowych NUMER Z WODĄ 1 miejsce: Staropolanka - bardzo dobra (4,75)
2 miejsce: Bonart - dobra (4,50)
3 miejsce: Dar Natury - dobra (4,35)
4 miejsce: PiastPol - dobra (3,95)
5 miejsce: Ustronianka - dostateczna (3,42)
6 miejsce: Eden - dostateczna (3,20)


Pierwsze miejsce w teście zajęła woda Staropolanka z ogólną oceną bardzo dobrą (4.75). Woda ta w poszczególnych więcej
Test kawy espresso Kawa na ławę PRO-TEST: Nr 2 (41) luty 2005 Test kawy espresso Kawa na ławę Espresso to styl życia. Ale nie każda kawa spełni nasze oczekiwania. Wśród 30 produktów przetestowanych przez niemiecką Fundację Warentest tylko co trzeci okazał się dobry, a jeden jedyny - bardzo dobry.

Zwycięzca testu to illy Espresso caffè macinato: ta mielona kawa typu espresso uzyskała najwyższą notę - bardzo dobrą. Również dwie inne kawy tej włoskiej więcej
Test soków pomarańczowych Szklanka pomarańczy PRO-TEST: Nr 1 (40) styczeń 2005 Test soków pomarańczowych Szklanka pomarańczy Soki owocowe są cennym składnikiem naszej codziennej diety. Dostarczają potrzebnych płynów (wody), węglowodanów (w tym błonnika), kwasów organicznych, witamin, mikro- i makroskładników, a także bioflawonoidów, które mają znaczenie w profilaktyce wielu chorób cywilizacyjnych.

Soki owocowe w dużym uproszczeniu można podzielić na dwie podstawowe kategorie: na produkowane więcej
Test smakołyków dla dzieci Zdradliwe łakocie PRO-TEST: Nr 12 (39) grudzień 2004 Test smakołyków dla dzieci Zdradliwe łakocie Żywieniowcy alarmują, że dieta naszych dzieci obfituje w produkty o znikomej wartości odżywczej. Gotowe wyroby, które znajdziemy w sklepach, bogate są w cukry i tłuszcze. Trudno też znaleźć produkty wolne od substancji dodatkowych poprawiających smak, zapach, czy trwałość.

Ten aspekt wartości odżywczej nie jest oczywiście eksponowany przez producentów, natomiast więcej
Test produktów śniadaniowych dla dzieci Sprawdź, co je twoje dziecko PRO-TEST: Nr 11 (38) listopad 2004 Test produktów śniadaniowych dla dzieci Sprawdź, co je twoje dziecko Dzieci uwielbiają kolorowe opakowania ozdobione postaciami ulubieńców z filmów i bajek, produkty skierowane specjalnie do nich lub zawierające prezenty, takie jak magnesiki, naklejki i drobne zabawki. Także produkty o intensywnych barwach, bardzo słodkie i pachnące przyciągają uwagę dzieci i są chętnie przez nie wybierane. Czy taka dieta jest dla maluchów najlepsza?

Pod lupę wzięliśmy produkty z następujących grup więcej
 Test wód niegazowanych PRO-TEST: Nr 7/8 (35) lipiec/sierpień 2004 Test wód niegazowanych Do testu wybraliśmy 16 najpopularniejszych niegazowanych wód butelkowanych dostępnych na polskim rynku. Akredytowane laboratoria przebadały zarówno wody mineralne, źródlane, jak i stołowe. Oceniano produkty zakupione w dużych sieciach handlowych i będące, zgodnie z deklaracją producenta, w okresie pełnej przydatności do spożycia.

Wraz z korzystnymi przemi więcej
 Test warzywno-mięsnych dań gotowych dla niemowląt i małych dzieci PRO-TEST: Nr 7/8 (35) lipiec/sierpień 2004 Test warzywno-mięsnych dań gotowych dla niemowląt i małych dzieci Warzywno-mięsne dania gotowe przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci to produkty bezmleczne, tzw. baby foods. Zalecane są od szóstego miesiąca życia jako samodzielne dania stanowiące pełnowartościowy posiłek. Przed podaniem wymagają jedynie podgrzania, więc są wygodnym w użyciu uzupełnieniem diety dziecka.
więcej
 Test pieprzu - powtórzenie PRO-TEST: Nr 4 (32) kwiecień 2004 Test pieprzu - powtórzenie Okazuje się, że połowa badanych marek pieprzu z rynku polskiego nie spełnia normy, bo zawiera zbyt dużo wody. Czy właśnie takiego pieprzu używacie? Sprawdziliśmy go w teście międzynarodowym, który publikowaliśmy już we wrześniu zeszłego roku, a dziś powtarzamy.
więcej
Test wód niegazowanych Najgorsze i najlepsze PRO-TEST: Nr 3 (31) marzec 2004 Test wód niegazowanych Najgorsze i najlepsze Nasze testy wód mineralnych cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Dlatego, na powtarzające się prośby czytelników, ponownie drukujemy test wód niegazowanych z czerwca 2003 r., w przeddzień nowego testu wód, który ukaże się w czerwcu 2004 r. więcej
Test kaszek mleczno-ryżowych z owocami. Nie w kaszkę dmuchał PRO-TEST: Nr 1 (29) styczeń 2004 Test kaszek mleczno-ryżowych z owocami. Nie w kaszkę dmuchał Czy w kaszkach, które podajemy niemowlętom, znajdują się metale ciężkie takie jak ołów, kadm, rtęć czy arsen? A bakterie? Sprawdziliśmy, co kryje się w tych produktach przeznaczonych dla najmniejszych, najbardziej delikatnych konsumentów.

To, czym karmimy małe dzieci, zależy od ich wieku, a co za tym idzie - od ich specyficznych potrzeb żywieniowych. Wśród dostępnych więcej