Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Podobne artykuły +
Test ciśnieniowych ekspresów do kawy: Jaki ekspres zaparzy prawdziwe włoskie espresso
Test ciśnieniowych ekspresów do kawy: Jest w czym wybierać
Test spieniaczy do mleka: Ten test cię zaskoczy
Test ekspresów do kawy: Ukryte koszty
Test ekspresów do kawy: Sztuka parzenia kawy
Test ekspresów do kawy: Nie przepłać za ekspres
Test ekspresów do kawy: Jak kupić dobry ekspres i nie przepłacić
Test ekspresów do kawy: Mistrz espresso
Test ekspresów ciśnieniowych: Wyśmienita kawa z najtańszego ekspresu
Test ekspresów na kapsułki: Który ekspres najlepszy?
Test ekspresów do kawy: Wybierz najlepszy!
Test ekspresów do kawy: Reklama to nie wszystko
Test ekspresów ciśnieniowych: Jeden przycisk, dużo pracy
Test ekspresów ciśnieniowych: Espresso za 6 tysięcy
Test ekspresów ciśnieniowych: Pod ciśnieniem
Test ekspresów ciśnieniowych: Idealne zaparzanie
Test ekspresów do kawy: Kawa ekspresem!
Test ekspresów przelewowych: Pojedynek na kawy
Test ekspresów do kawy: Kawowa ekspresja
Test ekspresów do kawy: Ekspres(ja) do kawy
Test kawy espresso: Kawa na ławę
Test czajników elektrycznych: Muzyka z czajnika
Test kawy cappuccino: Za dużo cukru, za mało pianki
Test kaw rozpuszczalnych: Trucizna w kawie
Test kawy mielonej: Moc małej czarnej
Test kawy rozpuszczalnej: Łyk dekadencji
Testy: Ekspresy do kawy
Udostepnij
Testy: Ekspresy do kawy PRO-TEST: Nr 12 (227) grudzień 2021
Ekspresy do kawy Test ekspresów do kawy Test ekspresów do kawy Jaki ekspres kupić? 31 EKSPRESÓW DO KAWY W TEŚCIE: Ekspres automatyczny czy kapsułkowy? A może ręczny? Jaki ekspres wybrać? I przede wszystkim który konkretnie ekspres jest najlepszy? Oto ranking 31 ekspresów do kawy.

Tym razem porównaliśmy w badaniach laboratoryjnych wszystkie trzy rodzaje ekspresów, czyli: automatyczne, kapsułkowe i ręczne. Dzięki takiemu porównaniu od razu zobaczysz nie tylko, jakie konkretnie modele wypadły najlepiej, a jakie najgorzej, ale też dowiesz się, który ich rodzaj uplasował się w której części tabeli.

Z testu dowiesz się też, jaki tani ekspres kupić, żeby się nie zawieść. Podpowiadamy też, na które drogie urządzenia nie ma sensu wydawać pieniędzy. A różnice w cenach między ekspresami do kawy z naszego testu są spore: najtańszy kosztuje 399 zł, a na najdroższy wydasz aż 5499 zł. Tylko czy kupienie najtańszego rzeczywiście będzie oszczędnością? A czy ten najdroższy jest jednocześnie najlepszym? Na oba te pytania odpowiedź brzmi: "nie". Chcesz dowiedzieć się, dlaczego? To czytaj dalej...

Polacy kupują coraz więcej ekspresów do kawy

Polacy pokochali kawę z ekspresu. Obecnie Polska jest trzecim rynkiem ekspresów w Europie zaraz za Niemcami i Francją – wynika z badania GfK. Okazuje się, że najchętniej wybieramy ekspresy automatyczne, czyli te najdroższe. Pod koniec 2020 r. aż 78% osób pijących kawę robiło to w domu – używając własnego ekspresu. Co ciekawe, w czasie pandemii, Polacy kupili jeszcze więcej ekspresów niż wcześniej. Z jednej strony jest to logiczne, bo lockdown ograniczył nasze wyjścia do kawiarni, a praca zdalna sprawiła, że wiele osób nie mogło już napić się małej czarnej w biurze, więc postanowiło robić to w domu, nie rezygnując z jakości. A wiadomo, że najlepsza kawa to ta z ekspresu.

Tą wysoką jakość naparu wyraźnie widać w naszym teście: większość ekspresów zaparza bardzo dobre espresso, a tylko cztery z 31 urządzeń zaparzają kawę ocenioną przez naszych ekspertów na czwórkę.

Kiedy stoisz przed wyborem nowego ekspresu, chcesz wiedzieć przede wszystkim, czy będziesz dzięki niemu pić pyszną kawę. I właśnie dlatego ten parametr – jakość sensoryczna espresso (będącego podstawą każdego kawowego napoju) – w największym stopniu wpływa na ogólną ocenę jakości ekspresów. Wystarczy rzut oka na wyniki, które podajemy w tej rubryce w tabeli i wybór ekspresu, który będzie spełniał twoje oczekiwania, stanie się prosty. Dodatkowo w tabeli znajdziesz wyniki badań zużycia energii elektrycznej przez ekspresy, ich ogólnego działania i łatwości obsługi.

Testowane ekspresy: Beko CEG5331X, Beko CEG7425B, DeLonghi Dedica EC685.M, DeLonghi ECAM 46.860.B Eletta Cappucciono Evo, DeLonghi ESAM 420.80.TB_Perfecta Evo, DeLonghi La Specialista Maestro EC9665.M, DeLonghi La Specialista Prestigio EC9355.M, DeLonghi Nespresso Lattissima EN510.B, DeLonghi Nespresso Latissima EN510.W, Gaggia Magenta, Jura E8 Moonlight Silver (EB) 15336, Jura ENA 4 Full Nordic White (EA)15345, Krups Dolce Gusto Infinissima Touch Black KP2708, Krups Dolce Gusto Infinissima Touch Taupe KP270A, Krups EA873810, Krups EA875E Intuition Preference + Chrome, Krups Nespresso Vertuo Next XN9105, Melitta Latte Select F630-201, Miele CM 5310 Silence, Miele CM 5410 Silence, Miele CM 5510 Silence Aluzilver metallic, Miele CM 6160 Black, Miele CM 5710 Bronze pearl, Philips 1200 serie EP1200, Philips 1200 serie EP1223/00, Philips EP2224/10, Saeco GranAroma SM6585/00, Sage Barista Pro SES878BSS4EEU1 Stainless Steel, Sage Barista Pro SES878BTR, Siemens EQ.6 plus s100 TE651209RW, Siemens EQ.6 TE651319RW plus s100 segafredo

Czy chcesz poznać pełną treść i wyniki tego testu?
Dokonaj jego zakupu. Możesz zapłacić przelewem lub kartą.
Z Waszych wpłat finansujemy kolejne testy
Co otrzymujesz kupując
Abonament roczny
NIEOGRANICZONY DOSTĘP NA STRONIE DO PONAD 400 TESTÓW
Nr 12 (227) grudzień 2021
Pojedynczy numer gazety w wersji elektronicznej
Test ekspresów do kawy
Jaki ekspres kupić?

Pojedynczy test w wersji elektronicznej
Cena
119,00 zł
18,99 zł
14,99 zł
Dodatki do artykułu Nasza rada
TAK TESTOWALIŚMY
Załączniki do artykułu Tabela w wesrji PDF