Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Podobne artykuły +
Test oczyszczaczy powietrza: Czy oczyszczacz usunie wirusy, kurz i pyłki?
Test sekatorów: Ostre cięcia
Test odkurzaczy: Z workiem czy bez?
Test żelazek: Wyścig żelaznych stóp
Test odkurzaczy: Pogromcy kurzu
Test podłóg laminowanych: Podłoga pod napięciem
Test odkurzaczy: Koniec z kurzem
Test kolektorów słonecznych: Słońce w domu
Test żelazek: Para buch!
Test 23 odkurzaczy: Wciągający wybór
Test krzeseł dla dzieci: Balansowanie na krześle
Test odkurzaczy: Sprzątanie: skutecznie i bez rozgłosu
Test świetlówek energooszczędnych: I stała się światłość
Testy: Oczyszczacze powietrza
Udostepnij
Testy: Oczyszczacze powietrza PRO-TEST: Nr 10 (203) Październik 2019
Oczyszczacze powietrza Test oczyszczaczy powietrza Test oczyszczaczy powietrza Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? 22 OCZYSZCZACZE POWIETRZA W TEŚCIE: Niezależny test oczyszczaczy powietrza przeprowadzony w laboratorium pokazał, że rzeczywista wydajność oczyszczaczy często nie pokrywa się z deklaracjami producentów co do skuteczności usuwania szkodliwych cząsteczek z pomieszczenia. Test wyłonił jednak również najlepsze oczyszczacze.

Zaraz dowiesz się, które oczyszczacze usuną większość szkodliwych zanieczyszczeń z powietrza w twoim domu, a przy tym nie będą głośne, ani nie narażą cię na wysokie rachunki za prąd. Wśród najlepszych oczyszczaczy w teście są też całkiem niedrogie modele.

Z drugiej strony test pokazał również, że niektórzy producenci oferują ci oczyszczacze, których wydajność jest nawet o ponad połowę mniejsza niż zapewniają. Do tej pory nikt nie opublikował w Polsce niezależnych wyników badań skuteczności oczyszczaczy. Co najwyżej miałeś do dyspozycji porównania parametrów oczyszczaczy na podstawie danych przedstawianych przez producentów. Cóż, większość z nich twierdzi, że ich urządzenia potrafią usuwać do 99%, ba! – nawet do 99,9% zanieczyszczeń. Jak pokazał ten test, prawda jest jednak inna. Żaden z oczyszczaczy w teście nie pozbył się aż tylu szkodliwych cząsteczek. Najsłabszy pod tym względem usunął ich tylko 44%, a najlepszy 93%.

Oczyszczacze powietrza są stworzone do tego, aby chronić ciebie i twoją rodzinę przed szkodliwymi skutkami smogu i obecności w powietrzu takich cząsteczek, jak kurz, dym tytoniowy, pyłki i inne alergeny. Do tego tanie nie są (na modele z testu wydasz od 570 do 3330 zł). Jeśli więc decydujesz się na kupno oczyszczacza powietrza, powinieneś mieć pewność, że wydane pieniądze i zaufanie pokładane w jego skuteczności nie pójdą na marne. Właśnie dlatego publikujemy ten test.

Powietrze w Polsce należy do najbardziej zanieczyszczonych na świecie. Szczególnie w czasie chłodniejszych pór roku smog daje o sobie znać. Dlatego oczyszczacz powietrza to coraz częściej spotykane wyposażenie naszych mieszkań. Dobry oczyszczacz powietrza powinien szybko usuwać szkodliwe cząsteczki, być łatwy w obsłudze i nie hałasować, kiedy śpisz lub pracujesz. Czy takie w ogóle istnieją? Spokojnie, wśród 22 przetestowanych oczyszczaczy znajdziesz trzy ocenione bardzo dobrze i 10 dobrych. Reszta jest dostateczna i mierna.

Co istotne, z testu dowiesz się też, które oczyszczacze poradzą sobie z najbardziej szkodliwym składnikiem smogu, pyłem zawieszonym PM2,5, a które nie...

Testowane oczyszczacze powietrza: Beurer LR300, Bionaire BAP1700-IUK, Blueair 405, Blueair 480i , Blueair Classic 205, Blueair Classic 605, Blueair Pure 221, Blueair Sense+, De'Longhi AC 100, DeLonghi AC150, Dyson Pure Cool DP04, Dyson Pure Cool TP04, Homedics AP-25A, Homedics TotalClean PetPlus, Honeywell HPA710WE, Meaco MeacoClean CA-HEPA, Philips AC1214/10 , Philips AC2889/60, Philips AC3256 30, Philips AC3259/60, Philips AC3829/60, Stadler Form Roger Little

Czy chcesz poznać pełną treść i wyniki tego testu?
Dokonaj jego zakupu. Możesz zapłacić przelewem lub kartą.
Z Waszych wpłat finansujemy kolejne testy
Co otrzymujesz kupując
Abonament roczny
NIEOGRANICZONY DOSTĘP NA STRONIE DO PONAD 400 TESTÓW
Nr 10 (203) Październik 2019
Pojedynczy numer gazety w wersji elektronicznej
Test oczyszczaczy powietrza
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Pojedynczy test w wersji elektronicznej
Cena
119,00 zł
18,99 zł
14,99 zł
Dodatki do artykułu Co jeszcze możesz zrobić, żeby oddychać czystym powietrzem w domu?
Nasza rada
TAK TESTOWALIŚMY
Załączniki do artykułu Tabela w wersji PDF