Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Podobne artykuły +
Test kasków rowerowych dla dzieci: Tani dobry kask
Test kasków rowerowych dla dorosłych: Dobry kask nie musi być drogi
Test kasków rowerowych, na deskę i rolki: Wyglądają dobrze, chronią dostatecznie
Test kasków rowerowych dla dzieci: Trzy kaski niebezpieczne
Test kasków rowerowych: Głowa pod ochroną
Test kasków rowerowych dla dzieci: Niemodne bezpieczeństwo
Test kasków rowerowych: Spokojne głowy
Test bagażników do rowerów: Na dachu czy na haku?
Testy: Rowery dla dzieci
Udostepnij
Testy: Rowery dla dzieci PRO-TEST: Nr 5 (232) maj 2022
Rowery dla dzieci Test rowerów dla dzieci Test rowerów dla dzieci Jak kupić bezpieczny rower dla dziecka? 8 ROWERÓW DLA DZIECI W TEŚCIE: Spośród ośmiu rowerów dla dzieci tylko dwa okazały się dobre. Resztę badacze ocenili dostatecznie, a aż trzy otrzymały oceny niedostateczne.

Jak przetestować jazdę na rowerze dziecięcym w praktyce? Posadzić na nie chętne dzieciaki i pozwolić na jazdę po trasie pełnej przeszkód: skręty, slalom, balansowanie po krawężnikach i pochylniach, przyspieszenia i ostre hamowania – kto jako dziecko tego nie lubił?

Testy przeprowadzane przez dzieci oczywiście nadzorował zespół ekspertów, którzy notowali wszelkie spostrzeżenia dotyczące rowerów. Na przykład to, że lekkimi kołami łatwiej manewrować i prościej je unosić albo że bagażnik utrudnia wsiadanie na rower.

Po zakończonym teście praktycznym badacze mogli przyznać każdemu z rowerów po czwórce za ten parametr. Ale przed rowerami jeszcze kilka badań, które okażą się dla nich znacznie trudniejsze do przejścia.

Ryzykowny zakup roweru

Trzy rowery otrzymały oceny końcowe niedostateczne. Jakich badań nie przeszły? Elementy dwóch z nich pękły w teście trwałości. W trzech rowerach hamulce za słabo hamowały. W części testowanych jednośladów badacze wykryli dodatkowo szkodliwe substancje: ftalany i policykliczne węglowodory aromatyczne w siodełkach.

Ceny rowerów z testu wahają się od 1759 zł do 2740 zł. To duży wydatek, dlatego tym bardziej warto sprawdzić przed zakupem, czy te pieniądze nie idą w błoto, nie mówiąc już o bezpieczeństwie dziecka.

Dzieci szybko wyrastają z roweru, ale duży wydatek może się częściowo zwrócić – wielu rodziców sprzedaje później taki rower albo przekazuje młodszemu rodzeństwu. To wszystko oczywiście pod warunkiem, że rower jest nadal sprawny. Dlatego zanim kupisz pojazd dla malucha, zerknij także na rubrykę z ocenami trwałości w teście. Co w niej znajdziesz?...

Testowane rowery: Cube Kid 200 Street, KTM Wildcat 20, Pegasus Avanti 7 20, Puky Cyke 20-7 Active, Puky Skyride 20-3 Alu Light, S'cool Xxlite 20" 7-S, Winora Dash 20 3-biegowy, Woom 4

Czy chcesz poznać pełną treść i wyniki tego testu?
Dokonaj jego zakupu. Możesz zapłacić przelewem lub kartą.
Z Waszych wpłat finansujemy kolejne testy
Co otrzymujesz kupując
Abonament roczny
NIEOGRANICZONY DOSTĘP NA STRONIE DO PONAD 400 TESTÓW
Nr 5 (232) maj 2022
Pojedynczy numer gazety w wersji elektronicznej
Cena
119,00 zł
18,99 zł
14,99 zł
Dodatki do artykułu Nasza rada
TAK TESTOWALIŚMY
Załączniki do artykułu Tabela w wersji PDF