Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Test bagażników dachowych (Nie)zbędny bagaż PRO-TEST: Nr 2 (118) luty 2012 Test bagażników dachowych (Nie)zbędny bagaż 4 BAGAŻNIKI W TEŚCIE: Pojemność 30% mniejsza niż podaje producent; pęknięcia od mrozu; luzujące się zapięcie – to tylko niektóre wpadki testowanych boksów samochodowych.

Zimą bagażniki dachowe cieszą się powodzeniem. Nic dziwnego. W końcu to wygodny sposób na przewożenie nart i snowboardów. Kierowcy poszukują bagażnika pojemnego, o prostym montażu, więcej
Test opon zimowych 2011 Specjaliści od trudnych warunków PRO-TEST: Nr 10 (114) październik 2011 Test opon zimowych 2011 Specjaliści od trudnych warunków 37 OPON W TEŚCIE: O zimowych oponach warto pomyśleć już teraz. Nawet się nie obejrzymy, a na drogach zrobi się ślisko. Które opony zimowe wybrać? Ten test wszystko wyjaśnia.

Tym razem w szczegółowych badaniach sprawdzono 16 opon w rozmiarze 195/65 R15 do samochodów klasy średniej i kompaktowych oraz 14 opon do małych aut – 175/65 R14. Ale na tym jeszcze więcej
Test kasków motocyklowych Głowa pod ochroną PRO-TEST: Nr 7-8 (112) lipiec-sierpień 2011 Test kasków motocyklowych Głowa pod ochroną 10 KASKÓW W TEŚCIE: W najważniejszym badaniu – sprawdzającym ochronę podczas wypadku – zwycięzca testu bije na głowę swoich rywali. I choć najtańszy kask wypadł najgorzej, to na ten najlepszy, wcale nie wydasz majątku.

Tylko cztery kaski zdały egzamin na czwórkę. Reszta zasłużyła tylko na ocenę dostateczną. Najtańszy kask w teście kosztuje z pełnym więcej
Test bagażników do rowerów Na dachu czy na haku? PRO-TEST: Nr 6 (111) czerwiec 2011 Test bagażników do rowerów Na dachu czy na haku? 14 BAGAŻNIKÓW W TEŚCIE: Zabierasz rower na urlop? Jak go przetransportować? Lepszy będzie bagażnik dachowy czy montowany do haka holowniczego? I przede wszystkim: Które bagażniki rowerowe są naprawdę bezpieczne? Okazało się, że przy wyprzedzaniu wiele bagażników nie utrzymało prawidłowo rowerów. Które?

Na te i inne pytania odpowiedział test 14 bagażników więcej
Test fotelików samochodowych 2011 Niebezpieczne i trujące PRO-TEST: Nr 6 (111) czerwiec 2011 Test fotelików samochodowych 2011 Niebezpieczne i trujące 28 FOTELIKÓW W TEŚCIE: Tym razem spośród 28 fotelików dla dzieci w różnym wieku aż pięć modeli otrzymało ocenę niedostateczną. Dlaczego? Trzy foteliki samochodowe nie były bezpieczne, a dwa inne oprócz tego, że nie zapewniają odpowiedniej ochrony, dodatkowo zawierały trujące substancje.

Po tym jak w testach zabawek i wózków wykryte zostały substancje więcej
Test opon letnich 2011 Bez poślizgu PRO-TEST: Nr 3 (108) marzec 2011 Test opon letnich 2011 Bez poślizgu 33 OPONY W TEŚCIE: Aż o 22 metry dłuższą drogę hamowania na mokrej nawierzchni ma najgorsza opona z testu w porównaniu ze zwycięzcą rankingu. Ta odległość może zadecydować o życiu albo śmierci. Zanim więc wymienisz opony na letnie, sprawdź, którym można zaufać.

Dwie z przetestowanych opon mogły otrzymać jedynie najniższą ocenę – niedostateczną. więcej
Test nawigacji GPS Tradycyjna czy w telefonie? PRO-TEST: Nr 1 (106) styczeń 2011 Test nawigacji GPS Tradycyjna czy w telefonie? 14 NAWIGACJI W TEŚCIE: GPS w telefonie komórkowym zamiast tradycyjnej przenośnej nawigacji? Test siedmiu smartfonów z oprogramowaniem GPS oraz siedmiu przenośnych nawigacji samochodowych pokazał słabe i mocne strony obu rozwiązań.

Do celu poprowadzi nas już nie tylko tradycyjna przenośna nawigacja samochodowa. Równie dobrze możemy skorzystać z telefonu komórkowego. więcej
Test opon  zimowych 2010 Tylko sześć dobrych PRO-TEST: Nr 10 (103) październik 2010 Test opon zimowych 2010 Tylko sześć dobrych 28 OPON ZIMOWYCH W TEŚCIE: Tylko dobre opony zimowe mogą pomóc w bezpiecznej jeździe, kiedy spadnie śnieg, a ulice pokryje gołoledź. Ale dobry wynik uzyskało w najnowszym teście 28 opon z sezonu 2010/2011 tylko sześć z nich. Różnica między najlepszymi a najgorszymi oponami jest szokująca.

Aż trzy z przetestowanych opon uzyskały tak fatalne wyniki, że więcej
Test fotelików samochodowych (Nie)bezpieczeństwo w foteliku PRO-TEST: Nr 6 (100) czerwiec 2010 Test fotelików samochodowych (Nie)bezpieczeństwo w foteliku 28 FOTELIKÓW W TEŚCIE: To, że fotelik jest dopuszczony do sprzedaży i ma homologację wcale nie oznacza jeszcze, że jest bezpieczny. Poddaliśmy 28 fotelików testom zderzeniowym i badaniom sposobu obsługi oraz wygody dziecka. Jeden z nich tylko w miernym stopniu zapewnia bezpieczeństwo dziecku. Trzy zaś wypadły miernie w ogólnej klasyfikacji. Jest i jeden model bardzo dobry. więcej
Test wycieraczek samochodowych Płaskie lepsze PRO-TEST: Nr 4 (98) kwiecień 2010 Test wycieraczek samochodowych Płaskie lepsze 10 WYCIERACZEK W TEŚCIE: Płaskie wycieraczki to stosunkowo nowy wynalazek. Ale, jak pokazuje test, warto na niego postawić.

W ramach testu szczegółowym badaniom poddano 10 wycieraczek samochodowych, w tym pięć płaskich i pięć tradycyjnych, wygiętych w łuk. Wszystkie płaskie wycieraczki, z jednym wyjątkiem, okazały się lepsze od zwykłych wycieraczek.
więcej