Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Testy: Oczyszczacze powietrza
Udostepnij
Testy: Oczyszczacze powietrza PRO-TEST: N1 11 (226) listopad 2021
Oczyszczacze powietrza Test oczyszczaczy powietrza Test oczyszczaczy powietrza Najlepsze oczyszczacze nie muszą być drogie 9 OCZYSZCZACZY W TEŚCIE: Najlepsze oczyszczacze powietrza usuwają szkodliwe cząsteczki z powietrza w twoim domu szybko i efektywnie, nie hałasując przy tym zbytnio. Zobacz, jaki oczyszczacz kupić, żeby spełniał swoje zadanie, obiecywane przez producenta.

Człowiek w ciągu dnia wdycha przeciętnie 16 tys. litrów powietrza. Są w nim zawarte substancje, które u milionów ludzi wywołują reakcje alergiczne na pyłki roślin. U wielu mogą też prowadzić do astmy, nie mówiąc już o innych chorobach płuc i nowotworach spowodowanych wdychanymi przez nas cząsteczkami smogu. Smog to problem szczególnie dotykający Polskę, w której wiele miast plasuje się na szczycie listy najbardziej zanieczyszczonych miejsc na świecie.

I tu z pomocą przychodzą oczyszczacze powietrza – a przynajmniej tak twierdzą ich producenci. Według ich deklaracji oczyszczacz potrafi usunąć z powietrza nawet 99,97% malutkich szkodliwych cząsteczek. Czy to prawa? Sprawdziliśmy to w tym teście.

W specjalistycznym laboratorium zbadaliśmy dziewięć oczyszczaczy powietrza dostępnych w polskich sklepach. Eksperci sprawdzili ich prawdziwą skuteczność, w tym usuwanie pyłków i dymu papierosowego. Ocenili też wydajność energetyczną urządzeń i ich łatwość obsługi. I – co ważne – porównali hałas, jaki wydobywa się z oczyszczaczy podczas pracy. Okazało się, że dobry oczyszczacz nie musi kosztować majątku. Z kolei kilka najdroższych oczyszczaczy uplasowało się pod koniec rankingu.

Więcej modeli oczyszczaczy, które wciąż są dostępne w sklepach, znajdziesz w naszych poprzednich testach.

Testowane oczyszczacze powietrza: Blueair Blue 3410, Blueair HealthProtect 7440i, Dyson Pure Humidify + Cool PH01, Dyson Purifier Hot+Cool HP07, Hoover H-Purifier 300, Hoover H-Purifier 500, Leitz TruSens Z-1000, Leitz TruSens Z2000, Meaco CA-HEPA 76x5 Wi-Fi

Czy chcesz poznać pełną treść i wyniki tego testu?
Dokonaj jego zakupu. Możesz zapłacić przelewem lub kartą.
Z Waszych wpłat finansujemy kolejne testy
Co otrzymujesz kupując
Abonament roczny
NIEOGRANICZONY DOSTĘP NA STRONIE DO PONAD 400 TESTÓW
N1 11 (226) listopad 2021
Pojedynczy numer gazety w wersji elektronicznej
Cena
119,00 zł
18,99 zł
14,99 zł
Dodatki do artykułu Co jeszcze możesz zrobić, żeby oddychać czystym powietrzem w domu?
Nasza rada
TAK TESTOWALIŚMY
Załączniki do artykułu Tabela w wersji PDF