Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Podobne artykuły +
Test okapów kuchennych: Jeden z najtańszych lepszy od najdroższego
Test okapów kuchennych: Świeże powietrze w twojej kuchni
Testy: Okapy
Udostepnij
Testy: Okapy PRO-TEST: Nr 3 (108) marzec 2011
Okapy Test okapów Test okapów Pochłaniające zakupy 11 OKAPÓW W TEŚCIE: Okap to niezbędne wyposażenie każdej kuchni. Jaki wybrać, żeby pozbyć się brzydkich zapachów i tłuszczu? Okazuje się, że to nie takie proste. Wysoka cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Duża wydajność podawana przez producentów też nie świadczy o lepszym działaniu.

Nie chcesz czuć w powietrzu wczorajszej smażonej ryby, ani dotykać lepkiego osadu z tłuszczu, kiedy gotujesz? Rozwiązaniem jest zainstalowanie dobrego okapu. Jak go znaleźć? Z naszego testu wynika, że stylowy model marki Elica za ponad 4000 zł wypadł znacznie gorzej od okapu z Ikei za niecałe 400 zł.

Wyciąg czy pochłaniacz?

W ramach testu zbadaliśmy w laboratorium 11 modeli okapów w cenach od 399,99 zł do 5299 zł. Eksperci ocenili je w najdrobniejszych szczegółach, żeby znaleźć odpowiedź na pytanie: który wybrać, żeby cieszyć się czystym powietrzem podczas gotowania, a przy tym nie przepłacić.

Zacznijmy jednak od tego, że jakość okapu zależy nie tylko od jego budowy, ale przede wszystkim od sposobu instalacji w kuchni. Każdy okap z naszego testu możesz zainstalować na dwa sposoby: albo jako wyciąg, albo jako pochłaniacz. Na czym polega różnica? Na tym, co dzieje się z zassanym powietrzem po jego przejściu przez filtr okapu. I tak wyciąg, czyli innymi słowy – okap kominowy – jest podłączony za pomocą rury do przewodu wentylacyjnego. Dzięki temu zapachy, opary i tłuszcze są z kuchni usuwane raz na zawsze – otworem wentylacyjnym na zewnątrz. Aby zamontować okap w ten sposób, musisz mieć w kuchni w odpowiednim miejscu otwór wentylacyjny. Dlatego dobrze jest o tym pomyśleć już na etapie projektowania lub remontowania kuchni....

Testowane okapy: AEG, Candy, Elica, Ikea, Miele, Siemens, Whirlpool, Zanussi.Czy chcesz poznać pełną treść i wyniki tego testu?
Dokonaj jego zakupu. Możesz zapłacić przelewem lub kartą.
Z Waszych wpłat finansujemy kolejne testy
Co otrzymujesz kupując
Abonament roczny
NIEOGRANICZONY DOSTĘP NA STRONIE DO PONAD 400 TESTÓW
Nr 3 (108) marzec 2011
Pojedynczy numer gazety w wersji elektronicznej
Test okapów
Pochłaniające zakupy

Pojedynczy test w wersji elektronicznej
Cena
98,00 zł
15,99 zł
12,99 zł
Dodatki do artykułu Nasza rada
Wybrane, zbadane, ocenione
Załączniki do artykułu Tabela okapów w wersji PDF