Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
PRO-TEST:
Nr 11 (93) listopad 2009
Trucizna z wózka
14 WÓZKÓW W TEŚCIE: Dziś wózek to nie lada wydatek – może kosztować kilka tysięcy złotych. Mimo to żaden z wózków przebadanych w naszym teście nie zasłużył na ocenę dobrą. Każdy zawiera trujące substancje chemiczne. 10 spośród 14 wózków z testu eksperci ocenili wręcz niedostatecznie.
Kiedy 160 lat temu powstawały pierwsze wózki dla dzieci, były prostym środkiem transportu do przewożenia niemowląt.
więcej
PRO-TEST:
Nr 5 (88) maj 2009
Słońce w domu
Po co trwonić olej, gaz czy prąd, skoro wodę w domu można podgrzewać równie dobrze przy użyciu energii słonecznej? Większość kolektorów słonecznych z przedstawianego przez nas testu spisuje się bez zarzutu.
Coraz więcej osób dochodzi do wniosku, że powinniśmy lepiej wykorzystywać przyjazną środowisku naturalnemu energię słoneczną. Niewielu jednak
więcej
PRO-TEST:
Nr 5 (88) maj 2009
Ale plama!
Czy proszek do prania kupiony w Polsce jest taki sam, jak proszek o tej samej nazwie dostępny w sklepach na Zachodzie? Okazuje się, że nie. Międzynarodowy test z udziałem „Świata Konsumenta” pokazuje, że wciąż mamy do czynienia z podwójnymi standardami. Jego wyniki są jednak zaskakujące.
Wybór proszków do prania jest spory. Co pewien czas reklamy
więcej
PRO-TEST:
Nr 10 (70) październik 2007
Balansowanie na krześle
Czy pierwsze krzesło twojego dziecka jest bezpieczne? Przedstawiamy wyniki badań 16 modeli takich wysokich krzeseł. Okazuje się, że wśród nich tylko siedem można było ocenić dobrze. Oprócz tego, że niektóre krzesła są zbyt chwiejne, a z części dziecko może się wyślizgnąć i wypaść, to w dodatku laboratorium wykryło nowe zagrożenie: w lakierze mogą znajdować się niebezpieczne zmiękczacze.
więcej
PRO-TEST:
Nr 9 (69) wrzesień 2007
Cała kupa pieluch
W których pieluszkach twoje dziecko będzie czuło się najbardziej komfortowo i bezpiecznie? W których jego pupa pozostanie sucha? Czy pieluszki zawierają szkodliwe dla zdrowia metale ciężkie, a może są zanieczyszczone bakteriami? Aby znaleźć odpowiedzi na te pytania, szczegółowym badaniom w laboratorium poddano dziewięć rodzajów pieluch. Na które warto więc wydawać pieniądze?
więcej
PRO-TEST:
Nr 7-8 (68) lipiec-sierpień 2007
Król piany?
Trudno znaleźć osobę, która lubiłaby zmywać naczynia. To jedna z najbardziej uciążliwych i czasochłonnych prac domowych. Obliczono, że w czteroosobowej rodzinie zmywa się w ciągu jednego roku stertę naczyń złożoną z około 18 tys. sztuk noży, widelców, łyżek i łyżeczek, około 13 tys. talerzy, 6 tys. filiżanek i szklanek oraz 3 tys. sztuk innych naczyń. Czy nie warto więc zastanowić się nad wyborem lepszego płynu do zmywania?
więcej
PRO-TEST:
Nr 6 (67) czerwiec 2007
Z siłą wodospadu...
Zmywanie naczyń to codzienny, uciążliwy obowiązek wymagający wiele pracy i czasu, a w dodatku nieobojętny dla skóry naszych rąk. Wiąże się z dużym zużyciem wody, środków myjących, a także energii. Dlatego też coraz częściej zastępujemy mycie ręczne - mechanicznym.
Oferta różnych środków do zmywarek jest coraz większa. Producenci prześcigają się w tworzeniu
więcej
PRO-TEST:
Nr 3 (64) marzec 2007
Poręczność to nie wszystko
18 akumulatorowych wiertarko-wkrętarek musiało przejść ciężką próbę. W teście sprawdzono ich trwałość, funkcje, łatwość obsługi oraz zawartość szkodliwych związków w uchwytach. Tylko jedno urządzenie okazało się bardzo dobre. Znalazło się też jedno niedostateczne.
Ciągłe przerywanie pracy ze względu na rozładowaną wiertarkę? To może być irytujące.
więcej
PRO-TEST:
Nr 10 (59) październik 2006
Ryzykowna jazda
Lekki, wygodny i zwrotny - taki powinien być wózek dla dziecka. Niepraktyczny, za ciężki i zawierający szkodliwe substancje - taki okazuje się często w rzeczywistości.
Takie płyną wnioski z testu wózków spacerowych wykonanego przez niemiecką Fundację Warentest. Gdzie jak gdzie, ale w wózkach dla dzieci substancji szkodliwych być nie powinno. A okazuje się, że prawdopodobieństwo,
więcej
PRO-TEST:
Nr 1 (51) styczeń 2006
Nocny strażnik
Dzięki elektronicznej niani nawet w innym pokoju rodzice wiedzą, co dzieje się z ich małym dzieckiem. Na co powinni zwracać uwagę przy wyborze takiego urządzenia? Produktowi jakiej firmy mogą zaufać?
Jakość dźwięku i obrazu, zasięg działania, odporność na zakłócenia, smog elektroniczny - to, nie licząc ceny, najistotniejsze parametry, które musimy poznać, zanim kupimy babyfon, zwany też elektroniczną nianią
więcej