Uwaga! Ta strona używa plików cookies i podobnych techonologii (kliknij aby poznać politykę plików Cookies)
Akceptuj i zamknij
Testy: Wina musujące
Udostepnij
Testy: Wina musujące PRO-TEST: Nr 1 (5) styczeń 2002
Test win musujących Wino na karnawał Najsłynniejszym winem musującym jest szampan (champagne). Powstaje on w Szampanii, w stosunkowo chłodnym, najbardziej na północ wysuniętym rejonie uprawy winorośli we Francji. Na szampana składają się trzy odmiany kwaśnych winogron: Chardonnay, Pinot Noir i Pinot Meunier. I choć region Szampanii należy do najsłynniejszych, to dobrej jakości wina musujące wytwarzane są na całym świecie.

Szampan - król bąbelków

W Europie wina musujące powstają we włoskim regionie Asti, w dolinie Loary we Francji i w północno-wschodniej Hiszpanii. Równie smaczne pochodzą z Kalifornii, Australii i Afryki Południowej. Sekretem dobrych win musujących jest chłodny klimat, w którym dojrzewają winogrona. Uzyskane z nich tradycyjne wina byłyby bardzo kwaśne i słabe, gdyby nie proces produkcji, który pozwala wydobyć z nich wspaniałe walory.
Ze względu na niezwykłą popularność nazwa "szampan" zapożyczana była przez innych producentów win musujących. Obecnie na terenie Unii Europejskiej wprowadzono przepis, zgodnie z którym wina musujące wytwarzane poza Szampanią nie mogą być nazywane szampanem. Zabrania się nawet używania jakichkolwiek określeń, sugerujących podobieństwo do prawdziwego szampana, np. umieszczania ...Czy chcesz poznać pełną treść i wyniki tego testu?
Dokonaj jego zakupu. Możesz zapłacić przelewem lub kartą.
Z Waszych wpłat finansujemy kolejne testy
Co otrzymujesz kupując
Abonament roczny
NIEOGRANICZONY DOSTĘP NA STRONIE DO PONAD 400 TESTÓW
Nr 1 (5) styczeń 2002
Pojedynczy numer gazety w wersji elektronicznej
Test win musujących
Wino na karnawał

Pojedynczy test w wersji elektronicznej
Cena
98,00 zł
15,99 zł
12,99 zł