Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Podobne artykuły +
Test batonów czekoladowych: Słodkiego, miłego życia
Testy: Czekolady mleczne z orzechami
Udostepnij
Testy: Czekolady mleczne z orzechami PRO-TEST: Nr 12 (16) grudzień 2002
Test czekolad mlecznych z orzechami Życie jak tabliczka czekolady... ...nigdy nie wiesz, co ci się trafi. I rzeczywiście - tak wynika z naszego testu. Polacy zajadają się czekoladą pod różnymi postaciami niezależnie od stopnia zamożności. Nie preferują przy tym szczególnie wyrobów zagranicznych. Czekolady krajowe cieszą

się takim samym uznaniem jak te importowane. Badania pokazują, że do tradycyjnych polskich marek są przywiązani przede wszystkim konsumenci starsi. Czy słusznie?

500 lat czekolady

Kiedy w 1502 r. Krzysztof Kolumb przybył do wybrzeży Ameryki tubylcy powitali go czarką pitnej (płynnej) czekolady.

Jednak kakao, które dla Indian było nie tylko królewskim poczęstunkiem, ale i środkiem płatniczym, nie wzbudziło większego zainteresowania podróżnika. Nikt nie przypuszczał wtedy, że już wkrótce kakao zajmie jedno z ważniejszych miejsc w handlu światowym.

Początki wykorzystania kakao sięgają 400 r. n.e., kiedy to Majowie zaczęli wykorzystywać ziarna kakao do wytwarzania pożywnego napoju na bazie prażonych ziaren kakaowca z dodatkiem wody, miodu oraz wanilii, cynamonu, pieprzu i innych ostrych przypraw. Zwyczaj ten szybko rozprzestrzenił się na sąsiadujące tereny i wkrótce smakiem kakao rozkoszować zaczęły się plemiona Tolteków i Azteków. Ci ostatni wyznawali nawet kult kakao, a swego króla, który wprowadził uprawę drzewa kakaowca, czcili jako boga ...Czy chcesz poznać pełną treść i wyniki tego testu?
Dokonaj jego zakupu. Możesz zapłacić przelewem lub kartą.
Z Waszych wpłat finansujemy kolejne testy
Co otrzymujesz kupując
Abonament roczny
NIEOGRANICZONY DOSTĘP NA STRONIE DO PONAD 400 TESTÓW
Nr 12 (16) grudzień 2002
Pojedynczy numer gazety w wersji elektronicznej
Cena
98,00 zł
15,99 zł
12,99 zł