Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Podobne artykuły +
Test farb do włosów: Kolorowa ruletka
Test szamponów do włosów zniszczonych: Ratunek dla włosów?
Test szamponów zwiększających objętość: Włosy z polotem
Test szamponów przeciwłupieżowych: Gdy złapiesz łupież
Test szamponów przeciwłupieżowych: Jak zeszłoroczny śnieg
Test szamponów przeciwłupieżowych: Tani sposób na łupież
Test suszarek do włosów: Poskromienie włosów
Test prostownic do włosów: Rozgrzane jak cegła
Test farb do włosów: Kolor na głowie
Test suszarek do włosów: Niebezpieczne suszarki
Test suszarek do włosów: Wiatr we włosach
Test szamponów: Droższe nie lepsze
Test farb do włosów: Kolor, który znika
Test farb do włosów: Włosy jak malowane
Testy: Szampony
Udostepnij
Testy: Szampony PRO-TEST: Nr 9 (125) wrzesień 2012
Szampony Test  szamponów do włosów farbowanych Test szamponów do włosów farbowanych Nie chronią koloru 13 SZAMPONÓW WTEŚCIE: Wydawanie pieniędzy na szampony do włosów farbowanych nie ma sensu. Żaden przetestowany szampon, zarówno spośród tych drogich, jak i tanich, nie chroni koloru. Większość z nich nawet dobrze nie pielęgnuje włosów.

Świeżo nałożona na włosy farba sprawia, że wyglądasz pięknie. Chcesz nowy kolor zachować na jak najdłużej? W końcu u fryzjera zostawiłaś sporo pieniędzy albo – jeśli farbowałaś włosy w domu – włożyłaś w ten proces dużo wysiłku. Jakież jest rozczarowanie, gdy już po kilku tygodniach lśniący, intensywny kolor zamienia się w matowy i wyblakły.

Producenci kosmetyków nie chcą pozostawiać konsumentek z problemem utraty nałożonego na włosy koloru. Prawie każdy z nich oferuje nam więc szampon do włosów farbowanych, który ma – według deklaracji producentów – chronić kolor. W jaki sposób? Albo za sprawą filtrów przeciw promieniom UV, albo substancji pielęgnacyjnych, takich jak olejek z pestek winogron, albo jakiegoś innego innowacyjnego kompleksu chroniącego kolor włosów.

13 takich szamponów wzięli pod lupę eksperci z niemieckiej Fundacji Warentest. Co się okazało? Szampony zawiodły na całej linii. Wszystkim trzeba było wystawić oceny niedostateczne. Niezależnie od tego, czy to był tani szampon z drogerii czy drogi przeznaczony do salonów fryzjerskich, żaden nie przeszedł pozytywnie badania na ochronę koloru –badacze nie odnotowali, aby którykolwiek z kosmetyków opóźniał blaknięcie koloru włosów.

Nie lepsze niż szampon dla dzieci

Ale czy nasze szampony z testu chociaż ochronią kolor lepiej od szamponów, których producenci nie zachwalają właściwości ochronnych dla koloru? Żeby to sprawdzić, eksperci z laboratorium wykorzystali dwa dodatkowe szampony: delikatny szampon dla niemowląt oraz czysty tenzyd (substancja powierzchniowo czynna będąca głównym składnikiem myjącym). Żaden z tych produktów nie zawiera jakichkolwiek szczególnych substancji pielęgnacyjnych, ani filtrów UV. Kolor włosów znacznie wyblakł podczas testu również po myciu ich tymi specyfikami, ale z pewnością nie bardziej niż po zastosowaniu szamponów ochronnych do włosów farbowanych...

Testowane szampony: BaleaColorglanz Shampoo, Dove Color Repair, Franck Provost Color Expert, GarnierFructisSzamponWzmacniający Color Resist, L'OréalElsève Color-Vive szamponpielęgnacyjny, Nivea Color Crystal Gloss, Redken Color Extend, Rossmann / Isana Hair Colorglanz, SanotintColourcare, Schwarzkopf GlissKur Color Protect, Schwarzkopf Professional BC Bonacurehairtherapy Color Save, Schwarzkopf SchaumaPołyskKoloru, Syoss Color Protect

Czy chcesz poznać pełną treść i wyniki tego testu?
Dokonaj jego zakupu. Możesz zapłacić przelewem lub kartą.
Z Waszych wpłat finansujemy kolejne testy
Co otrzymujesz kupując
Abonament roczny
NIEOGRANICZONY DOSTĘP NA STRONIE DO PONAD 400 TESTÓW
Nr 9 (125) wrzesień 2012
Pojedynczy numer gazety w wersji elektronicznej
Test szamponów do włosów farbowanych
Nie chronią koloru

Pojedynczy test w wersji elektronicznej
Cena
98,00 zł
15,99 zł
12,99 zł
Dodatki do artykułu Nasza rada
TAK TESTOWALIŚMY
Załączniki do artykułu Tabela w wersji PDF