Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Podobne artykuły +
Test kosiarek akumulatorowych: Która kosiarka akumulatorowa najlepsza dla Ciebie?
Test pił łańcuchowych: Masakra pił mechanicznych
Testy: Podkaszarki
Udostepnij
Testy: Podkaszarki PRO-TEST: Nr 5 (221) maj 2021
Podkaszarki Test podkaszarek elektrycznych Test podkaszarek elektrycznych Ciche podkaszarki akumulatorowe i głośne z kablem 10 PODKASZAREK W TEŚCIE: Na pierwszy rzut oka wszystkie podkaszarki wyglądają tak samo. Dopiero, kiedy badacze przystąpili do pracy, okazało się, że różnice są ogromne. Najlepsze podkaszarki ułatwią ci pracę, a te najsłabsze ją utrudnią.

Ten test pomoże ci wybrać najlepszą podkaszarkę do twoich potrzeb, z którą nie będziesz się męczyć przez kolejne lata, tylko z powodu niewłaściwego zakupu. W teście znajdziesz 10 podkaszarek, w tym siedem akumulatorowych i trzy z kablem. Połowa z nich zasłużyła na ocenę dobrą, ale tylko jedna podłączana do sieci.

W porównawczym teście podkaszarek eksperci ocenili w badaniach w laboratorium najważniejsze z twojego punktu widzenia cechy tych narzędzi, w tym między innymi: wydajność, jakość cięcia, łatwość i uciążliwość obsługi, akumulator, hałas, zużywanie żyłki, pobór prądu, a nawet zawartość szkodliwych substancji w uchwytach.

Cicha podkaszarka to skarb nie tylko dla sąsiadów

Lubisz swoich sąsiadów? W takim razie wybierz cichą podkaszarkę akumulatorową. Właśnie urządzenia z akumulatorem okazały się znacznie cichsze od kablowych. Cicha podkaszarka jest zresztą w interesie nie tylko sąsiadów, ale też twoim i twojej rodziny. Zajrzyj do tabeli z wynikami testu – tam znajdziesz oceny dwóch najcichszych maszyn: Husquarna 115iL i Black+Decker STC1820PC. Z kolei najgłośniejsze modele w teście to: Einhell Classic GC-ET 4530 Set i Bosch ART 27.

Z testu wynika, że hałas pracy to pierwsza rzecz, która odróżnia podkaszarki akumulatorowe od kablowych. Ale badanie hałasu to dopiero początek pojedynku między tymi dwoma rodzajami naszych kos. Jednym z najważniejszych badań w teście jest wydajność. Pod tym pojęciem kryje się powierzchnia, jaką podkaszarki zdołają skosić w określonym czasie. W najwyżej ocenionych modelach ta powierzchnia jest naprawdę imponująca. W dodatku najlepsze podkaszarki poradzą sobie nie tylko z trawą, ale i z chwastami.

Testowane podkaszarki:
Akumulatorowe: Black+Decker STC1820PC, Bosch Universal Grass Cut 18, Gardena PowerCut Li-40/30 Set, Husquarna 115iL, Makita DUR181RF, Ryobi RLT183225F, Stihl FSA 56
Z kablem: Bosch ART 27, Einhell Classic GC-ET 4530 Set, Stihl FSE 52,

Czy chcesz poznać pełną treść i wyniki tego testu?
Dokonaj jego zakupu. Możesz zapłacić przelewem lub kartą.
Z Waszych wpłat finansujemy kolejne testy
Co otrzymujesz kupując
Abonament roczny
NIEOGRANICZONY DOSTĘP NA STRONIE DO PONAD 400 TESTÓW
Nr 5 (221) maj 2021
Pojedynczy numer gazety w wersji elektronicznej
Cena
119,00 zł
18,99 zł
14,99 zł
Dodatki do artykułu Nasza rada
Tak testowaliśmy
Załączniki do artykułu Tabela w wersji PDF