Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Test nawigacji samochodowych W drogę! PRO-TEST: Nr 5 (121) maj 2012 Test nawigacji samochodowych W drogę! 15 NAWIGACJI GPS W TEŚCIE: Większe są lepsze – w ten sposób producenci przekonują nas o wyższości swoich nawigacji samochodowych nad smartfonami z aplikacją GPS. Aby sprawdzić, czy mają rację, poddaliśmy testowi duże nawigacje o pięciocalowym ekranie, który jest niemal dwukrotnie większy od wyświetlacza iPhone’a, a także nieco mniejsze – o ekranie 4,3 cali.

W więcej
Test opon letnich 2012 Wybierz mistrza drogi! PRO-TEST: Nr 3 (119) marzec 2012 Test opon letnich 2012 Wybierz mistrza drogi! 30 OPON W TEŚCIE: Ocenę dobrą udało się uzyskać tylko co trzeciej testowanej oponie. Jest też jedna niedostateczna.

W marcu trzeba już pomyśleć o zmianie opon na letnie. Będziemy na nich jeździć aż do października i to nie tylko w czasie pięknej słonecznej pogody, ale również w trudnych deszczowych warunkach. Dlatego w teście opony letnie zostały poddane istnym torturom. więcej
Test bagażników dachowych (Nie)zbędny bagaż PRO-TEST: Nr 2 (118) luty 2012 Test bagażników dachowych (Nie)zbędny bagaż 4 BAGAŻNIKI W TEŚCIE: Pojemność 30% mniejsza niż podaje producent; pęknięcia od mrozu; luzujące się zapięcie – to tylko niektóre wpadki testowanych boksów samochodowych.

Zimą bagażniki dachowe cieszą się powodzeniem. Nic dziwnego. W końcu to wygodny sposób na przewożenie nart i snowboardów. Kierowcy poszukują bagażnika pojemnego, o prostym montażu, więcej
Test opon zimowych 2011 Specjaliści od trudnych warunków PRO-TEST: Nr 10 (114) październik 2011 Test opon zimowych 2011 Specjaliści od trudnych warunków 37 OPON W TEŚCIE: O zimowych oponach warto pomyśleć już teraz. Nawet się nie obejrzymy, a na drogach zrobi się ślisko. Które opony zimowe wybrać? Ten test wszystko wyjaśnia.

Tym razem w szczegółowych badaniach sprawdzono 16 opon w rozmiarze 195/65 R15 do samochodów klasy średniej i kompaktowych oraz 14 opon do małych aut – 175/65 R14. Ale na tym jeszcze więcej
Test kasków motocyklowych Głowa pod ochroną PRO-TEST: Nr 7-8 (112) lipiec-sierpień 2011 Test kasków motocyklowych Głowa pod ochroną 10 KASKÓW W TEŚCIE: W najważniejszym badaniu – sprawdzającym ochronę podczas wypadku – zwycięzca testu bije na głowę swoich rywali. I choć najtańszy kask wypadł najgorzej, to na ten najlepszy, wcale nie wydasz majątku.

Tylko cztery kaski zdały egzamin na czwórkę. Reszta zasłużyła tylko na ocenę dostateczną. Najtańszy kask w teście kosztuje z pełnym więcej
Test bagażników do rowerów Na dachu czy na haku? PRO-TEST: Nr 6 (111) czerwiec 2011 Test bagażników do rowerów Na dachu czy na haku? 14 BAGAŻNIKÓW W TEŚCIE: Zabierasz rower na urlop? Jak go przetransportować? Lepszy będzie bagażnik dachowy czy montowany do haka holowniczego? I przede wszystkim: Które bagażniki rowerowe są naprawdę bezpieczne? Okazało się, że przy wyprzedzaniu wiele bagażników nie utrzymało prawidłowo rowerów. Które?

Na te i inne pytania odpowiedział test 14 bagażników więcej
Test fotelików samochodowych 2011 Niebezpieczne i trujące PRO-TEST: Nr 6 (111) czerwiec 2011 Test fotelików samochodowych 2011 Niebezpieczne i trujące 28 FOTELIKÓW W TEŚCIE: Tym razem spośród 28 fotelików dla dzieci w różnym wieku aż pięć modeli otrzymało ocenę niedostateczną. Dlaczego? Trzy foteliki samochodowe nie były bezpieczne, a dwa inne oprócz tego, że nie zapewniają odpowiedniej ochrony, dodatkowo zawierały trujące substancje.

Po tym jak w testach zabawek i wózków wykryte zostały substancje więcej
Test opon letnich 2011 Bez poślizgu PRO-TEST: Nr 3 (108) marzec 2011 Test opon letnich 2011 Bez poślizgu 33 OPONY W TEŚCIE: Aż o 22 metry dłuższą drogę hamowania na mokrej nawierzchni ma najgorsza opona z testu w porównaniu ze zwycięzcą rankingu. Ta odległość może zadecydować o życiu albo śmierci. Zanim więc wymienisz opony na letnie, sprawdź, którym można zaufać.

Dwie z przetestowanych opon mogły otrzymać jedynie najniższą ocenę – niedostateczną. więcej
Test nawigacji GPS Tradycyjna czy w telefonie? PRO-TEST: Nr 1 (106) styczeń 2011 Test nawigacji GPS Tradycyjna czy w telefonie? 14 NAWIGACJI W TEŚCIE: GPS w telefonie komórkowym zamiast tradycyjnej przenośnej nawigacji? Test siedmiu smartfonów z oprogramowaniem GPS oraz siedmiu przenośnych nawigacji samochodowych pokazał słabe i mocne strony obu rozwiązań.

Do celu poprowadzi nas już nie tylko tradycyjna przenośna nawigacja samochodowa. Równie dobrze możemy skorzystać z telefonu komórkowego. więcej
Test opon  zimowych 2010 Tylko sześć dobrych PRO-TEST: Nr 10 (103) październik 2010 Test opon zimowych 2010 Tylko sześć dobrych 28 OPON ZIMOWYCH W TEŚCIE: Tylko dobre opony zimowe mogą pomóc w bezpiecznej jeździe, kiedy spadnie śnieg, a ulice pokryje gołoledź. Ale dobry wynik uzyskało w najnowszym teście 28 opon z sezonu 2010/2011 tylko sześć z nich. Różnica między najlepszymi a najgorszymi oponami jest szokująca.

Aż trzy z przetestowanych opon uzyskały tak fatalne wyniki, że więcej