Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Podobne artykuły +
Test miksów: Czy wiesz, czym smarujesz?
Testy: Miksy do smarowania pieczywa
Udostepnij
Testy: Miksy do smarowania pieczywa PRO-TEST: Nr 4 grudzień 2001
Test miksów Co czwarta mieszanka masła i olejów ma jakąś wadę - tak stwierdziła Inspekcja Handlowa, która ostatnio skontrolowała jakość wyrobów mlecznych. Mieszanki masła i olejów (o wartości aż 21% wszystkich przebadanych) znajdowały się w niewłaściwie oznakowanych opakowaniach. Produkty o wartości 17% miały złą jakość. Na szczęście zaniżoną masę netto stwierdzono w wyrobach o wartości 1,5%. Co więcej, mieszanki masła i olejów o wartości 2,3% były według IH przechowywane w niewłaściwych warunkach.

Kiedy smarujemy chleb, często nie możemy być do końca pewni, czym go tak naprawdę smarujemy: masłem czy margaryną? A może mieszanką masła i olejów. Dlaczego? Otóż Inspekcja Handlowa wykryła, że opakowania często miały szatę graficzną, która mogła wprowadzić w błąd konsumenta, np. pewne miksy były w opakowaniu przypominającym opakowanie masła ekstra. Mało tego, nazwa produktu wcale nie wskazywała na to, że mamy do czynienia z mieszanką tłuszczów, a nie z masłem.

Miks czy nie miks

Polskie przepisy nakazują, aby producenci nie tylko napisali wyraźnie na opakowaniu, co nam oferują, ale także określili, ile procent mieszanki tłuszczów stanowi dodatek oleju roślinnego. Tymczasem ...Czy chcesz poznać pełną treść i wyniki tego testu?
Dokonaj jego zakupu. Możesz zapłacić przelewem lub kartą.
Z Waszych wpłat finansujemy kolejne testy
Co otrzymujesz kupując
Abonament roczny
NIEOGRANICZONY DOSTĘP NA STRONIE DO PONAD 400 TESTÓW
Nr 4 grudzień 2001
Pojedynczy numer gazety w wersji elektronicznej

Pojedynczy test w wersji elektronicznej
Cena
98,00 zł
15,99 zł
12,99 zł